Princ a pruďas (2011)

Musím jít s hodnocením nahoru, protože s postupem času a po shlédnutí dalších pokusů z tohoto žánru je to jeden z mála filmů, ke kterým se zase rád vracím. Někomu může vadit ta vulgarita, ale to je, dle mého názoru,problém samotného diváka, který nedokáže oddělit to prostředí princů a princezen od pohádkového žánru a zařadit jej do sekce parodie pro dospělé. Originalita je pro mne vcelku zásadní a i tam může Pruďas zabodovat. Přeci jen od doby Návštěvníků a Robina Hooda uběhla dlouhá doba a vypotit alespoň dva další podobné snímky by mi dalo velkou práci.

Červená Karkulka (2011)

Nic nenavodí atmosféru středověku lépe, než anglický pop a nagelovanej ulízanec. Jinak je to taková slátaninka smíchaná z Van Helsinga, Stmívání, Kletby bratří Grimmů, Divé Báry a spousty dalších, takže každý si tam najde něco, ale snad nikomu se to nebude líbit :) Ale americké pohádky nikdy za moc nestály.. Hlouposti z filmu: úžasná věc, nosit si železné několikatunové monstrum s sebou, jen kvůli efektnímu mučení.Medicína také tehdy pokročila - po zásahu do hrudi lze jít druhý den do boje. Bodnutí do břicha také nepředstavuje větší problém. Paráda.

Bitten (2008) odpad!

Tak tohle je dokonalý soubor toho nejhoršího. Dialogy, které byly použité snad tisíckrát, napětí, komedie a akce - nejlépe vše najednou a jak to u videofilmů bývá tak jen po troškách. Ale třeba se najdou tací, kterým nevadí, že když někdo najde mrtvolu dívky, pak se skoro rozpláče a pak si to ve vedlejším pokoji rozdá s jejím vrahem (vše během 2 minut), pak není co řešit a je to pro něj jasná volba..

Interview (2007)

Úžasný film - ze začátku jsem se obával toho údaje 1hod 20 min na přehrávači, ale jakmile se film rozjel, tak jsem o časomíru pohledem ani nezavadil. Hvězda hrající hvězdičku byla úžasná. Nemluvím teď jen o její kráse, i když osobně bych slovo nádherná používal v její přítomnosti ještě častěji :). Ze začátku mi připadala stará - teď bych nechtěl urazit ji ani její vrstevnice a v duchu se sám sobě směju, že 25 označím za stáří, ale tahle by se perfektně hodila do zmíněného Základního instinktu a já tady čekal někoho typu Yonica Babyyeah, naštěstí já do rolí neobsazuji a tak výběr dopadl perfektně. I onen novinář byl parádním protivníkem v této partii a opět si tvůrci vybrali toho pravého. Abych to dokončil - dialogy byly úžasné, hudba - byla??.

Život Dudesonů (2006) (pořad) odpad!

Totální blbost pro méně inteligentní spoluobčany. Parta dementních kluků se baví tím nejprimitivnějším způsobem - ničí cizí i svůj majetek - ve druhém případě na to sice mají právo, ale pořád to z nich dělá pouhé idioty, co se neumějí normálně zabavit. Nepochopím, komu tohle může připadat zábavné, ale vlastně slabomyslných lidí je na světě dost..

Thriller - drsný film (1973)

Filmu Kill bill se to rozhodně podobá, ale v hodnocení zůstane poměrně daleko za ním. Příjemně překvapila hlavní hrdinka - chladná jako švédská ocel a po většinu doby byla radost se na ni podívat. Pak ale přišel závěr, který mohl být o mnoho lepší - tím myslím ty akční scény. Zpomalení je sice stylové, ale nepůsobí zrovna nejlépe, když pak oběti pokaždé vyplivnou trochu kečupu a pooomalu se kácí k zemi, rád sem si zavzpomínal na kvapík v Billovi. Scénky, kdy si to rozdává se zákazníky mi přišly tak trochu navíc - jen aby se využila hlavní profese Christiny a aby film zaujal co nejvíce lidí. Zvuk stojí za prd - tyhle bollywoodské pazvuky akčních scén si mohli odpustit, hudba byla dobrá. Abych stále nekritizoval, tak musím pochválit pečlivost tohoto filmu - hrdinka nejde jen nakopat zadek, ale hrdinka se na to i připraví a kromě jednoho koně ji nic nespadne do klína a vše si musí obstarat. Jednu samostatnou hvězdičku dám za závěrečnou odměnu tomu parchantovi, vskutku zajímavé i když trochu hloupé..

Elvíra - strašidelný zámek (2001)

Čekal jsem hrůzu ale naštěstí se nekonala. Možná trochu jednodušší humor, ale na to si člověk zvykne.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Plné hodnocení si film úplně zaslouží. Volba nových postav byla naprosto vynikající - ne snad proto, že by Elizabeth - pardon - slečna Swannová nebyla dostatečně okouzlující, což platilo o všech postavách. Zkrátka staré postavy byly geniální a nové je úspěšně nahradily a to mě velmi těší. A i když mi třeba ten Chapadlatec a spousta dalších bude chybět, tak nemůžu říct, že by se mu Černovous s novou partou nevyrovnali. Konkrétně výměna ženského půvabu dopadla na výbornou a Angelika byla naprosto dokonalá. Snad pouze u vtipu bych filmu nějaký ten bod strhnul, ale na to už jsou diváci od posledních dvou dílů zvyklí - od dob Pintel&Ragettiho s pověstným parapletem se prostě trochu přitvrdilo. Naštěstí tady (na rozdíl třeba od Pottera) znali míru. Jediný nedostatek byl pro mne u mořských panen - vskutku úchvatná scéna - ale když už mořské panny, tak proboha nahaté :) I když kvůli udržení přístupnosti raději zvolili podivné zakrytí všeho nutného. Scénka i tak ale nádherná, což samozřejmě platí i o těch pannách.

Proměna (2009)

Zajímavé, velmi zajímavé. Těžko tušit co se v mysli odehrává..:)

Ballistica (2009) odpad!

Film v sobě mísí to nejhorší z podobných akčních blbostí. Ubohost herců si podává ruce s pitomostí postav. Po shlédnutí pěti minut už nemám důvod žít..:-)