Rendez-vous v A moll (2003) (studentský film)

Wow, budoucí herecká esa na počátku své dráhy :). Zajímavý nápad, vtipné, vkusné. Prvotřídní kamera. V celovečerních českých filmech součastnosti bývá většinou daleko horší. Kvalitně zvolená doprovázející hudba, která tomu celému dala ten správný šmrnc!! Studentské filmy této kvality bych večer mohl vídávat místo všech těch debilních ordinací. Pěkná práce. * * * s mottem: " Vždy je co zlepšovat! " :-)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Režijní filmografie Davida Finchera se červená. Není divu. David Fincher je mistr orginality příběhu. Nejinak tomu bylo v případě tohoto díla. Na film se mi koukalo skvěle. Nudu jsem sice nepocítil, přesto bych v tomto případě ocenil kratší stopáž. Nevím, zda mám vychválit kolosální herecké výkony, nebo napadnout kvalitní, leč nedokonalou proměnu postav.(Někdy ani tunou líčidel člověka nepřesvědčíte.) Hudba ve filmu se z velké části sešla s mým vkusem. Film se nesnažil skrývat svoje vnitřní poselství. Lidé přicházejí, lidé odcházejí. Tak tomu bylo, je a s vysokou pravděpodobností i bude. Co se mi ale velmi líbilo a bylo pro mě jakýmsi zpestřením, byly úseky s důchodcem, kterého blesk trefil snad ve všech možných i nemožných situacích. Celkově se film určitě řadí ke špičce žánru, leč k dokonalosti, z mého pohledu, pár kroků ještě zbývá.

Star Trek (2009)

Tento film byl velmi rozporuplný. Strhující akční tempo, ale pohltilo veškerý děj a nezbyl tak čas se zaobírat myšlenkou. V případě tohoto snímku to ale bylo prospěšné. Dialogy se celkem trefily do žánru. Celkové pojetí filmu mě sice nenadchlo, ale ani neurazilo. Humor jsem zde postrádal. Soundtrack se mi taky nelíbil. Přesto dávám solidní * * *. ( lepší průměr )

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

A heleme se na seveřany co nám tady naservírovali. Zdál se to být klasický thriller, opak byl pravdou. Mně se to celkem líbilo. Absolutně pro mě neznámí herci to zvládnuli solidně. Když už se to zvrtávalo k nudě, nějaká brutálnější scénka nebyla na škodu a rázem děj oživila. Děj bych označil jako svým způsobem originální. Tento film mě velmi příjemně překvapil. Ze začátku mě neuvěřitelně vadila vizáž hlavní hrdinky, ale nějak jsem se s tím v průběhu smířil. Myslím, že tento snímek si zaslouží * * * *.

Avatar (2009)

Film, který nemá absolutně čím překvapit. Po 15 - ti minutách už s jistotou víte jak ten dvou a půl hodinový nesmysl dopadne. Nejlepší herecký výkon tu podala počítačová technika. Dlouho nikdo. Druhý nejlepší herecký výkon sympaťák Sam Worthington, dovolím si tvrdit, že ho zcela jistě v nějakém velkofilmu ještě spatříme. Ostatní výkony nestojí za zmínku. Tento film bych řadil na filmové dno hlavně proto, že to byl film od kterého se skutečně hodně čekalo, už jen protože se režie ujal James Cameron. Příběh jako z laciné telenovely. Nezajímavý, stupidní. Nepatřím k těm, kteří se nechají strhnout velmi kvalitním prostředím doplněným o 3D. Ano prostředí té planetky obývané těmi modrými mužíky bylo líbivé, nicméně zabalené v absolutně debilním ději (promiňte mi to slovo, ale tady se to jinak označit nedalo). Charakter postavy snad ani neměly. Pochopil bych, že se to může líbit dětem v rozmezí 2- 12 let, protože 2 roky stačí k tomu tento přiblblý děj pochopit a od 13-ti vás začnou srát hloupé dialogy. Jeden z mála filmů, kde lidem stačí velmi podprůměrné IQ k jeho zhlédnutí (možná taky proto má film až tak vysoké hodnocení - nerad bych se tímto někoho dotknul). Absolutně chápu hodnocení typu odpad. Asi jsem se nechal omámit přírodou či efekty. Možná je to jen z úcty vůči panu Cameronovi. Dávám po obrovském sebepřemáhání *.

Kmotr (1972)

Paráda. Neskutečně na mě zapůsobil herecký výkon Marlona Branda. Neuvěřitelně sympatický herec. Jakoby byl z jiné dimenze. Každé jeho slovo, každý pohyb, každé gesto, jeho mafiánská vizáž. Ne opravdu by se nenašel NIKDO více stvořený pro jeho roli. 3 z 5 hvězdiček dávám právě zásluhou nestárnoucí legendy Marlona Branda. Dále mě velmi zaujal Al Pacino. Ostatní herecké výkony byly ale také velmi zdařilé. Děj byl na moje poměry sice přehnaně dlouhý, ale v podání tak skvělých herců určitě ani na vteřinu nenudil. Co k tomu dále říct?? Snad už jen poděkovat panu Coppolovi za nestárnoucí klenot světové kinematografie.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nedá se říci, že by si tenhle film přední příčky nezasloužil, je to emočně silný film, který vás chytne a nepustí. Chápu ohlasy * * * * * , ale taky chápu ohlasy odpad. Já se přikláním spíše k těm pozitivně hodnotících. Zde jsem poprvé spatřil Tima Robbinse a ve dvojici s Morganem Freemanem si vedl znamenite. Dějová linie byla celkem laciná, ale filmově zvládnutá až neuvěřitelně skvěle. Tím chci říct, že stejný nápad se dal také neuvěřitelně sprasit. Štěstí, že se režie ujal Frank Darabont, kterého tento film vynesl hodně vysoko. Zdálo se to jako klasické drama z vězeňského prostředí. Opak byl pravdou. Kdybych měl na hlavě klobouk, tak před tímto filmem ho smeknu. Měl vše co dobrý film má mít. A o reálnosti či nerálnosti nezbývá než spekulovat. Dlouho jsem váhal mezi 4/5. Ale vzhledem k tomu, že bych byl opravdu nerad kdyby film této kvality dostihl zřejmě mnou nedoceněný "One flew over the cuckoo's nest" tak dávám * * * * *.

Lolita (1997) odpad!

Vlastně ani nevím proč jsem se odhodlal na tenhle film podívat, ale asi po 20 - ti minutách jsem začal litovat. Chcete špatný film? Obsaďte do hlavních rolí nesympatické herce. Tahle lechce incestní záležitost určite negradovala. S postupem času se postupně degradovala na úplné dno. Špatní herci + stupidní děj(pro ten neexistuje slov) = ODPAD. Možná se mnou mnoho z vás nebude souhlasit, nebo vám moje hodnocení přijde přísné. Nicméně ze 137minutové stopáže jsem se nudil asi 130 minut. Zbylých 7 minut jsem se díval, kdy ta blbost konečně nabere konce. Tímhle se zavděčíte asi jenom zapřísáhlému romantikovi!

Kung Fu Panda (2008)

Wow, asi si budete myslet, že jsem se zbláznil, ale mě tato pohádka celkem pobavila. Na tento animák se musí pohlížet s nadhledem. Bylo tu dokonce několik vtipných momentů, kdy jsem se i zasmál, což u filmů podobného žánru prožívám vemi zřídka, potažmo vůbec. Kung - fu filmy nevyhledávám, leč mě většinou mile překvapí. Tohle bylo velmi orginálně pojaté kung -fu. Stopáž byla tomuto filmu přiměřeně dlouhá, tudíž jsme se vyhhnuli nudným okamžikům. Animaci bych označil jako vydařenou a oku líbivou. Ačkoliv bych tohle doporučil zhlédnout spíše dětem s rodiči, tak ani já se nenudil.... * * * *

Spalovač mrtvol (1968)

Opět film u kteréhe mám nutkání srovnávat s knižní předlohou. Vítězem je na plné čáře opět kniha. Proto * * * *. Obsazení Rudlofa Hrušinského do hlavní role byl více než skvělý tah. Panu Hertzovi se kvalitně podařilo zfilmovat dechberoucí knihu Ladislava Fukse. Skutečně vemi propracované dílo s obrovským smyslem pro detail. (Loutky v panoptiku daly panu Kopfrkinglovi inspiraci k jeho vraždám.) Ve filmu se režisérovi impozantně podařilo navodit depresivní knižní atmosféru. Co víc dodat. U mě jednoznačně nejlepší horor let dávno minulých.