Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

plakát

Kdo přežije: Jižní Pacifik (2011) (TV pořad) odpad!

Vezmeme pár dobrovolně se ztrapňujících kreténů, scénář z telenovely a žádnou pointu a máme "soutěž" o největšího kreténa na ostrově. Pak už jen následují pravidelné výlevy paranoiků o tom, kdo je jejich nejvíc nelepčí kámoš, kdo je největší svině. Pak následuje totálně nečekaná situace, kdy je vyhozen někdo nepodstatný, protože je to jediný zvrat, který může tahle kravina ukázat. Víc napětí už může ukázat jen Ordinace.

plakát

168 hodin (2005) (TV pořad) odpad!

Začínal jako zábavný pořad, shrnující dění uplynulého týdne, končí jako konkurence televizních novin. Zeman, uprchlíci, Rusko, Čína. To vše od feministické vítačky milující utiskovanou romskou menšinu, o které ví více než cikáni samotní (viz křivonoskova talk-show). V příštím díle: negroidní hošík v letáku z Lidlu - už z upoutávky je jasné jaké poselství pro Čechy máme - jste ubozí xenofobní rasističtí primitivové. Člověk má mít alespoň 10 kámošů - buzerantů, na zahradě slimáky, dvě zaměstnání, aby uživil Nořiny milované flákače a transparent "Za Evropu BAREVNĚJŠÍ", i kdybychom ji měli zničit. Zkrátka další pořad 'čt kvality'.

Ulice (2005) (TV seriál)

Scheisse strasse - zasraná ulice, scheisse strasse - zasraná ulise, Dušan Klein - Dušan s malým, Dušan Klein - Dušan s malým. Seriál o ničem, který má už x-tisíc dílů a kde můžete sledovat hrdiny každodenního života - pokud tedy žijete mezi naprostými kretény. Když už zpravodajství Novy kleslo na úroveň Fox News, tak i zábavní tvorba musí dohnat inteligenci diváka sledujícího Novu - Dallas je úžasným vzorem.

Mediterranea (2015)

Film, který se dokonale vyhýbá všem důležitým otázkám této problematiky. Zato povinné sousto pro sluníčkáře, kteří zpoza monitorů dokonale rozumí problému, hrozbě a dopadům. Film ukazuje chudáčky, kteří se seberou a jdou hledat lepší budoucnost. Už tady se nabízí jedna z nejdůležitějších otázek - proč a proč teď? Člověka napadají otázky typu - kdy a jak tohle začalo? Co mají země uprchlíků společného? Nemůžeme si za to sami? Jaké to bylo za Kaddáfího a Husajna? Film - nic! Hned v úvodu se nabízí další otázka - kolik našich spoluobčanů má novou elektroniku, značkové oblečení a peníze na cestu přes půl světa? Film - nic! Člověk by se mohl i zeptat, jak vypadá ta masa, co se sem valí. Mohli bychom zaslechnout názor armádních expertů na podobu člověka, který sem utíká. Mohli bychom se ptát na (ne)začlenění, agresi, snahu o spolupráci, násilí, zločinnost, média a na spousty dalších otázek. Jenže to všechno tam není. Tohle je zbytečný film, který nepřinese nic nového, nic nevysvětlí, nic nezodpoví. Jen ukáže pár uprchlíků, kteří absolvovali pouť. Diváku, lituj je, protože jsou to taky lidé a museli absolvovat náročnou cestu. Diváku, neptej se, kde na ni vzali. Neptej se odkud a proč zdrhají. Diváku, nepřipomínej, že zatímco jedni utíkají, druzí bojují za skutečnou svobodu své země. Diváku, nevzpomínej, jak to všechno začalo. Dívej se, lituj je, sbliž se s nimi, protože tohle je podle skutečnosti. Vždyť je tam i náznak problémů, které tu způsobili, tak to přece musí být pravdivé a objektivní... Ten, kdo toto shlédne a myslí si, že ví něco víc, nevěděl zřejmě předtím naprosto nic - jen tak lze vysvětlit naivitu takového očekávání. Ten, kdo díky nedostatku informací uprchlíkům fandí, ten jim bude fandit dál a toto použije jako ukázku politováníhodnosti. Ten, kdo se obává dopadů migrace, ten ať hledá informace jinde.

plakát

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2016) (TV pořad)

Výborné shrnutí tohoto roku. Řekl bych, že většině lidí mluví z duše. Vyhýbá se obecným frázím, kterými jeho předchůdce oblažoval svůj fanklub (a to je ještě musel mít napsané). Jeho prognózy a hrozby se bohužel naplnily, sluníčkářů, doufejme, ubude. Slova o cenzuře také ťala do živého Chovancova pařátu a zhodnocení médií mělo jednu chybu - bylo příliš mírné.

plakát

Český lev 2015 (2016) (TV pořad) odpad!

Už po 23. se schází mix bezvýznamných osobností na českém sletu kolotočářů. Ministr obrany dostane těžítko za roli užitečného idiota ve filmu Vláda a hloupého naivního kašpárka ve filmu Dobrý voják Švejk 2 - dny NATO. Tím se naváže na velmi hezkou dvouletou tradici oceňování našich nejdrsnějších mužů a žen v čele vojska, protože už ta minulá vojanda dostala českého lva za mimořádný výkon v klipu 'už zase bych ráda cizí vojska v naší zemi'. Vrcholem večera pak bude ocenění filmu, který vhodně prezentuje vhodnou část našich dějin, případně filmu o menšině, který bude dostatečně tolerantní a zároveň kritický (tolerantní k menšině a její zločinnosti, problémům se začleněním, její averzi, jejím rasistickým projevům a kritický k té většině, která není dostatečně tolerantní a xenofobně poukáže na některý z předchozích bodů). Abych to zkrátil - příští rok vyhraje Ahmed a Šeherezáda aneb 1000 a jedna pohádka frau Angeliky. A když si vzpomenu, že jsem nadával na Novotného a měl výhrady k jeho humoru a moderátorským schopnostem ... ještě, že Dušek už tu byl, horší už to snad nebude.

plakát

Český lev 2007 (2008) (TV pořad) odpad!

Dušku, Dušku, ty jsi ale ***.

Some Kind of Hate (2015)

Ty prvky očekávání a prvky zklamání... Že by ti, co šikanují měli dostat nařezáno ;) je fakt. Tady toho řezání budou mít až po krk ;) ;) Jenže i na takto jednoduchém příběhu si lze vylámat zuby ;) ;) ;) Místy jde o překvapivě líbivý béčkový horor, který je naprosto smířený s tím kam patří. Je to vidět třeba na přítomnosti té nešťastné ze záhrobí vrátivší se holčiny, která není prezentovaná jako neviditelné jsoucno, uvězněné mezi dvěma světy ve sféře, kam vidí jen vyvolení a Ezo TV, ale zkrátka jako někdo vyvolaný ze záhrobí. Film nelíčí půlku času typický příběh nepřemožitelného vraždícího ducha, který má jednu vadu - strašně se stydí a my musíme půl hodiny čekat, než se najde druhý člověk, který by v něj uvěřil. Tuhle vatu ořezali ;) (a je to tu zas) a místo ní šli rovnou na věc. Jenže ... možná je to mnou a třeba jsem si seděl na vedení, ale i když jsem si poposedl, netušil jsem proč jsou věci tak, jak jsou, kdo za co může a jak a co a proč. Navíc se z ducha roztomile racionálního stal duch familiérní, který se zase až moc vykecává a vysvětluje a veškeré zbytky hororu byly ty tam. Nebýt závěru (i když tak hrozné to zase nebylo), proměny ducha a té pochybné logiky, bylo by to o pár hvězd výš.

Aenigma (1987) odpad!

S hororem to má společný jen lehký závan podobnosti se Silent Hill nebo třeba Carrie. Béčkové erotické horory v sobě mají lepší zápletku než tohle. Holka která čeká až jí udusí šneci, to už samo o sobě zní debilně. Doktor, který používá defibrilátor spíše jako masážní vibrátor. Domečky z papíru, aby se ušetřilo na záběrech "ze vzduchu", které tam zkrátka musejí být.. Vše dohromady - dlouhá nuda.

plakát

Události (1993) (TV pořad) odpad!

Co se hodí řekneme desetkrát, co se nehodí, neproběhne ani dole v titulcích. Pravda začíná tam, kde končí signál ČT.

Ovládací panel
1 bod