Rallye smrti (2008)

Zajímavý nápad, výborný Jason Statham, brilantní akce. Nuda je zde slovo cizí.

Pravdivé lži (1994)

Omlouvám se, že se v každém Cameronově filmu otírám o Avatar, ale pochopte....Na jedné straně nám James naservíruje perfektní akční kemedii, jednu z nejlepších co jsem měl možnost kdy vidět s možná až nečekaně skvěle hrajícím Arnoldem. A na straně druhé je James schopen vytvořit stupidní fantasy sračičku Avatar. Cameron je, z mého pohledu, velmi rozporuplný režisér. Pro mě, jakožto fanouška Arnolda se tento film řadí ke špičce svého žánru. Parádní vtipné akce, na kterých je film postaven mi vyrazily dech. Cameron si nezakládá na promyšlených příbězích, které na první zhlédnutí pochopí jen vyvolená 3 % populace. Někdy je příběh nadbytečný a někdy je příběh nepostradatelný. V tomhle případě jsem příběh nevyžadoval a možná taky proto dávám plný počet!

Ip Man 2 (2010)

Znatelně slabší pokračování prvního dílu. Zkrátka ti Britové mi tam překáželi. A kombinace kung - fu s boxem mě neoslovila. Jinak opět dostatek perfektně provedených akčních scén. Zdaleka se mi to však nelíbilo tak, jako první díl. Pokračováání snad už ani nemuselo vzniknout.

Ip Man (2008)

Filmy s kung - fu tématikou nijak nevyhledávám. Tento film mě ale nadchl. Vynikající Donnie Yen pravděpodobně ve své životní roli. Tohle šlo natočit snad jen v Hong Kongu. Perfektní scénky, kterých je dostatek vás zde budou 106 minut bavit.Po právu zde ocením * * * *.

Machete (2010)

K tomuto filmu jsem se odhodlal po zhlédnutí velmi chytlavého traileru, chrlícího jednu perlu za druhou. Je jasné, že do dvouminutového traileru se naseká to nejlepší a film jako takový bude horší. Nicméně jsem byl nadšen. Po dříve viděné planetě terror jsem na Rodrigueze málem zanevřel, ale tímto snímkem si opět získal moji ztracenou důvěru. Krvavá akce střídá ještě krvavější akci. Super hláška střídá ještě více super hlášku, přesto jsem jich očekával ještě o trošičku více. K hereckému obsazení nemám výhrady. Všichni mě oslnili. Děj u filmu tohoto žánru jde absolutně stranou. Velmi, velmi vtipně naservírovaná krvavá podívaná, která se líbit prostě musí. Už dlouho jsem neviděl komedii, která by se svým vtipem alespoň přibližovala Machete. Jak už jsem dříve psal, podle traileru jsem čekal trošku něco víc, proto dávám ,,jen" * * * *. Kažopádně ten, kdo si libuje v useknutých končetinách a proudech krve, to vše v perfektní nadsázce ve velmi vtipném kabátě, tak takový člověk by si tenhle super film neměl nechat za žádnou cenu ujít.

Tekken (2010)

Jakožto člověk odkojený na jedné z prvních konzolových adaptací, moje hodnocení bude zřejmě neúměrné skutečnosti. Velmi rád jsem zavzpomínal na postavy ze stejnojmené hry. Pravda, velmi mnoho z nich mi ve filmu scházelo. Přesto bych to označil za docela povedenou mlátičku, u které jde přemýšelní stranou. 92 minut uteklo jako Usain Bolt soupeřům na LOH. Stopáž zvolená správně, tudíž film nedostal příležitost začít nudit. Nejedná se o žádný trhák, ale to jsem očekával, už když jsem se k filmu odhodlal. Já byl spokojen. * * *

Veřejní nepřátelé (2009)

Jsem zklamán. Film postrádal téměř vše, co jsem od něj očekával. Nuda od začátku do konce. Mírně nudu zmírnilo herecké duo Depp + Bale. Jejich zásluhou dávám alespoň * . Jinak mě po celou dobu provázelo nutkání film vypnout a ukončit to trápení.

Hra (1997)

WOW. Netradičně začnu od konce. Takový konec jsem očekával asi prvních 30 minut. Později jsem věci přehodnotil, a tak mě nakonec mnou očekávaný konec překvapil. Dovolím si zdůraznit, PŘÍJEMNĚ překvapil. Leč zřejmě neuskutečnitelný scénář celé hry, tak to celé působilo velmi oslnivě. Michael Dougles tradičně výborný. Výborné tempo si film drží po většinu svého trvání. David Fincher patří mezi ty nejlepší, tímto filmem mi můj názor jen potvrdil. Dávám **** s tím, že k dokonalosti scházel krůček.

Počátek (2010)

Tak, řekl bych to asi takto. Film se pohybuje na velmi tenkém ledě, tudíž stačí nepatrná nedokonalost v ději (nebylo jich málo) a led praskne. Troufnu si tvrdit, že patřím k té šťastnější skupině, která tento film dokáže vstřebat napoprvé. Sci-fi mám do jisté míry celkem rád, ale tohle bylo za hranicí únosnosti. Hrozně mi lezly na nervy scény, kde Leonardo DiCaprio vystupoval společně s Marion Cotillard. Věkově vymezit tento film je nadlidský úkol. Děj je stupidní, nicméně neztratit se v něm vyžaduje udržet více než dvě hodiny pozornost. Pointa byla v tomto filmu slovo neobjevené. I když emoce byly španělskou vesnicí, film jsem dokoukal bez újmy na zdraví. Přes všechna negativa se to odpadem nazvat nedá, leč se to k němu přibližuje. EDIT(2016): Po více než 6 letech si dovoluji s člověkem, který psal tento komentář nesouhlasit. Podobně herecky našlapanou jízdu aby člověk pohledal. Úvod mě ani po letech nanadchnul a Marion Cotillard mě i po letech dokonale srala. Nicméně, celá dějová linka, jakmile se skočí do hlavního mnohaúrovňového snu, je prostě fantastická. Velkou pochvalu si zaslouží i Zimmerův soundtrack, který lze zařadit mezi jeho vůbec nejvydařenější. A především si díky tomuto filmu člověk uvědomí, že si nikdy nepamatuje začátek svého snu. Vynikající práce. Nolan je borec a patří mu místo mezi mými oblíbenými režiséry.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

S přibývajícími díly se stále méně mluví a stále více pípá. Nicméně celý tento projekt je postaven na kvalitních základech zedníkem Zdenečkem Pohlreichem. Obrovské množství perfektních hlášek je hlavní motivací pro sledování tohoto seriálu. Musím se přiznat, že nepatřím k pravidelným divákům, ale pokud se dívám, tak toho nelituji. Bez Pohlreicha nepředstavitelné, s Pohlreichem výborné.