Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Z lenosti jsem žádnou knihu nečetl, ale ani jediný díl jsem si nenechal ujít ve filmové podobě. Stárnul jsem společně s triem Radcliffe, Grint a Watson. Harry Potter je prostě ukázkou, že člověk může zbohatnout na celkem rutinním nápadu. Přesně tohle se podařilo J.K.Rowlingové. Děj je jednoduchý, ale prostředí, kde se odehrává je úžasné. Dílů mohlo vzniknout více, ale proč, když už se někdo zaopatřil na zbytek života? Když jsem film viděl kolem roku 2001, tak se mi velmi líbil. Dnes už by se mi líbil asi méně. Edit (po 20 letech). Nejsem fanouškem opakování sledování filmů, které jsem v minulosti viděl. Nicméně, dostal jsem chuť na malé kouzelnické opáčko. Překvapuje mě, kolik událostí z děje jsem si během sledování pamatoval. Také musím dodat, že jsem se šeredně zmýlil v tom, že se mé, o 20 let starší verzi, bude líbit výrazně méně. Tento snímek zatím zestárl opravdu málo. Zejména atmosféra a hudba je vskutku kouzelná. Příběh je příjemně naivní a pohádkový. Typický snímek pro celou rodinu, na které vlastně není vůbec nic špatně a je zhola nemožné, aby se někomu vyloženě nelíbil. [83 %]

Saw 3D (2010)

Tak sedmému dílu série 3D uškodilo, tvůrci totiž 3D efekty postavily do popředí před vším ostatním. Jako zapřísáhlý fanda celé série musím přiznat, že jsem snad poprvé zklamán. Tenti díl jako by vybočoval ze standartu. Už se v docela překomplikovaném ději ztrácejí i samotní tvůrci. I ty pasti už nejsou takové, jako byly dřív. Další díl, pokud bude, si však zcela jistě nenechám ujít. Jsem zvědav kam to až povede. Přijde mi, že v současné době má SAW méně fanoušků než nepřátel.

Saw 6 (2009)

To stejné po šesté. Opět stejně brutální. Dokud budou diváci, budou díly přibývat.

Saw 5 (2008)

V pátém díle přebírá Jigsawův štafetový kolík agent Hoffman. A vede si obstojně.

Saw 4 (2007)

Jigsaw už je mrtev, ale ještě před svojí smrtí zkonstruoval znamenitou ,,hru"....

Saw 3 (2006)

Další díl série. Tentokrát je Jigsaw upoután na smrtelnou postel, kde však řádí snad ještě intenzivněji.

Saw 2 (2005)

Pokračování série. Kostra zachována. Příběh změněn. Tentokrát se v jedné budově sejde 8 lidí, které něco spojuje. Postupně jich ubývá. Pasti jsou brilantní, stejně jako závěr.

Saw: Hra o přežití (2004)

Není snadné hodnotit pouze tento díl série, když se celá ( zatím 7-dílná) série celkem intenzivně prolíná. Proto jsem se rozhodl, že dám každému dílu * * * *, i když tento stojí asi nade všemi. Teď k tomu, jak jsem k poměrně vysokému hodnocení přišel. V tomto filmu se kombinují prvky, které ve filmu vidám rád. Nad vším stojí geniální vrah Jigsaw, který si vybírá oběti, které svůj život nežijí, ale pouze ho přežívají. Ve filmu je jakýsi náznak myšlenky naučit lidi vážit si svého života. K tomu slouží nejrozmanitější pasti a pár vteřin / minut rozhodování. První díl je ještě značně odlišný od pokračování. A závěr každého filmu je úžasný, mnohy i překvapivý a hlavně otevřený. Závěr je nejlepší částí každého dílu. Kamera nedělá kompromisy a brutální záběry jsou prostě krásně vidět. Tento film můžete milovat a stejně tak ho nenávidět. Já se stal jeho fanouškem.

Hannibal - Zrození (2007)

Velmi jednoduchý příběh zahrán obstojně. Takhle jsem si teda ikonu Hannibala Lectera nepředstavoval. Typický příběh. Smutná situace na začátku a následuje neukojitelná touha po pomstě. Některé scénky stály za zhlédnutí. Alespoň, že postavy umíraly rozličně. Koho by bavilo se koukat na stále stejné techniky popravy. Slabé * * * za kreativitu alespoň v tomhle směru, když děj byl plytký.

Náš vůdce (2008)

Kdo lepší se tohoto tématu mohl ujmout než Německo. Z mého pohledu je to výborný film. Do jisté míry i věrohodný. Pěkný experiment diktatury, ze kterého vzešla Vlna. Je trošku škoda, že tvůrcové nenechali Vlnu Vlnou a hrozně se z ní snažili udělat Tsunami, což se jim bohužel i povedlo. Film, tak obětoval svoji věrohodnost výměnou za stylové finále. Hvězdičku strhávám. Přesto jsem se koukal na velmi silný snímek a nebránil bych se zhlédnutí opakovat.