+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 1.6.2011  14:29

Čekal jsem hrůzu ale naštěstí se nekonala. Možná trochu jednodušší humor, ale na to si člověk zvykne.

• 30.5.2011  07:08

Plné hodnocení si film úplně zaslouží. Volba nových postav byla naprosto vynikající - ne snad proto, že by Elizabeth - pardon - slečna Swannová nebyla dostatečně okouzlující, což platilo o všech postavách. Zkrátka staré postavy byly geniální a nové je úspěšně nahradily a to mě velmi těší. A i když mi třeba ten Chapadlatec a spousta dalších bude chybět, tak nemůžu říct, že by se mu Černovous s novou partou nevyrovnali. Konkrétně výměna ženského půvabu dopadla na výbornou a Angelika byla naprosto dokonalá. Snad pouze u vtipu bych filmu nějaký ten bod strhnul, ale na to už jsou diváci od posledních dvou dílů zvyklí - od dob Pintel&Ragettiho s pověstným parapletem se prostě trochu přitvrdilo. Naštěstí tady (na rozdíl třeba od Pottera) znali míru. Jediný nedostatek byl pro mne u mořských panen - vskutku úchvatná scéna - ale když už mořské panny, tak proboha nahaté :) I když kvůli udržení přístupnosti raději zvolili podivné zakrytí všeho nutného. Scénka i tak ale nádherná, což samozřejmě platí i o těch pannách.

• 16.5.2011  07:58
    Proměna (2009)

Zajímavé, velmi zajímavé. Těžko tušit co se v mysli odehrává..:)

• 14.5.2011  10:28
    Ballistica (2009)

Film v sobě mísí to nejhorší z podobných akčních blbostí. Ubohost herců si podává ruce s pitomostí postav. Po shlédnutí pěti minut už nemám důvod žít..:-)

• 13.5.2011  09:27
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Musím dát 5* i s ohledem na českou seriálovou tvorbu! Spolu s dobrodružstvím kriminalistiky a 30 případy je tohle další legenda mezi našimi kriminálkami. Obzvlášť poslední díl z nové série se mi líbil. Jen málokdo dnes objektivně ukáže na problematiku Sudeťáků a tak dnes do zpráv o vyhánění a zabití pár vlastizrádců tohle alespoň trochu vnáší pravdu o jejich řádění před válkou. Herecké výkony a často komické podání také seriálu přidává a i když pana Töpfera nemusím, tady jsem ho velmi ochotně "přetrpěl".

• 12.5.2011  12:13
    My Lai (2011)

Herecky i vizuálně je to slabší, ale stejně vždycky ocením podobné zobrazení pravdy, protože zas tolik filmů, podávajících takováto svědectví, není. A ačkoli některé válečné zločiny si připomínáme neustále o tomhle jsem se dozvěděl pouze díky tomuto snímku - i pro to ten počet hvězd..

• 7.5.2011  23:06
    Fany (1995)

Dlouho mi film unikal, ale jsem rád, že jsem ho už dohonil. Výkon paní Bohdalové byl obdivuhodný. Víc k tomu není co dodat.

• 2.5.2011  12:26

I když romantické filmy nemusím, tady jsem udělal díky obsazení Perryho a Hayekové vyjímku. A tak se jen podepíšu pod komentář Radyo.

• 29.4.2011  07:55
    Red (2010)

Koukám na to pořád dokola a stále mě to baví. Je to totiž jedna z těch akčních blbostí, kterou netřeba brát vážně a tak se každých deset minut nemusíte rozčilovat, co tam zase narvali za hovadiny a proklínat svou znalost fyziky nebo i jakoukoli logickou úvahu, které filmaři nejsou schopni - naopak v tomto případě se budete vcelku dobře bavit. Hlášky jsou naprosto dokonalé a tak " - Jdu si pro prasátko!!" nebo" - Jaký je trest, za to co teď děláme? -Smrt ! -Paráda !!" jdou do kontrastu z přiblblými hláškami typu "Zabili Kennyho!" a hysterickým vřískáním každé pitomé nány. Na závěr rada: Vždy pouštějte v autobusu starší lidi sednout !! Nikdy nevíte, s kým máte tu čest.

• 28.4.2011  19:19

Konečně pořádná parodie na blbinky ve stylu 007. Od začátku do konce slušný výkon herci výborní. Co víc dodat? Jedině ještě oblíbené hlášky: "Tohle je chaos - tady se škrt prt bum neříká!" a "Co tady tak neuvěřitelně páchne? -Strach!!"

• 28.4.2011  17:22

Hodnotit nebudu, protože to asi nemá smysl - jako softporno by to možná ušlo, jako film se to ani nedá brát. Výčet chyb by byl obsáhlý a hlavně zbytečný - celé je to jedna velká chyba. Pokud si to jako lehce erotický cajdák pustíte, tak od toho také jako od softblbosti odejdete a možná budete i spokojeni. Víc tam nenajdete. Já tam však našel ještě něco: Summer Glau! Skoro bych vám tu odpřísáhnul, že je tam..

• 23.4.2011  18:48
    Last Night (2010)

I přes jednoduchý příběh je to velmi zajímavý film. Naprostá spokojenost s hudbou, s herci i s Worthingtonem, že se udržel a neroztrhnul tu svoji stíhačku vejpůl. Neni nic lepšího než žárlivá ženská, co zahybá starýmu...:)

• 23.4.2011  15:59
    Bruno (2009)

viděl jsem pár úvodních minut a pak jsem šel zvracet - teď už vím, že je dobré si nejdřív přečíst, co vlastně dávaji abych zase nebyl překvapenej nějakou další sra**ou pro úchyláky

• 21.4.2011  19:55

Všechny tři hvězdy patří Sharon, protože ona si je zaslouží. Nejsem sice odborník a tak nemůžu posoudit jak dobře se své role zhostila, ale každopádně ona byla jediným důvodem, proč jsem ten film chtěl vidět. Na svůj věk vypadala velmi slušně (také prý vyhrožovala kameramanovi, že jestli bude vidět nějaká nadváha, že ho zabije :). Příběh a ostatní postavy bych hodnotil slovem "slušný". Možná chtěli tvůrci zbytečně vytřískat ještě něco z předchozího povedeného dílu, ale já jim to nezazlívám, protože tady ta mrcha vypadá ještě líp :)

• 17.4.2011  16:49
    9. rota (2005)

S čistým svědomím můžu prohlásit, že tohle patří mezi nejlepší válečné filmy, které jsem viděl. Klidně ho zařadím (kvalitou) i vedle filmů jako vojín Ryan nebo Schindlerův seznam. Už od začátku mě tento film zaujal a to vydrželo až do závěrečných titulků. Obě části tohoto filmu jsou zajímavé a především uvěřitelné, což je pro jiné konkurenty z tohoto žánru nepřekonatelný problém. Dalším problémem, kterému se tento film vyhnul je nestrannost. Tento film jí dosáhl - nejedná se o žádnou propagandu, politika je tam zmíněna pouze okrajově, opět musím zdůraznit nestranně a během 5 minut je tato záležitost odbytá. Zbytek filmu je popisem útrap vojenského oddílu-prosté, ale dokonalé. Od okamžiku, kdy vystoupí v Afghánistánu si hrdinové i diváci uvědomí, jak snadné je se nechat zabít - a teď ruku na kardiostimulátor - kolik filmů tohle dokáže? Po mnoha filmech divák touží stát se vojákem, protože to je ten kdo vítězí. Po tomhle mnohým lidem dojde, že je to ten kdo umírá.

• 16.4.2011  21:27

Je vždycky k smíchu, když se film snaží o co nejvyšší míru autenticity v podobě rádoby odborných keců (výcvik odstřelovače) a pak to završí několika momenty, jak vystřiženými z kresleného filmu. Téměř všechny tv filmy mají tento problém - nepochybuju, že existuje nějaká jednotka SWAT, a že v Detroitu mají letiště, to ostatní už je minimálně přitažené za vlasy. Škoda.

• 16.4.2011  19:58

Vůbec nelituju 4 hvězd u tohoto díla. Akce střídá akci a tak děj nemá problém v podobě přebytečného vykecávání a jiných hluchých míst. Potěšil mě i počet mrtvých na obou! stranách - ne že bych byl tajným sympatizantem emzáků, ale nemám rád lidské superhrdiny, proto ta poznámka. Závěrem snad už jen dodat, že Michelle ta bouchačka prostě sluší, což už dokázala více krát.

• 11.4.2011  19:23
    Sniper 2 (TV film) (2002)

Dlouho sem váhal co sem napsat...pro tento film je to pozitivní, protože nával hněvu nad ztraceným časem stačil ustoupit a tak zde nebude jen výčet nadávek, ale obyčejná slušná kritika...V první řadě bych chtěl upozornit na chybu v popisku tohoto filmu - zřejmě nepatří k tomuto výtvoru. O napětí a vzrušení se nedá ani mluvit - vše je totiž předem jasno, takže kdo už viděl pár podobných akčních hovadin, tak se vždy předem dozví jak co dopadne. Já osobně čekal od filmu s názvem Odstřelovač (i když ta dvojka dávala jasný signál), že zde bude alespoň trochu snaha o zobrazení reality a ne přestřelky jak z nějaké počítačové hry. Bylo proto zklamáním, že tento film mohl klidně nést názvy dalších z řady akčních hovadin bez špetky zdravého rozumu jako Texas Ranger, Rambo, Kobra 11 nebo Bond ... fanoušci odpustí - ale já ne - autoři filmu si zřejmě mysleli, že film o odstřelovači se vytvoří přidáním pušky do normálního akčního filmu. A tak počty těl opravdu rostou zatímco hrdina (ač odstřelovač) pobíhá po lesích a střílí zlé lidi. V závěrečném souboji Před Branami začala číše přetékat (ještě rychleji) a kulky létaly jak v nějakém westernu a tak jeden výstřel = jeden mrtvý už asi u sniperů neplatí, dnes se řídí heslem: prozraď se hned jak můžeš výstřelem na cokoli...

• 9.4.2011  12:36
    SAS: Strategie přežití (TV seriál) (2003)

Dokument nějak nenaplnil moje očekávání. Nejsem naivní a nečekal jsem podrobný popis odhalující všechna tajemství, ale přece jen podání bylo příliš jednoduché a stejně jako "bývalí příslušníci SAS" mohli tuto látku podat i příslušníci jakéhokoli military fanklubu s kuličkovkama. Abych nebyl přehnaně kritický - líbila se mi část o zdravotnické pomoci. Opět se dostávám do hodnocení války jako takové a musím dodat, že to mě na seriálu mrzelo nejvíc - smrt na straně jedné strany je stále ještě i pro tvůrce tohoto seriálu jiná smrt než ta co bere životy na straně druhé. Není to ale jediný rozdíl na válčících stranách - další z nich pro mne byl v popisu min - zatímco claymore položený od příslušníků spec.jednotky je zbraní taktickou, claymore položený nepřítelem je zbraní zákeřnou (ještě "roztomileji" působí nápis v azbuce na něm). Ale jinak zajímavá látka, bohužel nezajímavě podaná. Viděl jsem mnoho dokumentů s touto tématikou a tak vím, že lépe to udělat lze.

• 6.4.2011  15:21

Velmi slušná (myslím úroveň:) parodie na téma - cokoli. Vtipné, pravdivé (od parodie na akční filmy až po politické záležitosti). Hned od začátku film nasadí vysokou úroveň, kterou si drží až do konce.

• 31.3.2011  21:38

Zajímavé dílko - to k je tam nutné, protože mezi díly by takovéto hodnocení jistě nezískalo. Když ale přistoupíte k tomuto snímku bez větších očekávání, tak neodejdete zklamaní. Naše Requiem pro panenku to není, přesto je tam něco, co mě udrželo až do konce. Možná to stoupající napětí a očekávání, jakým způsobem bude spravedlnost vykonána, možná jen touha vidět další sprchovou scénu :D Důležité je, že i když bych to znovu vidět nepotřeboval, tak nejde podle mne o ztracený čas a podle přísloví "mezi slepými jednooký králem" si v konkurenci podobných filmů si tohle hodnocení zaslouží

• 29.3.2011  10:35
    Troopers (TV seriál) (2011)

Úžasné zpodobnění Star Wars, které je dokonalé i když na jeho tvorbu nebyly vynaloženy miliony dolarů, přesto pobaví. Jde o další dílko z dílny College Humor, která se zabývá vlastní výrobou krátkých seriálů a zábavných videí(Web Site Story,..), za což dostala mnohá ocenění. Epizody jsou ke shlédnutí přímo na jejich http://www.collegehumor.com/troopers nebo v českém překladu: http://www.videacesky.cz/serialy/troopers.

• 25.3.2011  08:46
    Bídníci (TV film) (2000)

Hned na začátku se přiznám, že jsem knihu zatím nečetl a tak nemám potřebu neustále cpát do hodnocení více knihu než samotný film. Záměrně píšu film, protože seriál zní u tohoto díla poměrně lacině. I obsazení napovídá o kvalitě tohoto díla..

• 5.3.2011  20:26

Hodnocení dávám asi větší než by si film zasluhoval, ale protože je to jedna z mála českých parodií, tak mi těch hvězd líto není. Bylo to vtipné a nenudil jsem se - víc jsem ani nečekal, takže další důvod k radosti...

• 1.3.2011  21:50
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Zářící klenot mezi seriály. Šestice dokonale vytvořených a ztvárněných postav. Jedna z mála věcí, která mi na seriálu vadila byl poslední díl - a to jen proto, že s ním skončilo 10 sezón té nejlepší zábavy. Ještě jednou se vrátím k postavám - přirovnal bych je k těm z MASHe - pouze u těchto dvou seriálů bylo v mém případě dosaženo, toho, co je jejich cílem - vytrhnout diváka z reality, aby se na tu půlhodinu dostal do trochu jiného světa. Ostatní pobaví, tenhle uhrane. Abych zmínil i něco negativního - tak asi toho cucáka, kterého k Phoebe na závěr přiřadili považuju za špatný vtip. Když pominu osobní nesympatie, tak stejně byl jako herec nejhorší, z komediálního seriálu vyčnívala tragická postava nezralého pablba jak tříska z oka, navíc vše směřovalo k postupnému spárování přátel, škoda! Brad Pitt zvládnul během jednoho dílu to, o co se tenhle snažil dvě série.. PS: velmi doporučuji shlédnout i nepovedené záběry a ještě jedna zajímavost ke komentáři dona corleoneho - když si Courtney změnila jméno, bylo to vidět opravdu pořádně - viz titulky u 1.dílu 6.série :)

• 24.2.2011  19:13

Dvě hvězdy - jedna Vladykovi a jedna Donutilovi. Mohl bych přidat ještě něco za hudbu a i po vizuální stránce (přestože nejsem odborník) mi to přijde dobré, ale něco jiného je forma a něco jiného obsah. A tak kromě pár hlášek a závěru filmu zůstává film pouze u té formy, což je škoda.

• 28.1.2011  14:36

Jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděl. I když horor je asi přehnané slovo - pod pojmem horor si představím něco děsivého, tajemného, napínavého. Tohle film nenabízí, přesto se dá u něho vydržet až do konce a více než to. Pomsta je poměrně nápaditá a krutá :). Herci byli velmi přesvědčiví a obzvlášť postava Jennifer v druhé polovině filmu se mi velmi líbila. Nevidím vážnější důvody proč by se tato spisovatelka nemohla postavit například po boku nevěsty s podobným údělem.

• 27.1.2011  14:24

Jednou větou bych mohl zhodnotit celý film - a to odkazem na komentář od POMO (respektive jeho pravým opakem), ale abych tohle zdůvodnil... Oba zmíněné filmy (jeden z nich se vybavil i mě když jsem tohle sledoval) bych viděl s hodnocením o mnoho výš. Podoba s Van Helsingem je opravdu úžasná - i ten vůz dopadne stejně :-) ale i přes výkon herců, které vidím jako největší pozitivum tohoto filmu to na Helsing ani na 60 sekund :-) nemá. Je těžké tady něco vytknout a přitom nic neprozradit, ale obecně by se to dalo vystihnout slovem nuda....sem tam nějaká bitva (natočená nejspíš u Cage na zahradě), jenže i tady je film poněkud zmatený a než se ten blbeček na kopečku vykecá tak člověk usne, pak 5 minut akce a tohle 3x dokola. A to jsem ještě s kritikou bitev neskončil - když mají tvůrci nutkání udělat z toho fantasy-blbost tak proč tam nutně musí rvát nějaké historické poučky. Závěr filmu opět nuda - jedna věc se kterou bych souhlasil - je to neočekávané, přesto trvám na tom, že nudné až hloupé..

• 3.1.2011  21:23
    Dorm Life (TV seriál) (2008)

To je hrůza - seriál (možná až příliš silné slovo) o bandě pošahaných blbců žijících na koleji. Radši nebudu popisovat děj, protože něco tak bezduchého a hloupého se popsat nedá, zato pro postavy bych pár pojmenování našel, ale tím bych zase porušil pravidla komentářů.

• 3.1.2011  21:04

Musím dát tři hvězdičky, přestože bych rád dal čtyři - ty si ale nechávám pro film A co když je to pravda?, který mi připadá lepší - už proto, že s podobným námětem přišel první. Druhý důvod je v žánru těchto filmů. Přestože jsou stejné u obou filmů (romantický, komedie), tento je o něco méně vtipný a o něco méně romantický. Herecky to vyjde nastejno.