Robin Hood (2010)

Zkrátit stopáž asi o 45 minut zbytečných scén a asi bych hvězdičku přihodil. Takhle to bylo pouze dobré. Krásná atmosféra, perfektní herecké obsazení a poměrně laciný příběh. Zachránil to slušný přísun akce. * * *

Vlkodlak (2010)

Film naprosto zbytečný a naprosto o ničem. Jediné co stojí za zmínku jsou solidní efekty, příjemná atmosféra a příležitostná účast Anthony Hopkinse na plátně. S přimhouřením očí *.

Základní instinkt (1992)

Průměrná detektivka s prvotřídním hereckým duem. Atmosféra zde byla skvělá, ale co je to platné, když od první minuty víte, že vraždí zahradník. Navíc člověk dostane příležitost nahlédnout, jakým způsobem pečuje Sharon o svoji zahrádku. Nenudil jsem se ani minutu, ale nějakou euforii to u mě taky nevyvolalo. * * *

Jackass 2.5 (2007)

Z NIČEHO se dá asi jen těžko uvařit NĚCO. * za pár vtipných scének.

Rok jedna (2009)

Parodování biblických příběhů je pro mě novinkou. Dokonce jsem se i místy zasmál. Zde se vyskytuje zvláštní druh humoru, ale jakmile si na něj zvyknete bude vás to třeba i bavit, tak jako mě. Byly zde i velmi vtipné úseky, ale tak nějak dohromady mi to příliš nesedlo. Krásný průměr. * * *

Requiem za sen (2000)

Prvotřídní herecké výkony, perfektní hudba a naprosto excelentní střih. Před režisérským uměním pana Aronofskyho nezbývá než hluboce smeknout. Dokázal totiž udělat s pofidérního děje strhující děj. Trošku mi zde chybí nějaká pořádná hluboká myšlenka, kterou by si tento film určitě zasloužil. Prostě takový nějaký sériový film o špatnosti drog, který je v popředí díky skvělé práci všech účastníků. Filmů a knížek zaměřených proti drogám jsem viděl / přečetl dost, abych si udělal dostatečný obrázek. Brát drogy nebo nebrát. Volba je na každém z nás. Nevím však o nikom, komu by dlouhodobě pomohly. Díky za každý film, který se před nimi snaží varovat. Tenhle patří k těm nejlepším. * * * * Edit: Po druhém zhlédnutí, které se uskutečnilo asi 5 let po tom prvním, musím o sobě nelichotivě konstatovat, že jsem býval retardem. Musím sám se sebou dost zásadně nesouhlasit, a to hned v několika ohledech. Děj mi pofidérní absolutně nepřišel. Právě naopak! A myšlenku má celý snímek závidění hodnou, jen jsem ji zřejmě nebyl schopen o pět let mladšíma očima zaregistrovat, či jsem ji tehdy nepřikládal žádnou výjimečnost. Snímek pojednává o nesmírně nešťastných lidech, kteří se všemožně pokoušejí vymanit ze spárů nemilosrdné reality. Respektive, nesnaží se z ní vymanit. Snaží se před ní nějakým způsobem utíkat. Při opakovaném zhlédnutí logicky zásadně chybí moment překvapení, ale na druhou stranu si divák může vychutnat jednotlivé momenty směřující k jednomu z nejlepších (ne-li nejlepšímu) závěru v celé filmové historii. Ze světově proslulé ústřední melodie přechází sluch.

Jackass 2 (2006)

Zasmál jsem se méně než u předchozího dílu. Hvězdičku dolů. Jinak pěkný návod, jak trávit volný čas.

Jackass: Film (2002)

Některé scénky trapné a nevkusné, jiné absolutně geniální, při kterých jsem se téměř válel po podlaze smíchy. Zbaběle dávám průměr, ale na některé kousky budu dlouho vzpomínat.

Pan Nikdo (2009)

Velmi zvláštní a určitě taky velmi rozporuplný film. Líný divák, který se u filmu chce bavit a nechce hluboce přemýšlet si zřejmě ukončí trápení po pár minutách verdiktem odpad. Píšu zřejmě, protože k těmto divákům nepatřím. Dokoukal jsem zatím každý film ( někdy až 5 fází ), ale dokoukal. Nedělalo mi ani problém dokoukat tenhle. Nepředpokládám, že takhle složitý film pochopí každý divák stejně, ale přesto ho všichni pochopí správně. Film založen na struktuře, že nastane situace, která má dvě východiska a každé východisko má svůj příběhový průběh. Pro mě neznámý režisér stvořil velmi propracovaný film, který stojí za to vidět. K dokonalosti však absolutně nedotažené dílo a také mi zde vadily nějaké ty ,,detaily" ( na oslavě hraje protiválečná píseň 99 Luftballons, zpívá se zde německy, a tak si zřejmě anglicky mluvící autoři přeložili pouze název a o obsah se nezajímali ). Jinak jsem rád za snadnou angličtinu. Hvězdičku dolů, nicméně jsem byl mile překvapen, film s obrovským potenciálem.