Blanche - královna zbojníků (2002)

Jediná záhada je, jak to že to vzniklo ve Francii..? Ti přece alespoň něco o historii tuší. O pár set kilometrů západně bych to pochopil, ale sebrat bandu z Jersey Shore a nacpat je do hadrů trochu připomínajících historii bych od Frantíků nečekal. Taky Depardieu měl asi až moc volného času, že na něco takového kývnul. Zachránit se to dalo snad jen dvěma způsoby - svlíknout ty hérečky a pokusit se naklonovat Čachtickou paní nebo trochu vypilovat scénář a zkusit film á la Robin Hood nebo Černý rytíř nebo alespoň Maso a krev. Jenže film to zkouší všechno naráz a ještě do toho míchá romantiku. Dialogy jako by spáchali tři autoři, aniž by se předtím poradili, kterým směrem se ubírat - tak vznikla směs vulgární komedie, rádoby vzletnosti Moliéra a normální akčně-westerno-historické mluvy. Dohromady děs.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Jediné, co mne zaujalo, je hodnocení. Necelých 50% procent je při úrovni vtipu, šílené kameře a už několikátém pokusu o ždímání jednoho námětu vcelku překvapivých. Film jsem viděl nedlouho po shlédnutí Babovřesků, proto jsem se i zajímal jak budou oba filmy hodnoceny. Kupodivu komedie z domácího prostředí a klon Slunce seno je přijímán velmi kriticky. Naproti tomu je monotónní proud černošských narážek a velmi chabých vtipů, včetně snad pětiminutového monologu černoškýho kněze, opakovaný soulože s figurínou panenky a další (slušně řečeno) zvláštnosti, hodnocen velmi tolerantně. Asi je na malým fakanovi, co neustále mluví sprostě a hraje si s pomocí imaginárního kamaráda na černocha, náctileté klasické pipce, která se stane snesitelnější pouze tehdy, když ji posedne ďábel, mámě, která má ve filmu úlohu odpovídající pouze velikosti jejích nárazníků a banda negrů (není to myšleno rasisticky, oni sami se tak ve filmu nazývají snad v každé druhé větě) něco lepšího a neuvěřitelně zábavného. S nízkým hodnocením české komedie problém nemám, ale velmi se divím, co diváky láká na tomto - ještě ubožejším počinu.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Komiksová šílená splácanina akčních, bizarních, násilných a šílených výjevů. Na jedničku to rozhodně nemá, nový styl se nepovedl. Je to jen šílená provokace pro epileptiky, víc nic. Nahatý holky, šukačka na dráze a Ghost rider patří k pár světlým momentům. Zbytek je průměrný akce v podprůměrným obalu.

Osvobození I - Ohnivá duha (1970)

Krásný film. 'Krásný' v českém slova smyslu. Určitě se najdou blbci, co to odsoudí jako propagandu už podle místa a doby vzniku, ale kupodivu i Stalin přiznal porážku a německý velitel měl i lidskou stránku. Jistě, že tam zazní i mohutný sovětský sbor a vše dobře dopadne, jenže tito lidé rádi zapomínají na stejné hrdinské chóry amerických filmů a výsledek války. Proto to beru vcelku nezaujatě a snad i proto je tu možnost si film oblíbit. Nejsem z těch hnidopichů, co vše hned listují v encyklopediích, zda se filmaři přesně drželi předlohy a zda tam není o jeden tank méně. Proto to beru jako více či méně přikreslený obraz toho, co se během války stalo.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Smula jen, ze po shlednuti toho o americke historii vime vice nez Americane sami. Ti konci u Abe Linkolna a dal uz jen koluji uredne prizivovane legendy a rozum je nahrazovan jakymsi zvracenym druhem patriotismu (vsude jinde by takova touha po nasili byla oznacovana za brutalitu, demenci nebo alespon extremni nacionalismus) ... kdyby jen tusili. Ale rad bych vedel na kolika stanicich se toto dostalo do hlavniho vysilaciho casu..

Sedm životů (2008)

Pro někoho příliš jednoduché, předvídatelné. Jenže druhému se líbí ta krása, kterou jednoduchost skrývá. A pak jsou tu tací, kteří bez ohledu na kvalitu zpracování dají rádi velmi vysoké hodnocení už za samotný obsah filmu, který strčí do kapsy drtivou většinu romantických patlanin. Smysluplných filmů na téma: 'shon je na hovno a jediná vteřina dokáže zničit vše, co si každý hrabivý zmetek nasyslil', není nikdy dost. Když se ještě přidá ukázka ze života méně šťastných, kteří si uvědomují pravou hodnotu věcí a obraz člověka, kterého až tragédie donutila o těchto lidech přemýšlet, pak tu je krásný výchovný film. Mám-li se kouknout na tu uměleckou stránku věci - jediné, co by mi stálo za výtku je hudba - takovýto film by si zasloužil něco, co bych si teď (pár hodin po shlédnutí) ještě pamatoval. S výjimkou jedné známější melodie to neplatí.

Policejní akademie (1984)

První, vcelku originální díl, ze kterého později už jen ždímali, ždímali a ždímali. A kapalo méně, méně a méně.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Nejlepší patetický film všech dob! Jadrná mluva horalů, neohrožený páán hrááábě a snad i vše ostatní přispívá k dokonalosti díla. Jsem tak rád, že namísto dnešního a zahraničního trendu vznikaly filmy jako Tajemství hradu v Karpatech, Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela a ne Tajemství hradu 1, 2 a 3. Tyto filmy jsou si žánrem tak podobné, přesto jsou každý zcela jiný, a to včetně hlavního záporáka! Hudba, děj, vtip, dialogy - vše za 5*.

Svatby v Benátkách (2014) (seriál) odpad!

Český divák je zřejmě již dostatečně vychován, aby sledoval každou takovouto kravinu (dlouho jsem hledal takto slušný výraz), je mi smutno z těch čísel, kolik zoufalců je na tom tak špatně, že něco takového zapnou a sledují.

Lidská jatka (2009) odpad!

Kandidát na nejblbější horor. V závěru dojde k několika zvratům a jeden je hloupější než druhý. Kdyby si hodili korunou, kdo bude mít zbraň tentokrát a kdo na koho bude mířit, bylo by to více napínavé a rozumnější než tato ubohost. Nějak si nedokážu vysvětlit toto vysoké hodnocení. Zřejmě ne každému připadá hloupé když oběti omráčí útočníka a pak ho nechají ležet i se zbraní a namísto něčeho rozumného raději ječí a utíkají (kam jinam než do auta, které nejde nastartovat) nebo když nejmenovaný borec stojí před hlavní brokovnice a rázem škrtí toho, kdo na něj mířil - bez jediného výstřelu, bez jediného pokusu s tím něco udělat. Zkrátka hovadina jak vyšitá.