Zátah 2 (2014)

Měl jsem tu smůlu vidět to v anglickém jazyce s titulky. Proto bych tenhle film rád doporučil všem těm hlupákům, co nadávají na český dabing, protože i ty nejhorší rychlokvašky a dabované pornofilmy nejsou tak špatné jako tyhle hnusné, ukňourané, unylé a mdlé hlasy. Absolutně žádná snaha přiřadit hlas odpovídajícímu vzhledu, váze, rase ani se pokusit upravit slova k otevírání úst, nic. Bohužel tohleto mi film dosti znechutilo. Tam kde se nekecá je to o poznání lepší. Zvláště u těch mnoha bojových scén, kde se především kamera vyřádila. Jenže i to se časem omrzí a civět dvě hodiny na lámání končetin a vraždění vším možným, kromě normálních zbraní, je poněkud unavující. Kill Bill už tady byll a od té doby se zdá jako nadlidský úkol vyvážit akci nějakým příběhem. Tohle jsou jen krvavé orgie/jatka (jak to kdo bere..) a kostra jakéhosi příběhu je někde na pozadí. S výrokem "Prepadovka 2 nie je iba prázdna „mlátička"" rozhodně nesouhlasím.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Mám velmi smíšené pocity. Kdyby to byl první díl, bylo by to za plný počet. Takto mám ale v paměti jedničku a dvojku trochu nechápu. Nevím jak věrně to zachycuje situaci, ale dělá mi problém oblíbit si dílo, které svou podstatou podkopává předchozí díl. Všechno z jedničky je totiž buďto mrtvé nebo zkorumpované. Pouze pár jedinců zůstává, aby čelilo všem zločincům na všech frontách. Už to samo o sobě je vcelku pitomé. BOPE se rázem proměnilo (během tří let?) ve stejně prohnilou skládku, jakou byly řady obyčejné policie a všechno to, co jsme se dozvěděli v prvním díle - o tvrdé selekci, eliminaci zkorumpovaných jedinců, pomstě za padlé kamarády, už neplatí. Zbývá jen totální chaos, bodání se do zad, vraždy kdy a kde se zamane a několik kovbojů, kteří věří ve spravedlnost. Opravdu bych rád věděl, jak blízko skutečnosti oba filmy jsou a co z toho je pravda. Nedělám si iluze o mnoha ozbrojených složkách, zvláště tedy některých států, kteří by měli šířit po celé zemi mír a být v podstatě bezchybní, na druhou stranu - zrovna BOPE se prezentovalo v prvním díle jako jednotka, která by mohla mít budoucnost.

Elitní jednotka (2007)

V BOPE se s tím neserou - ani nemůžou. Zabij nebo budeš zabit, to je zřejmě jedno z hlavních pravidel života ve slumech. A toho se drží i film, který věrně zachycuje drsné prostředí podsvětí Ria a jejich stejně tak drsné soupeře. Výcvik je taky naprosto úžasně podán - žádné hecování, žádné hrdinské výkony šamponů. Jen tvrdá selekce a snaha vykopnout ty, kteří by stejně dlouho nepřežili. A pak už jen boj se zločinem. Nebo spíše jednotlivé bitvy této dlouhodobé války. Žádné stížnosti na policistu, že pouta byla nasazena trochu ztuha a proto bude podezřelý propuštěn, stejně jako chudák policista. Ani dlouhé debaty o tom, zda třikrát postřelený policista má už konečně právo opětovat palbu, aby nebyl nařčen z nepřiměřeného použití síly. Jen ten dlouhý, drsný boj, na jehož konci je zpravidla pár mrtvých - když to jde dobře, budou mrtví jen na jedné straně, když to jde blbě, bude následovat krásný pohřeb a pomsta kolegů..

Drákula: Neznámá legenda (2014)

To mám z toho, že pořád hledám náhražku za Underworldy. Vylízanej a ulízanej kretén, zrádce vlastního rodu a homosexuální idol náctiletých zoufalců nemůže konkurovat jedinému záběru na Beckinsale v době oběda. Jenže Holýúd se nepoučí a tak se stále opakuje to, co kazilo i jinak dobrý zmíněný film - nutná milostná ohraná a naprosto debilní pasáž a ulízanec v roli klaďase. Pokud někdo touží zobrazit upíra, ať se koukne na Nighyho, Sheena nebo alespoň na toho upíra ze Sezame, otevři se. I ten plyšák má v sobě víc testosteronu než tenhle Drákula.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Copak místo dialogů posbírali všechny heroické proslovy a poskládali je za sebe? Normální větu aby člověk pohledal. I děj je jedna velká přehlídka hrdinů. Chybí nápad a chybí lepší příběh. To málo, co mělo nějakou úroveň pocházelo beztak z jedničky (ksichty Bezzubky) a zbytek byl jen chabou recyklací. Někdy nestačí ani 4 roky na vytvoření důstojného pokračování. Tak třeba do třetice všeho dobrého..

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Výborné zpracování - pokračování předlohy. Toho, kdo četl knihu potěší, že na rozdíl od jiných dílů jsou tu vcelku věrně zachyceny i postavy z knihy (Rico, Ibanezová). Děj je taky lepší než v té reklamě na válku z roku 97. Jediné, co mi trochu vadí je ta animace jako taková. Nejsem nějaký příznivce 'kreslených' filmů, ale kdyby to samé bylo s živými herci, mělo by to bezpochyby 5*. Takhle si tu jednu šetřím pro ten příští díl. Bude-li tomuhle alespoň trochu podobný, budu velmi spokojen.

Hercules (2014)

Holywoodský trhák od první minuty až po závěrečné skandování "Her-kjů-líz!!". Samozřejmě nic hlubokého, žádná inovace, jen další snímek se spousty efektů, co nejjednodušším příběhem a namakaným frajerem, co všem ukáže.. Dokážu zavřít obě oči, vypnout mozek a zředit se na dvě promile, abych vydržel u tupých akčních kravin a ještě si to alespoň trochu užil. Jenže když už se snaží i staré báje napasovat do scénáře Kráčející skály, tak si to opravdu užít nedokážu. Souboj titánů měl určitý příběh a zajímavé postavy, Válka bohů měla výborné, vcelku originální efekty, to samé platí o Hněvu titánů, ale tohle..? Za zmínku stojí snad jen těch pár vtípků Černovouse.

Enderova hra (2013)

Co to má být? Snad pohádka pro děti o tom, jak mimozemšťané zabíjeli miliony lidí a je třeba je silou vyhladit? Nebo sci-fi akce o Mikulášových patáliích v trochu zvláštní škole? Opět je tu snímek, který má zřejmě zaujmout všechny generace - jinak řečeno splácanina. Starší tu přece mají Hvězdnou pěchotu a ne nějakou školku s připomínkou o oddělených sprchách, která působí spíš perverzně, v lepším případě komicky, u desetiletých dětí. (Mimochodem hvězdná pěchota problém oddělených sprch neřešila :) No a děti zase mají Harryho Pottera, kde se vyvolený učí jak zamést se zlem nebo Stmívání, kde se vyvolená učí jak si vybrat mezi tím bez trička a tím fosforeskujícím. Tady mají všichni všechno a nikdo nic. Jsou tu akční scény namíchané s doučováním géniů a mezi to se ještě nacpe nějaký pokus o vysokou psychologii, která tkví v jednom Joffreym s napoleonským komplexem, v chápajících dívkách a v jednom vyčuránkovi. Zbytek vyplňují drsné proslovy, které působí komicky i od stokilových zjizvených vojáků, natož potom od zástupce školní družiny.

Hvězdná pěchota (1997)

Když člověk vypne mozek, tak se to dá i zvládnout. Některé pasáže jsou ale opravdu náročné - vždyť je to z části výcuc toho nejblbějšího z amerických akčních filmů. Jako satiru bych to možná bral, ale to by tam muselo být více narážek, případně filozofických pasáží (jako v knize, kterou jsem ale moc rád neměl) a ne jen jakýsi obrázek zelených mozků a armádní propagandy.

Fakjů pane učiteli (2013)

Zkažená úča byla přece jen o trochu lepší. Už jen tím, že tu byla první a hlavně Diazová zvládla být tou drsnou učitelkou. Zeki je stále jen drsňákem, ničím víc. Tedy alespoň první půlku filmu, která za něco stojí. Pak přijde zvrat a sladká německá romantická pitominka.