Casino (1995) odpad!

Tenhle film mě absolutně ničím nezaujal. Spíše mě výrazně zklamal. Začnu tím pozitivním. Robert De Niro. Tím jsem vše pozitivní vyčerpal. Teď přejdu k negativním věcem. Sharon Stone mi příšerně lezla na nervy svým ukřičeným projevem. Film byl s větší části nudný a stopáž příšerně dlouhá.Film jsem zhlédl asi na 3 fáze. Nechápu zdejší vysoké hodnocení. Pro mě prostě tříhodinová nuda s odpovídajícím hodnocením.

Magie kouzla zbavená (1997) (TV film)

Některé triky byly skutečně zajímavé. Buhužel většina z nich byla primitivní a jejich ,,tajemství" zcela pofidérní. Struktura každého čísla byla pěkná a ,,kouzelník" působil sympaticky. Víc než * * nedám.

Vyšší princip (1960)

FIlm od samého začátku neuvěřitelným způsobem graduje. Excelentní depresivní atmosféru ještě více dokresluje pěkně zvolená hudba. Herci zde předvedli výborné výkony, a to všichni. Emotivní závěr nasměroval moje hodnocení k * * * *.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Celá mystifikace pana Smoljaka s panem Svěrákem je úžasná. Stejně tak je úžasná postava Járy Cimrmana.Tvrdím, že tenhle film, ač nedosahuje kvalit divadelních her, je úžasný.Můžeme s tím nesouhlasit. Můžeme o tom vést i spory. Ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Některé scénky byly naprosto excelentí ( procházka Prahou, nebo Cimrmanovy rady světovým osobnostem při tvorbě jejich děl. Stopáž ideální. Já se bavil, ale uznávám, že tenhle humor nemusí oslovit úplně všechny.

Temný rytíř (2008)

Ve srovnáním s prvním dílem se rapidně změnily dvě věci. 1) Přibylo akce, 2) Objevil se pořádnej záporák. Joker byl prostě úžasný s celkem propracovaným charakterem a místy se i vyrovnával Betmanově suverenitě. Jinak si tento díl kráčí ve vyšlapaných cestičkách jeho předchůdce. V některých pasážích ho poráží. V jiných s ním prohrává. Temný rytíř je film, který na 2 hodiny dokáže příjemně zabavit, ale nic víc se v jeho potenciálu neskrývá. Opět * * * *.

Batman začíná (2005)

Film je rozdělen do dvou částí, alespoň na mě to takhle působilo. 1) Jak to všechno začalo 2) Jak to všechno pokračovalo. Obě části jsou velmi rozdílné, přesto do sebe skvěle zapadly. Batman je prostě sympaťák. A pokud ho hraje Christian Bale, tak se sympatie umocňují. Nebyl to však pouze Christian Bale, kdo v tomhle filmu exceloval. Michael Caine, Liam Neeson, potažmo Morgan Freeman, stvárnili svoji roli rovněž excelentním způsobem. Film je úžasný. Přesto jsem zde nezaregistroval jediný moment, který by se mi zapsal do paměti. * * * *

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Doufám, že PART 1 pouze slouží jako nastartování k úžasnému PARTU 2. Tohle byl nejslabší díl celé série. Velmi slabé * *. V dalším díle očekávám 100%-ní zlepšení.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Buď J.K.Rowlingovou nebavilo už psát, nebo mně díly, kterých se ujal David Yates prostě nesedly. Harry Potter dokáže pořád zabavit, ale už nedokáže nadchnout.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Docela slabý díl. Ubylo akce a přibylo psychologické analýzy. V sérii HP by měla akce jasně převládat. Místy uspokojivé. Slabé * * *.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Znatelně slabší díl než jeho předchůdci. Nicméně jsem se solidně bavil. Kdyby jste se mě však zeptali o čem byl, tak už si nejspíš ani pořádně nevzpomenu. Jak rychle to přišlo, tak rychle to odešlo.