Ano, šéfe! (2009) (pořad)

S přibývajícími díly se stále méně mluví a stále více pípá. Nicméně celý tento projekt je postaven na kvalitních základech zedníkem Zdenečkem Pohlreichem. Obrovské množství perfektních hlášek je hlavní motivací pro sledování tohoto seriálu. Musím se přiznat, že nepatřím k pravidelným divákům, ale pokud se dívám, tak toho nelituji. Bez Pohlreicha nepředstavitelné, s Pohlreichem výborné.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Scénář k tomuhle filmu musel být psán poblíž kokainového doupěte, nebo dokonce uvnitř. Naprosto nesmyslný příběh zahrán skupinou velmi kvalitních herců. Film nejspíš docílil toho, čeho docílit chtěl. To vše mě ale velkým obloukem minulo. Musel jsem si dávat přestávky. Tohle vidět vcelku, tak by se ze mě taky mohl stát Total Magoros Vypatlanos. Na zhlédnutí je potřeba velká dávka tolerance, nebo velká dávka něčeho jiného. Dávám * za zdařilé herecké výkony.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Velmi primitivní děj, tak jako to animák vyžaduje. Film je koukatelný prakticky pro všechny generace. Děti se zasmějí, starší zavzpomínají. Já osobně se bavil. Akce střídá akci. Méně vtipná scénka tu více vtipnou. Animace, leč jsem měl možnost vidět pouze 2D, tak oku lahodící. Charaktery postav dostatečně kvalitní. Na plný počet to není. Nicméně příjemně strávených 90 minut.

Náhradníci (2009) odpad!

Zhruba 45 vteřin se film tvářil jako kvalitní sci-fi film, ba dokonce vize budoucnosti. Bohužel zbyteček filmu (cca.80 minut) měl film tempo jako auto snažící se jet se zatáhnutou ruční brzdou. Stupidní děj. Příšerné dialogy. Konec očekávaný asi po 5 -ti minutách sledování. Po velmi zdařilém Terminátorovi 3 přišla od pana Mostowa tahle reklama na nudu. Willis hrající hluboce pod svoje možnosti pouze posílal film střemhlav do záhuby, kde také nakonec skončil.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005) odpad!

Trapné, jako strčit šroubovák do zásuvky. Jeden z mála filmů, kde plně docením krátkou stopáž.(Déle bych to nevydržel.) Zajímavý barevný přechod mezi životem a smrtí (viz. POMO). Méně zajímavý děj a stupidní pointa aneb a žili šťastně až do smrti ( v tomto případě zřejmě i po ní). Tim Burton by mohl sloužit jako reklama na nepřímou úměrnost. Čím více filmů od něj člověk vidí tím méně ho uznává.

Poldové (2010) odpad!

Nechápu jak Willis dokázal klesnout až sem. Ve spolupráci s Tracy Morganem byli ubozí a trapní, stejně tak neexistující scénář a stupidní režie. Pár vtipných momentů bylo pouze za přítomnosti Seanna Williama Scotta, ale také to nebyla žádná velká sláva. Film se snažil být vtipný po celou dobu svého trvání. Obrovské zklamání.

Ospalá díra (1999)

Zajímavý film? Ano! / Horor? Ne! / Přesto jsem se asi hodinu a půl slušně bavil. Klasický A -čkový film který nenadchne, ale ani neurazí. Atmosféra byla skvělá, děj pokulhával. Naštěstí ve filmech s Johnym Deppem až tolik po ději neprahnu. Dávám lepší * * *.

Grindhouse: Planeta Teror (2007) odpad!

Zásadní chyba, které se divák při sledování tohoto filmu může dopustit je začít přemýšlet. Jakmile začnete o tomto nesmyslu přemýšlet pozitiva nenajdete. Tohle byl typický zástupce B - éčkového formátu, která v oblibě nemám. Celé tohle bylo tak neuvěřitelně debilní až to bylo místy i vtipné. Ono bylo nejspíš úmyslné zajít až do stupidity, ale tvůrci zašli o mnoho dál. Pokud se tenhle nápad někomu zrodí v hlavě, tak ten člověk vrhá určité pochybnosti. Film o nulovém potenciálu. Možná, že si zaslouží hvězdičku za účinkování Wilise, nebo za cestu hlavního hrdiny na minimotorce, či za umění střílet M16 umístěné místo nohy bez mačkání spouště. Ale očekával jsem zhruba o 100% víc. Pro mě film o nulovém potenciálu. Spolupráce Tarantino - Rodriguez už prosím nikdy více.

Titanic (1997)

Stydím se. Poprvé jsem Titanic spatřil vklidu a vcelku. Píše se rok 2010. Nemá smysl vypisovat všechny klady Titanicu. Byl prostě po všech stránkách perfektní. O romantických filmech by se dalo říct, že je nesnáším, ale tohle byla pořádná vyjímka. Film působí na svoji dobu neuvěřitelně moderně. Tohle mělo být Cameronovo poslední velké dílo a mohl zůstat uložen v moji paměti jako legenda. Bohužel se na plátně objevil Avatar (2014 = Avatar2 - pičovina na pokračování?) a tím, z mého pohledu, zkazil veškerou Cameronmánii. Cameronova režisérská pouť začíná nabírat zpětný chod stejně jako Titanic snažící se vyhnout srážce s ledovcem. Aby nám James rovněž nenarazil?!

Alenka v říši divů (2010)

Předlohu jsem nečetl, tudíž budu vycházet z příběhu, který nastolil tento film. Příběh se mi nelíbil vůbec. I na pohádku byl velmi primitivní a stupidní. Animaci jsem očekával daleko lepší. Vzhledem k tomu, že je to pohádka, nemá ani smysl komentovat dialogy. Po dlouhém váhání v rozmezí 0 - 1 . Dávám nakonec * za obsazení Johnyho Deppa ( ve filmech Tima Burtona neodmyslitelného ), jindy skvěle hrajícího, v tomto případě hluboko podprůměrného a také nesmím opomenout pár vtipných hlášek už né tak vtipných postav.