Císař a tambor (1998)

Opět jedna z lepších "současných" pohádek. Rychlá, stručná, jasná, krásná. Postavy jsou výborné - sice nemají zase tolik prostoru více se projevit, ale i tak se mi do paměti zapsaly všechny čtyři hlavní postavy (Císař, císařovna, tambor, Anička). Ani nevím proč se mi do paměti zapsala nejvíce právě císařovna - obzvlášť když má z těch čtyř hrdinů toho prostoru nejméně, i tak šlo o půvabnou, osamělou panovnici. Ze zbytku se dost možná inspirovala Nejkrásnější hádanka, ale tamní princ se s tamborem nemůže srovnávat.. Čtyři hvězdy jsou moc vedle pohádek jako Tři oříšky.., Šíleně smutná.., S čerty.., ale málo pokud vezmu v úvahu některé (zvláště zahraniční) kousky.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Ubohá dekadentní zábava pro lidi stejné nebo nižší inteligence, než mají sami účinkující. Je to jen další zástupce typické reality-tomu-může-uvěřit-jen-vůl-show s jasným úkolem: každý den je potřeba někoho rozeštvat, někoho dát dohromady, někoho zradit a někomu dát TÉMĚŘ do huby. To "téměř" je rozdíl mezi realitou (pár ruským reality-show bych to možná i uvěřil) a zábavou pro slaboduché. Každý má právo na svůj názor a každému se může líbit něco jiného - více či méně inteligentního, ale tohle je od nějaké myšlenky tak daleko, že dál už jsou jen proslovy Obamy a Bushe. Tu debilitu tomu nikdo neodpáře a ubohost celého tématu podobných reality-show nikdo neokecá. To, že je dnes normální vysílat takovéto pitchoviny v hlavním vysílacím čase svědčí o úpadku zábavy, ne o kvalitě pořadu.

Pivo: Průvodce pro zasvěcené (2004) (seriál) odpad!

Jistý manager od protinožců, kam byl chmel pouze zavlečen a kde se tradice piva udržuje snad už úctyhodné dvě generace v "dokumentu" řekl: očividně se zdá, že náš chmel je lepší než ten, co se pěstuje na severní polokouli. Jako potomek keltů, kteří tu vařili pivo už v dobách, kdy předci toho managera vařili tak maximálně jeden druhého, vypínám a odcházím. Rádobypivaři a manažeři ze země, která ještě v 90. letech nevyvezla ani třetinu chmele oproti naší malé zemičce, ani zástupci Nového Zélandu, kteří nevyvezli ani 1/15 toho co my, mne nebudou poučovat o pivu. Bohužel se k těmto datům o exportu a produkci chmele váže i ta smutná skutečnost, že dnes už nevyvezeme ani polovinu z těch mnoha tisíc vyvezených tun před revolucí. Ale to je téma na jiný, ještě smutnější dokument..

Sněhurka (2012)

Ani tuna make-upu a zámožní sponzoři nedokážou proměnit ošklivé káčátko v překrásnou labuť. Když filmaři nevěří pohádkám a místo poselství vidí rozpočet, pak i divák dostane neosobní, vykalkulovaný, formalistický paskvil. Vidím tu třeba zmínku o nominaci kostýmů - i ty se ale mohou chlubit jen náročností, velikostí a zřejmě i cenou. Ničím jiným! (Snad jen tomu kusu labutě na hlavě nelze upřít originalitu.) A tak je to se vším - nacpěte do titulků Robertsovou, dejte tomu kolik chcete ocenění, skutečná pohádka to stejně nikdy nebude!

Underworld: Probuzení (2012)

Dlouhé špičáky, přiléhavý obleček, plášť, bouchačky a svítící oči po obědě. Mně by to i stačilo, ale tady nám navíc vlčáci ještě povyrostli a příběh dosti zdramatizovali. A pak je tu malá holka Eve, která se tolik podobá Almě (http://www.postavy.cz/alma-wade/).. No úžasný, nemůžu si stěžovat..! Proč bych od toho čekal spletitý příběh s filosofickými úvahami - už třikrát jsem byl spokojen s tím co mám, není důvod měnit!! Komu se to nelíbí ať si trhne Twajlajtem a vytře si *** Upířím deníkem.

Van Helsing (2004)

Pokud jsou ve filmu Kate a upíři, pak o dvou a méně hvězdách ani neuvažuji. Když ještě přidám roztomilého Frankieho, nádherné kostýmy, krásné upírky, pohrávající si s večeří a fakt, že se do záběru dostaly i pamětihodnosti naší krásné zemičky (chcípni Kalousku), pak rád prominu i ten trochu horší příběh nebo nedokonalé dialogy.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Žánr "pohádka" se sem snad ani nehodí. Jako kdyby parta z hospody sebrala momentální nápady a stvořila scénář - sem tam nějaký to "vole", občas narážka na kokain, texty písní, které lze poslouchat jen při té správné hladince a celkový dojem prostoduché zábavy od mírně podnapilých tvůrců pro velmi podnapilé publikum. Pár vtipů tomu upřít nemohu, ale je otázka, zda se divák smál proto, že to už dlouho zoufale potřeboval, aby se nerozbrečel nebo zkrátka jen ze soucitu. Přestávám doufat, že se někdy kvalita pohádek alespoň přiblíží předrevolučnímu stavu. Těch pár světlých výjimek, které to dokázaly zřejmě začnu považovat za zázrak - velmi vzácný a těžko opakovatelný.. Teď už jen zbývá počkat, až pohádky hloupostí dosáhnou zahraniční vzory a pak až naše děti dosáhnou odpovídající úrovně.

Láska na vlásku (2014)

Ze zacactku uboha agitka kvuli nehodnym Arabum, ve zbytku pak podprumerna pohadka. Dalsi pokus nevysel. Je tu jen dalsi vypln vysilaciho casu o zrejme vysokem rozpoctu, zato nizke kvalite. Po revoluci tu je stale zhruba 5 pohadek, ktere stoji za zminku. Tahle mezi nimi nebude.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Nejdelší reklama na oblečení pro homoklády, která kdy vznikla. Když pominu postavu Homokuse a jeho bandu drsných chlapců v drsných kožených hadříkách s ještě drsnějšími otvory pro bradavky, tak by zbytek snad i šel. Nějakou tu postapo atmosféru bych tomu i věřil. Bohužel, nic výjimečného to díky kostymérovi a tomu, kdo spáchal ty nudné, patetické a zdlouhavé dialogy, nebude.

Šílený Max (1979)

Člověk by řekl, že po něčem takovém série skončí ještě dříve než začala. A ono ne..