Kalendář Míši a Ríši (2008) (pořad)

V roce 2008 jsem se vždy nemohl dočkat následujícího dne. A dokonce jsem věděl, kdo má kdy svátek. Některé díly byly trapné a stupidní, ale jiné mě velmi rozesmály (Putišovský, Hrob Majer). Asi sem měl zde volit zlatou střední cestu * * *. Ale když si vzpomenu na nějakou písničku Franty Hrob Majera, nebo na nějakou básničku Radka Putišovského, tak prostě musím dát minimálně * * * *.

Game Page (1998) (pořad)

Velmi slabé vtípky tvoří neodmyslitelnou vizáž každému dílu. Zde však jde jen a pouze o hry. Počítačové či konzolové. Pořad má pořád nižší úroveň. Naštěstí čas od času se k rezenci naskytne povedená hra. Bohužel je to pouze vyjímka potvrzující pravidlo. Přesto jsem zatím pravidelným divákem.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Zde si dovolím tvrdit, že filmová adaptace trumfla knihu Karla Poláčka. Je to docela poprvé, co se tak stalo. Téměř vždy bývá kniha lepší. Výběr těch nejlepších herců své doby. Kolosání pětice kamarádů a spousta zábavy. Jednu hvězdičku strhávám za stupidní poslední díl. Zde v seriálu to byl jeden díl ze šesti. V knize ten hořečnatý sen a s ním spojená stupidní cesta do Indie bohužel zabrala asi polovinu knihy. Přesto je tento seriál vybroušeným klenotem české kinematografie.

Frajer Luke (1967)

Frajer Paul Newman. Troufnu si tvrdit, že v životní roli. Nezapomenutelně tučným písmem se mi navždy vryje do paměti jeho úžasný úsměv. Velmi silný snímek z vězeňského prostředí. Prvotřídně herecky zvládnuté. Co více dodat? Snad jen, že tento film se nemusí před dílem Franka Darabonta schovávat. Těžko uvěřit, že film podobné kvality vznikl o téměř 30 let dříve. Úžasný film, který by mělo spatřt oko snad každého diváka. K dokonalosti scházelo málo. * * * *

Vesnice (2004)

Po zhlédnutí mám velmi rozporuplné pocity. Kdo ještě tento film neviděl a chystá se to napravit, nechť nečte dál. Malá osada dokonale izolovaná od civilizace kdesi uprostřed lesů. Lidé opiti imaginární dohodou nesmějí vkročit do lesů. V lesích číhají imaginární prasolidé s drápy. Díky této dohodě se život v osadě vývojově zastavil cirka na přelomu 19. a 20. století. Tohle za horor považovat nelze. ,,Obávané" postavy spatříte zbytečně brzy a už se není čeho ,,bát". Nicméně film jako celek působil velmi originálně. A pokud opomenu, že to celé mělo k věrohodnosti velmi daleko, tak se mi celkový nápad dokonce i líbil. Fakt, že ,,prasolidé" neexistovali, ale byli pouze nástroj k udržení tamějšího poklidného života, beru za obrovské plus. Já se nenudil. A o to jde především. Dávám tedy lepší * * *.

Big Lebowski (1998)

Opravdu jsme viděli stejný film? Tenhle kousek má ke geniální komedii asi tak blízko, jako cikán k neplacený brigádě. Nemohl jsem se dočkat až tahle blbost skončí. Po zhlédnutí jsem byl otrávenej, jak zrní pro potkany. Mnoho jsem od toho očekával. Očekávání zůstalo nenaplněno. Pohádka o tom, jak člověku dokáže změnit život jeden pochcanej koberec. Dávám * za neoddiskutovatelnou orginalitu.

Podfu(c)k (2000)

Perfektní Statham. Ještě o trošku lepší Pitt. Super charaktery vedlejších postav. Velmi povedeně zvolené dialogy s docela vtipným nádechem. Svižné tempo. Zajímavý děj. Přesto tento film nemá vyloženě čím vyrazit dech. Příjemných 104 minut zábavy. Vidím to na slabší * * * *.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Někdo má dar bavit lidi, někdo ne. Louis de Funés a jeho typické charisma můžete buď milovat, nebo nenávidět. Hranice mezi tím neexistuje. Z mého pohledu fantastická komedie. U některých scének jsem se smál velmi intenzivně. Fanouškům tohoto PANA KOMIKA musím toto dílo vřele doporučit.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Perfektní pohádka na dobrou noc. Výborné ústřední duo Gyllenhaal + Arterton. Excelentně propracované prostředí a efekty. Dechberoucí parkour napříč Persií. Primitivní, leč velmi rozsáhlá dějová linie. To celé doprovázené kolosální hudbou. Nenudil jsem se ani vteřinku. A tento fakt mi stačí abych s čistým svědomím udělil lepší * * * *.

Matrix hunter (2004) odpad!

Představte si hovno.... Ne, nebudu pokračovat v hodnocení. Tenhle ,,film" NELZE ohodnotit bez použití ani s použitím vulgarit, protože jich náš rodný jazyk doposud nemá dostatek. Kdyby vás můj názor přesto zajímal, tak vám stručně povím, že něco tak neuvěřitelně debilního jsem neviděl roky. S nadsázkou můžu říct, že tohle bylo nejpromrhanějších 103 minut mého života. Asi je budu chtít od tvůrců zaplatit.