Četnické humoresky (2001) (seriál)

Musím dát 5* i s ohledem na českou seriálovou tvorbu! Spolu s dobrodružstvím kriminalistiky a 30 případy je tohle další legenda mezi našimi kriminálkami. Obzvlášť poslední díl z nové série se mi líbil. Jen málokdo dnes objektivně ukáže na problematiku Sudeťáků a tak dnes do zpráv o vyhánění a zabití pár vlastizrádců tohle alespoň trochu vnáší pravdu o jejich řádění před válkou. Herecké výkony a často komické podání také seriálu přidává a i když pana Töpfera nemusím, tady jsem ho velmi ochotně "přetrpěl".

My Lai (2011)

Herecky i vizuálně je to slabší, ale stejně vždycky ocením podobné zobrazení pravdy, protože zas tolik filmů, podávajících takováto svědectví, není. A ačkoli některé válečné zločiny si připomínáme neustále o tomhle jsem se dozvěděl pouze díky tomuto snímku - i pro to ten počet hvězd..

Fany (1995)

Dlouho mi film unikal, ale jsem rád, že jsem ho už dohonil. Výkon paní Bohdalové byl obdivuhodný. Víc k tomu není co dodat.

Jen blázni spěchají (1997)

I když romantické filmy nemusím, tady jsem udělal díky obsazení Perryho a Hayekové vyjímku. A tak se jen podepíšu pod komentář Radyo.

Red (2010)

Koukám na to pořád dokola a stále mě to baví. Je to totiž jedna z těch akčních blbostí, kterou netřeba brát vážně a tak se každých deset minut nemusíte rozčilovat, co tam zase narvali za hovadiny a proklínat svou znalost fyziky nebo i jakoukoli logickou úvahu, které filmaři nejsou schopni - naopak v tomto případě se budete vcelku dobře bavit. Hlášky jsou naprosto dokonalé a tak " - Jdu si pro prasátko!!" nebo" - Jaký je trest, za to co teď děláme? -Smrt ! -Paráda !!" jdou do kontrastu z přiblblými hláškami typu "Zabili Kennyho!" a hysterickým vřískáním každé pitomé nány. Na závěr rada: Vždy pouštějte v autobusu starší lidi sednout !! Nikdy nevíte, s kým máte tu čest.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Konečně pořádná parodie na blbinky ve stylu 007. Od začátku do konce slušný výkon herci výborní. Co víc dodat? Jedině ještě oblíbené hlášky: "Tohle je chaos - tady se škrt prt bum neříká!" a "Co tady tak neuvěřitelně páchne? -Strach!!"

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické 2. - Vzpoura začíná (2008)

Hodnotit nebudu, protože to asi nemá smysl - jako softporno by to možná ušlo, jako film se to ani nedá brát. Výčet chyb by byl obsáhlý a hlavně zbytečný - celé je to jedna velká chyba. Pokud si to jako lehce erotický cajdák pustíte, tak od toho také jako od softblbosti odejdete a možná budete i spokojeni. Víc tam nenajdete. Já tam však našel ještě něco: Summer Glau! Skoro bych vám tu odpřísáhnul, že je tam..

Last Night (2010)

I přes jednoduchý příběh je to velmi zajímavý film. Naprostá spokojenost s hudbou, s herci i s Worthingtonem, že se udržel a neroztrhnul tu svoji stíhačku vejpůl. Neni nic lepšího než žárlivá ženská, co zahybá starýmu...:)

Bruno (2009) odpad!

viděl jsem pár úvodních minut a pak jsem šel zvracet - teď už vím, že je dobré si nejdřív přečíst, co vlastně dávaji abych zase nebyl překvapenej nějakou další sra**ou pro úchyláky

Základní instinkt 2 (2006)

Všechny tři hvězdy patří Sharon, protože ona si je zaslouží. Nejsem sice odborník a tak nemůžu posoudit jak dobře se své role zhostila, ale každopádně ona byla jediným důvodem, proč jsem ten film chtěl vidět. Na svůj věk vypadala velmi slušně (také prý vyhrožovala kameramanovi, že jestli bude vidět nějaká nadváha, že ho zabije :). Příběh a ostatní postavy bych hodnotil slovem "slušný". Možná chtěli tvůrci zbytečně vytřískat ještě něco z předchozího povedeného dílu, ale já jim to nezazlívám, protože tady ta mrcha vypadá ještě líp :)