Pahorek (1965)

Pahorek je takové jedno pěkně ukřičené drámko z válečného prostředí. V libyjské poušti si britští frajeři postavili docela pěkný útulek pro vlastní vojáky, kteří se nějakým způsobem provinil proti své vlasti. Všude panuje dokonalá vojenská šikana. Sean Connery se ovšem rozhodl tvrdým podmínkám a nelítostnému chování zejména seržanta Williamse vzdorovat. Samozřejmě mezi strážemi je jjeden dobrák, takže Connerymu pomáhá, jak jen je to možné. Celkem se mi film líbil. Několikrát mi dokonce naskočil úsměv na tváři, což jsem úplně nečekal. Dialogy jsou docela vybroušené. Vše je pěkně nasnímané. Herecká parta je moc dobrá a navzájem se neustále trumfuje v hláškování, takže z mé strany určitě spokojenost. Pahorek je takový klasický zástupce filmů, u kterých se nemusím nijak přemáhat a mohu klidně ty 4* dát, i když v tomto případě jsou to 4* trošku slabší.

Stalker (1979)

Kdo neuvěří, nepochopí. Asi takhle krátce by se dala shrnout myšlenka filmu. Nevím úplně proč, ale tak nějak mi film myšlenkami a názory připomínal knihu Alchymista(Paolo Coelho=ctěné jméno autora).Film se mi dokonce zamlouval i po vizuální stránce. Prostředí, kde se odehrával bylo nádherně ošklivé. Velmi zajímavou byla i kamera a vlastně i přechody z odstínů šedi do celobarevného provedení. Musím se však přiznat, že podle zdejších oslavných chorálů jsem očekával ještě výrazně intenzivnější zážitek. Jednu věc však zmínit musím. Film má asi 2 a 1/2 hodiny. Subjektivně mi připadal dlouhý asi 25 minut. Takhle rychle čas při sledování filmu plynul. Dobře se na film kouká a leckterá úvaha o smyslu života určitě stojí za zamyšlení. Že bych však cítil nepřekonatelnou potřebu vidět film znovu, to se říct nedá. Nevidím svoje hodnocení na víc než takové hodně pěkné 3*. Možná někdy přihodím čtvrtou. Tím možná myslím dnešek. 10. 8. 2012. Důvod? O filmu musím stále přemýšlet.

Světla ramp (1952)

Tak až na to úplně nejposlednější představení to byla dost velká nuda. U jedné pasáže jsem dokonce usnul. Vtipné, ba dokonce ani úsměvné to právě kromě toho posledního představení není vůbec. Od Chaplina jsem viděl skutečně jen pár filmů, ale zasmál jsem se vždy. Tady ani náhodou. Z filmu je trochu cítit, jako by Chaplin pomalu říkal herecké kariéře ahoj. Musím se však rovněž přiznat, že ty Chaplinovy novější film, kde už není ten pověstný tulák v klobouku mi připadají o dost horší než ten starší zbytek. Pár nějakých myšlenek v tomto naivním příběhu skutečně je, ale v celku jsou Světla ramp skutečně zklamáním obrovským. Nedám více než lepší 1*. A nemyslím teď jedničku s hvězdičkou.

Bídníci (1958)

Úžasný film. Jean Gabin byl v roli Jeana Valljeana naprosto okouzlující. S největší pravděpodobností si někdy přečtu předlohu Victora Huga, protože tento film mi dal silnou motivaci. Kdo lépe může zpracovat franzouzské dílo než Francouzi. Ostatní adaptace jsem sice neviděl, ale nedokážu si představit, že by byly lepší. Před zhlédnutím jsem si řekl něco ve smyslu, že je to film z roku 1958, takže asi kdovíjak zajímavý nebude, ale nějak ho snad přetrpím. To jsem ale netušil, že mě to takhle bude bavit. 3 hodiny bez sebemenšího náznaku nudy. Prostě paráda. Ve velmi roztomilé roličce si zahrál i Bourvil. Strašně moc se mi líbil vypravěč celého příběhu. Dávám naprosto zasloužené 4* a nechápu, jak vůbec někdo může takhle silnému příběhu a myšlence, který je navíc skvěle zahrán, dát méně.

Zápisník jedné lásky (2004)

Čekal jsem nějakou romantickou sračku, kterou nějak přetrpím a poté ji s odpadem pošlu dovnou do kytek. Dočkal jsem se však milého překvapení. City šel film samozřejmě totálně mimo mě, ale přesto se mi film celkem líbil. Nevím zda to zapříčinila Rachel McAdams, která je skutečně kus, či snad velký sympaťák Ryan Gosling a nebo něco zcela jiného. Ve své podstatě na tom ani nezáleží, protože ať to zapříčinil jakýkoliv faktor, tak to vedlo ke stejnému výsledu. Jsem spokojen. Slovo nuda bych snad vytáhl až k samotnému trošku roztahanému závěru, ale jinak se mi to celkem líbilo. Nijak mě to neohromilo, ale skutečně se mi to líbilo. Velmi jednoduchý příběh, kde bez větší námahy odhadnete všechny chystané zvraty, protože při sledování cítíte, že už jste něco podobného někde viděli...(a taky že máte pravdu) Příběh je samozřejmě velmi hloupý a jednoduchý. Nicméně za sebe si dovolím dát velmi slabé 3*, protože jsem podle obsahu a několika chvalozpěvů ranně se zaregistrovaných uživatelů, čekal nepopsatelně větší sračku.

Lady a Tramp (1955)

Dámy a pánové nadešel ten správný čas si přiznat, že tento film není ničím výjimečný. Na tu dobu byla animace exklusivní, ale co jako? Tak se všichni posereme a dáme 5*? To asi ne...Skutečně mi tento animák nemá co nabídnout. Je to film určený výhradně dětem a já se na něj podíval bohužel pozdě, tudíž nějaká nostalgie tady do hodnocení nezasáhne. Dovolím si kratičkou poznámku. Páni tady je ale pamětníků. Konec kratičké poznámky. Tedy abyste mě špatně nepochopili, tak film vyloženě špatný není. Nicméně zdejší přehnaná hodnocení mi zůstávají naprostou záhadou...Film byl naštěstí dostatečně krátký, takže nedostal příliš času se mi znechutit. Proto z něho alespoň 2* dostanu.

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

Tak před tímto filmem jsem o dostizích věděl velmi málo. Moje znalosti by se daly shrnout na jediné jméno - žokej Váňa. Vůbec jsem se na dostihy nedival a nechápal jsem, co na nich všichni vidí. Po zhlédnutí tohoto filmu už je mi to jasné. Nečekaně povedený australský film, který divákovi ukáže, jak dostihy kdysi fungovaly. Tento film je natočen s opravdu opravdovým citem. Krásně ho doplňuje hudba. Dokonce i zcela neznámí herci jsou zde skvělí. Trošku mě překvapuje, že film zde zatím hodnotilo tak málo lidí. Asi spousta z nich trpí předsudky vůči australské kinematografii. Film neustále graduje, graduje a graduje. Přibližně poslední půlhodinka je totální psycho. Přiznám se, že mě docela obměkčila. K slzám samozřejmě ne. Ale i tak jsem to nečekal. 4*

Team America: Světovej policajt (2004)

Kdybych si film pamatoval alespoň tak, jak už jsem ho zapomněl, tak bych toho asi napsal podstatně více. Pamatuji si, že film byl docela nečekaně vtipný a dost na mě zapůsobilo zasazení efektů do toho milého loutkového prostředí. Dále si pamatuji, že tam Kim-Jong Il měl několik velmi pěkných vystoupení. Takže hodnotím někde kolem 3*.

Equilibrium (2002)

Tak city jsem při sledování tohoto filmu měl stejné jako hlavní hrdina do doby, kdy si píchal svoji předepsanou dávku. Myslím si však, že tvůrci příliš nechtěli diváky obdařit city či nějakou jinou blbostí. Snažili se nejspíš ohromit akcí, která byla ovšem neuvěřitelně debilní. Hlavní hrdina asi neuměl zabíjet jednoduše, takže využíval jakési tamější imaginární bojové umění, které bylo totálně debilní. Při každém zabití musel udělat asi 3 kotrmelce a 8 vrutů, levou rukou musel zákonitě střílet napravo a tou pravou zase nalevo. Prostě všechno uděláno maximálně na efekt a na poslední chvili. Tudíž film působil hrozně směšně. O příběhu se zmíním pouze okrajově a nebudu ho brát vážně, jinak bych se odpadu jen velmi těžko vyhnul. Takže to vezmu pouze stručně. V příběhu cítím inspiraci antiutopickými díly jako jsou třeba 1984, nabo 451 stupňu Fahrenheita. Ovšem narozdíl od těchto děl je tento film totálně ale skutečně totálně nedotažený a nedomyšlený. Je plný hrozných děr, které já osobně přehlédnout nezvládal. Na druhou stranu zde hraje plno super herců v čele s tím nejlepším, takže i kdyby se jednalo o ještě hloupější utlrapičovinu, tak bych to stejně zvládnul dokoukat. Dávám velmi slabé 2* a myslím si, že je toto hodnocení ještě hodně mírné.

Rychlí a zběsilí (2009)

Vrací se stará banda a společně s ní i koukatelnost. Závody mají novou šťávu. Přeci jen technické kousky a efekty jdou neustále kupředu, takže závody jsou stále více propracované. Lepší 3*.