Živý terč (1993) odpad!

Jednu hvězdu za akci, jednu za příběh, jednu za hlavní postavu, jednu za dialogy a jednu za ten kopec zábavy, který člověka ani na okamžik nepustí. Vzhledem k tomu, že nic z toho tam není, tak je alespoň jasné, kam se ty hvězdy poděly. Jako u podstatné části JCVD filmů, i tady nebudu zbytečně hledat v obyčejné hlouposti kult a ve směšnosti zábavu. Když někdo vezme pistoli a rozstřílí nepřítele na hadry, ale musí ještě následovat záběr na to, jak jej V-D z otočky kopne do hlavy, bude to vždy hloupost, bez ohledu na režiséra a bez ohledu na rok vydání a obsazení. Závěrečný souboj, kde by měl film dohnat tu obrovskou sekyru z celé předchozí stopáže film jenom shrne to nejhorší, co se v akčních béčkách objevuje a pak skončí - nic víc.

Láska je Láska (2004) (seriál)

Tak doufám, že zanedlouho natočí i nějaký ten seriál pro nekrofily či zoofily, ať si každá menšina přijde na své. Počítám, že stejně jako toto by mohly dosáhnout slušného hodnocení, vždyť všechno, co je zaměřeno na to správné téma a uchopí jej z té správné stránky, to musí být oceněno, i kdyby závěrečné titulky měly být tím nejlepším, co seriál nabízí. Asi je to opravdu pro speciální publikum se speciálním vkusem, lépe řečeno selektivní tolerancí pro hloupost u vybraných pořadů. Nevím, jak by mohla projít scéna, kde hermafroditka a pár jejích kámošek pět minut vymýšlejí jak pojmenovat pohlavní orgány. Být to ve filmu typu 'Prcičky', 'Sexy párty', šlo by o důkaz nízké kvality scénáře. Zde jde o obdivuhodné umění. Jediné, za co jsem rád, je výběr osazenstva tohoto seriálu - o nic nepřijdu, když jej nebudu sledovat.

Americká panna (2009)

Chtělo by to uchopit trochu profesionálněji. Takhle je to pouze nepříliš zábavná komedie z dlouhé řady podobných, druhořadých. Tentokráte o frigidní holce, která bojuje s pornoproducentem. Slovo "frigidní" není urážka těch, co v něco podobného věří, ale právě dopad oné neprofesionality a lacinosti.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Proč tak sklesle? Čekal tady snad někdo velkofilm o smyslu života? Když k tomu budu přistupovat jako k normálnímu filmu o superhrdinech s jednoduchým příběhem, očekávaným koncem a s ukázkou jejich schopností, nemohu být zklamán. Navíc se opět podařilo tam nacpat alespoň trochu vtipu, pár zádrhelů a zlého Baltazara, za což jsem docela rád. Když k tomu přidám ještě hlas Silvera, tak je z toho nadprůměrné sci-fi. Spiderman a Batman ať se jdou klouzat - dělat z komiksů velkofilmy a snažit se zvýšit úroveň temnou atmosférou či přeplácanými zápletkami je spíš k smíchu. Tohle si alespoň na nic nehraje, takže za mne krásný oddychový film.

Život Adèle (2013)

Jak originální film o útrapách lesbiček .. Nejdříve si holka vyjde s klukem, ale něco jí chybí, pak si najde holku a konečně je šťastná, přesto, že je jako lesba konečně šťastná, nějak se to podělá a pak se rozejdou, aby zůstal otevřený konec o nešťastné holce, která ztratila tu jedinou na světě, která ji mohla spasit. Ubohé, ohrané, zdlouhavé, hloupé. Vlastně málem bych zapomněl na tu originální část o nepochopení ostatními, vyčítání studu za to, že jedna z nich je o trochu míň lesba než ta druhá a že se za ni stydí. S jakou láskou jsem vzpomínal na sexy učitelku C.Díaz namísto těchto rozpolcených košťat.

Fido (2006)

Chybělo tam trochu vtipu, aby to dosáhlo třeba na Soumrak mrtvých, na druhou stranu je tu alespoň něco k zamyšlení - minimálně to, že někteří zombie v sobě mají více lidskosti než někteří lidé.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Nepochybně velmi kvalitní seriál, ale já ho zkrátka nedokážu docenit. Téma (výhradně to ústřední, což je i kámen úrazu) je velice zajímavé, jenže ty prostoje mezi něčím napínavým nebo samotným výzkumem jsou opět klasickou nudou z televizních seriálů. Doufám, že alespoň jednou vznikne seriál, kde nejde o vztahy, přetvářku anebo budou alespoň odsunuty dostatečně do pozadí. Co se rodičovství týká - je úžasné se dívat, jak jedna ženská zoufale touží po dítěti a druhá neví, co si s těma fakanama počít. Osobně bych to vyřešil odprodejem (alespoň toho drzého brejlouna), protože i toto téma časem omrzí. Vím, že je to až příliš kosý pohled, ale někteří se modlí za pravý opak a tak nedokážou sdílet radosti z nadcházejícího rodičovství.

Nitro (2007)

Naprostá hovadina, ale vzhledem k tomu, že jsem tento film zkouknul hned po Mortal kombatovi, tak tam tu jednu hvězdu najdu. Příběh nic moc a když se konečně něco stane, nejraději bych zpřerážel prsty tomu, kdo to vyplodil, ale alespoň se to dá příběhem nazvat.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995) odpad!

Je to odpad!, a to jsem ještě velkorysý ;-) Vždyť tam není naprosto nic zajímavého. Dialogy tak stupidní, že by zabolely i osazenstvo Ulice, efekty tak marné, že je mi trapně i za ty, co je mají na svědomí a příběh ... žádný. Vždyť pár lidí je posláno, aby zachránili svět v soubojovém turnaji se zlem. Tak a je to - celý film v několika slovech. Kdyby mi ho někdo popsal, mohl jsem si ušetřit to utrpení při pohledu na naprosto marné herce, kteří k bojovým uměním mají snad tak daleko jako tento film k napínavosti či zajímavosti. Alespoň už vím, kde odkoukali ty trubičky pro Banea z Batmana.

Trosečník (1986)

Krásný film, který alespoň v nějakých ohledech přeskočí i známější (byť stejnojmenné) tituly. Myslím tím právě tu ženu, která buďto často chybí nebo se jedná o nevýraznou postavu či normální ženskou, jen zasazenou do exotického prostředí. Tady tomu bylo jinak. A moje oko bylo mnohokrát potěšeno tím, že žena na pustém ostrově a písečné pláži chodila tak jak se patří - nahatá :) Pro někoho drobnost, pro mne podstatná věc, která se odráží i v hodnocení. Pouze dva momenty trochu sráží tento film - prvním byla chvíle, kdy se na ostrově objevili dva mladíci, druhým byl samotný závěr. Ta první mne polekala, protože jsem se obával, že se to zvrhne ve stejnou pakárnu jako film Tři, naštěstí se nestalo. Druhá mne zklamala, protože závěr se rozjel dobře a čekal jsem jasný pozitivní konec, ne toto nic neříkající utnutí - zvláště když si člověk pomyslí, že zvrat mohl nastat třeba kvůli nastartovanému motoru nebo mávajícímu druhovi. Co se herců týká - je úžasné, že tam nestrčili šampóna, ale postavu s vlastním pohledem na svět, který, byť někdy bezohledný a příliš svérázný, alespoň není jak přes kopírák a který zaujme. Dívka také není ani hloupoučká Barbie (jak z úvodu 6 dní..) ani vyšinutá Roseová, ale sympatická krásná dívka.