+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 12.2.2016  18:27
    Zyma v ogni (2015)

Kde je výpověď toho odstřelovače, který se BBC přiznal, že střílel na obě strany? Kde jsou ty další výpovědi ohledně podobných provokací, které měly přinutit vládu zasáhnout, aby se spor řádně rozdmýchal? Kde jsou ty bandy fašistů pochodujících zemí a vraždících ty, kteří nebyli stejného smýšlení? Kde jsou ti zahraniční vůdci ozbrojených tlup (jako například ten bývalý izraelský voják)? Až se to bude jmenovat "Reklama na Majdan aneb jednostranný pohled na převrat, ignorující vše co se nám nehodí", možná zvážím vyšší hodnocení alespoň za upřímnost v názvu, když už v celém snímku chybí. A ano - jsem zastánce těch ukrutných separatistických teroristických proruských bestií...

• 24.1.2016  13:35
    Nazí a vystrašení (TV pořad) (2013)

Typický americký reality-odpad. To jediné, co to mohlo nabídnout, vycenzurovali. Zbytek nestojí ani za delší komentář.

• 9.1.2016  18:00

Western? Spíš filosofický výtah a hlavně diskusní kroužek, protože množstvím keců se tomu může vyrovnat jen Miroslav D. Kraďousek (jeho druhé jméno je Debil, kdyby někomu náhodou bleskl hlavou Donutil) a jeho parta nicneříkajících obtloustlých notoriků kecajících o ničem. Ani tady se moc převratných myšlenek nezrodilo a sáhodlouhé mono- dia- a další logy k smrti unavují. Jsem možná příliš přízemní, ale ve westernu přece jen čekám přestřelku dřív, než po hodinách keců. Zkrátka, někdo se namlsal Djanga a děj vyměnil za dialogy.

• 1.1.2016  13:12
    Tři bratři (2014)

Opět důkaz toho, že to lepší už tu bylo. I když si nesmírně vážím tvorby Svěráka a Uhlíře, bojím se, že někdo zase chtěl něco vylepšit. Proč tam sr*t ty moderní svinstva a nový styl - vizuální stránka, hudba, výrazy, zpěv. Nic z toho už nepřipomíná tu klasickou pohádku. A člověka pak praští do očí i to, co by jinak snadno prominul - kupříkladu ty štěpné verše o tom, jak princezna spí spánkem lepkavým apod. A rozuzlení? Tak dlouho budeme mlátit do křoví až tu princeznu získáme. Nějaká láska, odvaha, statečnost, složitější zápletka? Ne - jen si opakovat, že meč patří do pochvy a ne do koryta a rubat na předek. Viděl jsem "Jak se budí princezny", a rád si to zopakuji, ale tohle? Nevidím důvod, proč si pouštět moderní operu/pohádku, která již natočeným dílům nesahá po kotníky. Opět rada zní - nesnažte se vylepšovat dokonalé. Árie vlka/Karkulky opravdu za srdce nechytí. Dá se to pustit na Hodině zpěvu, ale smysluplný a zajímavý příběh z toho vytvořit nejde. Mimochodem melodie ze zmíněného filmu byla krásná, tady nebyla téměř žádná - možná si skladatelé připomněli Cimrmanův styl "Šel nádražák na mlíčí" o dvou tónech. Jsem holub holub, připravím vlka o lup o lup... chjo. A rozuzlení Karkulky, která oproti veškeré logice vylezle z břicha v nažehleném pláštíku, to byla hotová tragédie - zatímco bába leze po střeše a mladík jen čumí, jak jí ta tesařina jde, domlouvá si mladý pedofil rande s desetiletou.

• 27.12.2015  00:26
    50 odstínů vášně (2015)

Velmi zachovalá manažerka si najde hezounka. Už tahle charakteristika mi vyhodí dalších několik desítek trapných romantických zvráceností. Tady, aby se to přece jen odlišilo, je to jen šmrnclé SM praktikama. Ve výsledku je to ale stejná nuda jako všechno ostatní. Snad jen ten konečný osud hezounka a kozy té bláznivé ženské trochu kompenzují to rozčarování, že už zase vidím další nánu, která se nalepí na největšího debila v okolí a ještě podezírá všechny ostatní (viz ta domina) kromě zmíněného debila. A tak tomu je až do té doby, kdy té dotyčné krávě (nemusí se jednat jen o tuto manažerku a jen o film), která tupě žvaní něco o lásce (i když posedlost nebo hloupost jsou ty správné výrazy), otevře nějaká náhoda nebo tragédie oči. Jen kvůli této podobnosti s realitou (stačí jen vyhodit jisté praktiky a události filmu za trochu jiný druh týrání) a mé touze vylít si srdce má cenu vůbec zanechávat komentář, jinak je to jen další romanticko - ani-ne-moc-erotická blbost.

• 22.12.2015  20:55
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Je to hodně trapný pokus o pohádku. Chybí pohádkovost, chybí vtip a chybí i herecké výkony. Vždyť ani ta macecha není nic jiného než trochu ukřičená ženská, Maruška není půvabná křehká dívka, ale jen trochu zvláštní, občas odrzlý otloukánek. Je to zkrátka na kilometry vzdáleno třeba takové zábavné Marfušce s Nastěnkou, Popelce a dalším skutečným klenotům. Pohádkovosti se snad trochu přiblížil jen V. Postránecký. Zbytek ani ťuk. Třeba taková Žilková zřejmě ani nestačila postřehnout, že už není v Kameňáku. A ta hysterická Květa nebo zkrátka tupý Nosek. No a pak tu ještě jsou filozofické stránky - "dobrotivý" měsíček Kříž, který říká, že nemá rád dobré skutky, Maruška, u které je čím dál více vidět, že jde v jejích přáních hlavně o ni - ano v každé verzi je to zoufalá dívka, ale tady bez ohledu na následky zdůrazňuje, že ONA má ten problém. A co chudák tupý Nosek? Očarován přišel o vše.. A strhující finále - stíhací závod? To už člověk nevěděl zda má brečet nebo se smát. Hudba taky nic moc. Kde je půvabná Žežulička? Tady je jen lehce falešný popík s podprůměrným textem. XXXX Na druhý pokus mi to čím dál více připomínalo Mrazíka. Jen ten Ivánek (a to jsem ho nikdy neměl moc rád) je dosti nesympatický. Marfuška (Květudylinka) není roztomile hloupá, ale zkrátka napřezdršku. Ale jinak jsou tu scény (příjezd do vsi v závěru, oběd) u kterých jako by někdo vzal Mrazíka a pokusil se o co nejhorší reprodukci legendárních scén.

• 13.12.2015  00:55
    Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (TV pořad) (2004)

Žasnout lze jen nad tím kolik lidí sežere tento pečlivě připravovaný, uměle dodělaný a řádně připepřený pokrm. Stačí přidat pár konfliktů, sprostých slov, dostatečně drsných záběrů a z postaršího, obtloustlého individua uděláme poloboha z kuchyně a žrádlo pro stádo je hotové. Nic proti soutěžím ve vaření, nic proti radám zkušenějších a konstruktivní kritice nedostatků, ale takováhle ubohá umělá reality-show je jen Big brother v kuchyni. Těžko pochopit, jak někdo může uvěřit autenticitě emocí lidí, kteří mají kameru před ksichtem. Je to tak naivní, jako očekávat při pohledu na zvíře v kleci obraz jeho přirozeného prostředí. Ale samozřejmě nejde jen o kamery a případnou nervozitu, tady se pod bičem autorů předvádějí pečlivě vybraní narušení exhibicionisté. Nejde o vaření, nejde o restauraci, jde jen o ty konflikty - a v tom případě bych si rovnou mohl pustit Ulici nebo Ordinaci.

• 27.11.2015  20:50
    Slzy slunce (2003)

V souvislosti s mezinárodní situací a skutečným obrazem amerických jednotek mne vize amíků-spasitelů Afriky a nejlépe celého světa dokáže neuvěřitelně nasrat. Pominu-li ale ten absurdní předpoklad a geopolitické reálie, zůstane to vcelku kvalitní vojenskou akcí z černého kontinentu. Oproti ještě tupějším zpodobněním Ušáků totiž tito nejsou nesmrtelní, nedokážou pobít armády nejlépe holýma rukama. A k tomu je tam ta fešná doktorka :)

• 20.11.2015  22:49
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

O reálnosti vypovídá už to, že zástupcem typické české mládeže je Renato Salerno. Nevím, co je to za debila a zjišťovat to nehodlám, ale pokud bych něco takového přijal za obraz české mládeže, tak bych musel zvážit setrvání v tomto státě. V Praze se najde ledacos, včetně zženštilých šamponů-homosexuálů, ale stále věřím, že většina je ještě normální. A co se prostředí týká - už vidím realistický dokument o setrvání v Chánově, kde bude cikánská menšina vyobrazena ku obrazu svému - včetně nebezpečí pro aktéry, kteří do ghetta zavítají, smradu, špíny a všech dalších krás života v blízkosti pracovité menšiny.

• 20.11.2015  18:51
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Já na tyhle ufoteorie moc nejsem - ne, že bych si nedokázal představit, že tu nejsme sami, ale ani tento seriál ani nikdo jiný se zatím nezmohl na víc, než na další otázky ohledně zelených mužíků. Kupříkladu díl o N.Teslovi byl zajímavý a jeho vynálezy bezpochyby působivé. Jenže místo otázek - kde jsou jeho vynálezy, jak je zrealizovat a zdali nám je někdo schválně neupírá z prostých lidských důvodů - zisk, moc apod., se raději autoři ptají, zda nám je neupírají emzáci. Škoda.

• 24.10.2015  00:31
    Duch žraloka (TV film) (2013)

Jiné hodnocení než "odpad" se obhájit nedá.

• 24.10.2015  00:23
    Icarus (2010)

Dost možná nejlepší film Dolpha Lundgrena. Ale to je asi jako vybrat nejlepší knížku E. L. Jameové (ta prasnice se zájmem ve stupidních historkách o blbých masochistických sekretářkách). Takže, i když králem, stále jen jednookým. Co měly znamenat ty tupé kecy a úvahy, které nás provázely filmem? Vždyť komentář zaostalého dítěte by byl proti tomuhle hotovou studnicí moudrosti. Akce spíš nic než moc a když už k něčemu dojde, kameraman dostane zvláštní záchvat a divák vidí ho***. Ztráta času.

• 24.10.2015  00:11
    Zabiják (1993)

Maggie je chladnokrevná vražedkyně, která místo křesla dostává druhou šanci. Ale z ultrazabijačky se stává ufňukaná nána, která najde největšího buzeranta pod sluncem a s touhle romantickou dušiškou se pokouší o poklidný život. Bohužel jí nikdo neřekl, že zabíjení a rodinný život nejdou dohromady. Takže výsledek je zbytečně romantický průměrný akčňák.

• 18.10.2015  15:47

Ten slovenský komentář opravdu bral za srdce. Rozumný, jednoduchý, bohužel i smutný. Zmínka o západních společnostech, ničících domov těchto jednoduchých lidí, kteří mohou být daleko lepšími lidmi, než my "vyspělí" lidé, byla velmi trefná.

• 10.10.2015  01:16

Kdyby blbost nadnášela ... zřejmě by se film umístil mnohem výš. Takto je to jen další hloupost o drsném emerickém papínkovi, který je nejlepčím fotrem-bodyguardem a grdým patriotem v jednom. Jeho nešikovná dcera, kvůli které z nějakého zvráceného důvodu riskují lidé život je pak samostatnou úžasnou kapitolou. Suma sumárum: ztráta času u podprůměrného neakčního předvídatelného filmu. F*CK CIA!

• 27.9.2015  01:08
    Wanted (2008)

Bylo to slibné a na první pohled lákavé a originální. Po bližším prozkoumání se ale člověk přestane soustředit na ten první dojem a ty úžasné křivky balistické i ty křivky Foxové nezakryjí tu tupost mnoha a mnoha momentů. Příběh o tkalcovském řádu zabijáků, lži, zradě a výcviku by nebyl špatný, ale i když je vtip dobrý, tak pokud se ho chopí blbec, nikdo se nezasměje. Třikrát opakovat Bocceliho, aby konečně v daný moment mohlo zaznít "Time to say goodbye", to nějak kazí ten vtip. Moment "Luke, jsem tvůj otec" to taky nevylepšil. A dalo by se pokračovat. Netuším co ve dvojce chtějí tvořit a pokud tam nebude Jolie, Freeman nebo další hvězdy, zřejmě se obejdu bez ní, ale za jedničku to byli oni, kteří trochu pozvedávali promrhaný potenciál.

• 11.9.2015  21:49
    Spider-Man 2 (2004)

Někde jsem četl ty ufňukané kecy k hlouposti jistých českých filmů. Tady blbost čiší z každé minuty, ale stejně to vychválíme do nebes. Je to totiž Spider-man! Je jedno, že v jedné z nejtrapnějších scén ukazujou defilaci slizouna a ještě u toho przní jednu z nejslavnějších filmových melodií. Tady se to odpouští. Je to totiž Spider-man. Vřískající ťamanka, kterou by Homer dokonale zazdil (zpěvem i textem) se rázem promění v roztomilého herolda, létající ječící bába-hrdinka s deštníkem, stupidní příběh o zabouchnutém idiotovi, jehož holka má jiného a který trpí samomluvou a spider-impotencí a mnoho dalšího posílá tuhle blbost pod šedivý průměr. Dialogy jsou tak pitomé, že by i Esmeralda ještě víc zezelenala hanbou, kdyby něco takového musela pronášet. Nejspíš by nerozdýchala ani ten emerický patos. Tak už zbývá jen ten kostým "všech teploušů král" a dostatek materiálu pro mnohem kvalitnější parodie. Ale jen když je tam trocha komiksové kamery a dostatečně jednoduchý příběh pro pravé komiksové fandy.

• 5.9.2015  23:09

Emerická slaďárna s tupým příběhem a infantilním koncem. Takováto tupá pohádka se hodí přesně pro emerické děti. Je tam prototyp úžasného vojáka a pravého hrdiny jůesej, který se nebojí ukázat slzy a otevřít srdíčko malému chlapci a samozřejmě má doma v posteli modelku. Pak jen stačí najít vhodného sponzora - třeba HP by se mohlo hodit. A můžeme splácat klasický příběh o shledání otce s potomkem, hledání společné cesty, prodělaných dobrodružstvích, krizi vztahu a happy-endu. Už není ani směšné, že záporáci jsou kupodivu zřejmě Rusové a asiati. A teď se ptám, proč by někdo měl dávat více než jednu hvězdu za tuhle stokrát zopakovanou blbost bez jakékoli přidané hodnoty? Jednu skupinu bych našel - malí příslušníci nejvíc nejlepčího a nejdrsnějšího národa tu mají další porci násilí bez kapky nahoty, která by je mohla kazit. Ti i s rodiči schlamstnou tohle hovno, které je ovšem úžasně rozmázlé a s třešničkou a ještě si pochutnají.

• 29.8.2015  16:05
    The Hike (2011)

Další bezduchá vyvražďovačka. Samozřejmě s velmi originálním námětem - parta holek v hlubokém lese, kde není signál narazí na partu psychopatů...

• 29.8.2015  15:11
    Masterchef (TV pořad) (2010)

Sdílím zhnusení některých místních komentátorů. Asi bych musel být pravý gurmán, abych ocenil (zřejmě věhlasného) špekouna, od kterého bych si nenechal připravit ani topinky, protože bych se bál, že kromě tuku mi k tomu ještě dá přednášku o tom, jak moc slavný vlastně je a jaké štěstí já mám, že smím ochutnat jídlo od něj. On a dva další si pak navzájem nastavují pr**l a vzájemně se kouří, jen aby ukázali jak moc převyšují soutěžící. Když ani to není dosti dramatické, stačí trochu upravit scénář pro "soutěžící" a vnést tam trochu šarvátek. Tak se i kuchařská soutěž dá proměnit v bezduchou reality-show. No a když ani toto nestačí, hodíme do jídla vlas a ztropíme scénu. Nebo ještě lépe - počkáme až někdo nedopeče maso - pak totiž nastává ten pravý horor. Normální člověk by soutěžícího (laika, který vařil jen doma a který nemá kuchařské školy) upozornil, že je to špatné a snad i nebezpečné. Naše trojka ..erantů se s dopomocí sjetého kameramana ale zhostí divadelního představení, které zdatně konkuruje Mrštíkům. Mít tam i gilotinu, už by bylo po soutěžícím! Možná jsem jen naivní, ale v soutěžním pořadu o vaření očekávám nějaké soutěžení a vaření. Místo toho mám Big Brothera v kuchyni říznutého Dnem D s partou snobů, kteří buďto milostivě shlédnou z výšin a požehnají dotyčnému nebo ne. Samozřejmostí je dramatická hudba, drsné pohledy a protahování verdiktu za únosnou mez. Musím říct, že u Milionáře (budiž mu země lehká) mi to napínání nevadilo - třeba už kvůli občasnému odlehčení a vtipu. To zde chybí. Je to jen přehlídka arogance.

• 22.8.2015  20:26
    Nebezpečná sopka (2005)

Jediné, co je na tomto filmu pozitivní, je fakt, že vás milosrdně upozorní na to, jaká kravina to bude, už v úvodu. Člověku to ušetří čas i nervy, když jasně ví, že to po pěti minutách může s klidem vypnout a zodpovědně dát "odpad!" Kdyby to dítě přiložili do ohně a raději tak zachránili krásnou ženu, dal bych tomu šanci. Takhle ale ne!!

• 22.8.2015  13:43
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Lepší vypadnou ..a nebudou čekat ani do druhého dílu. Ti ostatní - těm zřejmě stačí cokoli, aby se zabavili.

• 22.8.2015  13:40
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Dobré by bylo, kdyby si diváci uvědomili, že výběr účinkujících v takovýchto pořadech není čitě náhodný. Ale to je jen první krok k tomu, jak přinést trochu dramatu před hladové idioty u televizních obrazovek. Pak už to chce jen trochu pomoct vhodným scénářem a drobnou klauzulí o mlčenlivosti. Ale jinak samozřejmě - pro ty jednodušší: Jedná se o vynikající a naprosto realistický pohled do dvou naprosto spontánně jednajících rodin a jejich takřka bezchybnou psychologickou analýzu.

• 22.8.2015  13:30
    Farma (TV pořad) (2012)

Další krok k západní kultuře, hurááá. Inteligence diváka sice musí být nižší než počet jeho zubů, ale to nevadí, však my si postupně diváky vychováme. Už Goebbels přece tvrdil, že stokrát opakovaná pičovina se stává populárním pořadem (nebo tak nějak). Takže sem přitáhneme Vyvolené, Farmu, Big Brothera, do všech narveme konfliktní buzny, kurvy a další bezcharakterní hrdiny, kteří se budou celou dobu štěkat kvůli kravinám. V tomto případě to jen posadíme na farmu. Vylízanci, kteří v životě neviděli krávu, pak budou ze všeho naprosto u vytržení. Ale hned, jakmile si ujasní za jaký konec se drží hrábě, se pustí tvrdě do díla a všem ukážou, co v nich vězí. Každý, kdo viděl více než dva díly této a podobných sraček, by se měl jít neprodleně léčit.

• 22.8.2015  13:09

To psycho tam je, o tom není pochyb, ale prostě nemůžu dát větší hodnocení něčemu, co mne tak dokázalo nas**t. Od začátku jsem tomu dementnímu bastardovi přál to nejhorší, bohužel...

• 21.8.2015  10:46
    Vesnice (2004)

Scary Movie : originál ... 1 : 0. Amišové na odlehlém místě prožívají nesčetná dobrodružství - třeba si stoupnou na pařez a čekají, až je přemůže strach ze zlých bytostí, o kterých se nemluví, ale přitom o nich prokecají hodiny času. Další událostí jsou stažená zvířátka poházená po vesnici. Sigourney - zřejmě ještě s hlavou ve světě vetřelců to svede na šílenou hyenu, která se zřejmě baví stahováním kůží ze zvířat. V tom okamžiku mi cudná vesnička naivních lidí přestane připadat roztomilá, kostýmy mne začnou zlobit, jak v doktorce Quinnové. Do toho se připlete ten magor a všechna atmosféra jde stranou a už jen čekám kdo kdy zhebne. Závěr je překvapivý, ale absolutně (s výjimkou snad dvou momentů) bez jakéhokoli napětí. Což je u hororu/thrilleru dost podstatná závada. Pár kladů, abych byl alespoň trochu objektivní, se taky najde. Je to ta počáteční atmosféra uzavřené komunity v odlehlé vesnici, ohraničené tajemným lesem a strachem. Jenže ta se v průběhu pomalu vytrácí a na konci zcela zmizí - kdyby to sklouzlo do hororu a ty bytosti tam byly, byl by to skvělý klon Ospalé díry. Co se postav týká - i když jsem magorovi přál brzký konec, musím uznat, že jeho smích tváří v tvář všemu strachu kolem byl dobrý. Stejně tak Iwy byla, za vydatného přispění české dabérky, výbornou postavu. Ostatní také ušli (jen jsem třeba nechápal jednoho stařešinu v celkem moderním obleku - vedle skafandrů těch zahalených cudnic to působí (snad i s tou kravatou, kterou měl) jako pěst na oko. Nejsem odborník přes módu, nevím, co nosí podobné spolky, ale ten kontrast se mi nelíbil. No a pak je tu samozřejmě Lucius - největší kretén ze všech (i když zahrnu toho pomateného blázna Noaha). Nějak mi ani náznakem nepřipomínal toho drsňáka, co ukrývá city. Spíš to byl vyložený rádobydrsný debil, který nedokáže říct ani smysluplnou větu, když ji nemá napsanou na papíře. Sečteno, podtrženo - průměrný film se slibným začátkem a podprůměrným koncem.

• 20.8.2015  19:07

I kdyby to byl první akční/sci-fi film vůbec, stejně by to byl maximálně lepší průměr. Pominu-li totiž nulovou inovaci a velmi mdlý příběh, který je z více než poloviny vyplněn vynalézáním něčeho na dvě použití, stejně dostanu jen partu nevýrazných herců, obyčejnou zápletku bez šance na překvapení a nějaký zvrat a samozřejmě slušnou dávku trapných proslovů. Když se černoušek mladší posmíval tátovi kvůli jeho několika větám, zřejmě ještě netušil co dokáže vyplodit Reed, když je parta ve srabu. A to jen chvíli potom, co všem vysvětlí samozřejmé a divákovi vezme všechny naděje na důstojné zakončení filmu. Nevím jak ostatní, já bych po tak strhujícím heroickém monologu spíše poznal, že Země opravdu nestojí za záchranu. Jediný moment ve filmu stojí za pozornost - Viktorův komentář o Zemi a jeho vypořádání s vládou.

• 18.8.2015  18:20
    Žena (2011)

Naprostá hloupost, i když se musím přiznat, že jsem ze začátku hledal nějakou hlubší myšlenku. Tak nějak mi to prostě připomnělo Americkou krásu a třeba u věty toho spořádaného amerického fotra: "To není civilizované." směrem k divošce s naprosto odlišnou kulturou a způsobem života, poté co ji přepadl, uvěznil, spoutal a zmlátil, mi nějak přišly na mysl jisté paralely z reálného světa. A když se člověk alespoň takhle zabaví, tak se to dá i nějak vydržet. Kdyby ale člověk tušil, co ho čeká na konci, ani by se o to nesnažil. Konec má za každou cenu šokovat - fotr se ukáže v celé své zvrácené podobě, synáček dospěje do stadia fotrova zvráceného obrazu a hlavně na scéně přibude nový člen rodiny, který zarazí poslední hřebíček do rakvičky. Člověku totiž přijde nějak divné, že ta máma (vylízaná, zneužívaná ženská, která s tím mohla něco udělat, ale raději si řekla, já jsem tak ráda, když mne bije - tedy když zrovna nepíchá s naší dcerou..) se dokáže tak moc rozčílit nad tím, že si její zvrácený syn prohlédl nahou vězeňkyni, ale zřejmě je úplně v pohodě s tím, že fotr jejich dceru proměnil ve zvíře. Na druhou stranu - když už to člověk přetrpěl, tak se mu dostalo alespoň malého happy-endu :)

• 13.8.2015  17:54
    Vyváznout živý (TV seriál) (2010)

Naprosto typický americký dokument s minimem relevantních informací, zato maximem akce. Vezmu-li za příklad díl s piráty, tak by se veškerý natahovaný děj dal shrnout do pár vět: "Měli jsme za úkol ubránit loď. K tomuto účelu jsme měli vodní děla, sonickou zbraň a pár světlic. Nic proti pirátům nepomohlo a tak jsme my - tři hrdinní američtí vojáčci utekli, schovávali se, zatímco piráti v klidu obsadili loď, zajali rukojmí a my jen čekali na pomoc. Škemrali jsme o zbraně potom, co jsme si přivolali na pomoc vrtulník." Neskutečná pitchovina o rádoby drsném příběhu, jemuž mají efekty a kamera přidat na akčnosti. Ale jak ve skutečnosti přežít, když si člověk odmyslí ty přidané pohádky a kraviny? Stačí nebýt hrdina, selhat ve všem, pak nechat piráty, aby vzali posádku, kterou jste měli chránit, za rukojmí a utéct. Krutí piráti nakonec (přes tu strašnou střelbu a všechny pušky - pardon, v tomto případě vždy "Kalašnikovy" a raketomety) nikoho nezabili a za milion všechny propustili. Nevidím jediný důvod, proč takovou sra*** sledovat. Na konci samozřejmě "hrdinové" poskytnou shrnutí - všechno jsme udělali dobře, udělali jsme, co bylo v našich silách a mysleli jsme na zajatce :D (které jsme měli chránit, zatím co jsme plavali k vrtulníku, který nás vytahoval z vody). PS: Z pušky není problém trefit postavu na 100 metrů - takže těch pár metrů do vody by nebyl problém (kdyby někdo chtěl někoho opravdu zabít). PS2: Přesto, že se běloch díval pirátovi údajně přímo do očí, než před ním utíkal, piráty ani nenapadlo po něm (a dalších) na lodi pátrat, zajímavé. Když vezmu v úvahu, kolikrát víc za ně mohli dostat...

• 6.8.2015  09:48
    Show Ellen DeGeneresové (TV pořad) (2003)

Aby nedošlo k pochybnostem - ta hvězda patří hostům, ne Ellen Degenerated. Oni, scénárista a další tvůrci zachraňují to, co by jinak zůstalo po natáčení obyčejného rozhovoru s obyčejnou velmi neatraktivní ženskou. Vzhled samozřejmě není všechno - tak povrchní zase nejsem, ale stačí se kouknout na pár fotek, třeba tady v galerii a člověk si říká, zda by koště s hadrem na vytírání nepůsobilo elegantněji. Její styl je mi u zádele, člověk by měl působit příjemně, když už chce lézt před obrazovku. Stačí se kouknout na Anistonovou nebo i Spearsovou - i když je nemusím mít rád, pořád vypadají jako ženy. Ne jako kreténi ve vytahaným roláku, který vyhodil nějaký zoufalý bezdomovec při obměně šatníku. Ještě než mne tu ukamenují její příznivci - ano, je slavná a pořad je sledovaný ... to je ale i jakákoli sra*ka od Gaga (lady napíšu až to přestane připomínat chlapa). Pak je tu samozřejmě coming out - velmi heroický čin, zvláště před tolerantním publikem, u kterého má každý, kdo tak učiní zajištěný potlesk ve stoje. Přiznat se před hollywoodským publikem a americkým národem, že je buzna, je asi stejně hrdinské jako vlítnout na sjezd bankéřů a lichvářů a přiznat se, že jsem žid. Takže už zbývají snad jen ty dojemné chvilky vděčnosti "obyčejných lidí", kterým Ellen popřála sluchu a vyslyšela jejich přání ... úžasné, dojemné. Jenže s patřičným rozpočtem by to stejně dojemně a se stejnou oblibou dokázalo každé desetileté dítě. Videí, kde celebrita sestoupí shůry, aby vyplnila přání věřícím, je hodně. Rozhodně se jim nevysmívám, jen upozorňuji na to, že ani v tomto ohledu není výjimečná.