Scream of the Banshee (2011) (TV film) odpad!

Trapné průpovídky a zahozený, možná zajímavý námět. I tak se dá charakterizovat tento "horor". U takovéhoto propadáku bych alespoň čekal nějakou erotiku (vzhledem k tomu, že Banshee je víla), kterou se takřka vždy snaží dohnat nic neříkající obsah, ale ani tohle tu neni, tak za co pak tu jednu hvězdu dát?

Captain America: První Avenger (2011)

Tak vezmu to asi výčtem - ve filmu se mi líbilo: agent Smith :-), Peggy a ten malej kluk co umí plavat. Ostatní bylo až moc...prostě moc! Od moc hrdinské - když uprostřed řevu kvůli kterému chtějí vše zarazit začne hrdina zpívat americkou hymnu až po moc akční (v Xena, Rambo apod. stylu), když se v polovině konečně začne něco dít. Ve filmu jsou asi cca 2 překvapivé momenty. Na oddych dobré, ale legendu bych z toho určitě nedělal.

Velký útěk (1963)

Někdy je hodina moc, jindy jsou tři hodiny málo.. Tenhle snímek má jednu výbornou vlastnost a to, že přes svou bohatou stopáž nenudí a ani k zaujetí nepotřebuje bůhví jak komplikovaný příběh - snaha o útěk je jeho jedinou náplní. Hodně mi to připomínalo slavnou sedmou rotu - spíše komická atmosféra dokreslená odpovídající hudbou mi připomněla ony pokusy o útěk z francouzské dílny. Tento film má něco navíc - v jednu chvíli utnou onu atmosféru pohody a jakoby alespoň vzdáleně nastíní realitu tehdejší doby - nevím jestli je to dobře nebo ne..."záleží na úhlu pohledu" :)

Vyvrženci pekla (2005)

Jako horor - slabší průměr, ale za ty poslední minuty filmu: "Vítejte v pekle, zmrdi !!" si ty 4* plně zaslouží. Hodnocení 4- je tedy především zásluhou závěru, který mne mile překvapil, protože místy jsem koketoval s hodnocením odpad - naštěstí ale vše dobře dopadlo.. :)

Účastníci zájezdu (2006)

Nemůžu si nevzpomenout :) na Slunce, seno.., ten styl humoru se stále používá a není vůbec špatný. 5 hvězd dát nemůžu - těch hluchých míst tam bylo dost. Řidiči a především babky cestovatelky pobavili a zaujaly nejvíc. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, nakonec jsem dal po vzoru Kocurové trojky - ale perfektní :D

Camelot (2011) (seriál)

Líbí - nelíbí - líbí - nelíbí... stejně jako epizody se střídají i pocity. Všechny ženské jsou výborné - buď opravdu hrají dobře a nebo se alespoň svlečou - obojí je minimálně za 3*, škoda toho Merlina - kdyby místo keců občas zakouzlil, udělal by líp. Artušovy hrdinské promluvy tam nejsou tak často, díky bohu, protože když nemluví je o mnoho snesitelnější. Někdy mi připadá, že i 10 dílů seriálu je moc - první, co jsem si řekl po 10.dílu bylo - kdyby ta krá**ska odrovnala bratříčka - anebo opačně, tak si mohly těch 9 dílů ušetřit, hned jsem ale dodal - jsou i jiné seriály, kde se epizody počítají na stovky a děj se dá shrnout ve dvou slovech.. Druhá věc, která mě napadla - opět si budu muset konec domyslet. S tím jsem seriál i začal sledovat, vzhledem k tomu, že jsem se o něm dozvěděl ze zdejších novinek, ale přesto jsem zklamaný a doufám alespoň v nějaký závěrečný dvoudíl.

Královna prokletých (2002)

Hnusná parodie na upíří interview a předchůdce velkolepé upíří ságy :-) ..té podoby si nelze nevšimnout. Hudba ujde, ale pokud budu hledat jiné filmy s podobnou tématikou, tak tento patří mezi nejslabší.. Nebudu srovnávat - jednak protože se to ani nemá a jednak si tohle nezaslouží srovnání třeba s už zmíněným filmem (každý ví kterým..). Ta jedna hvězda je za věnování filmu, takže pouze z úcty, ale beztak musím dodat, že Aaliah se mi jako královna vůbec nelíbila a i svou barvou tam působila jako pěst na oko..

Čas hrdinů (2011)

Možná ne dokonalé, ale alespoň v mezích reality. Kdyby se film produkoval o trochu západněji, tak by tam bylo víc krve, víc mrtvých nácků, míň ztrát a ještě sex na seně. Takto to zůstalo blíže dokumentu než akční kravině - pokud tedy beru příběh. Pravda dialogy zabolí a veškerá kreativita se omezila pouze na příběh. Znovu už to vidět nemusím, přesto nešlo o ztracený čas a prozatimní hodnocení bych řekl, že filmu trochu křivdí. Na druhou stranu - když se zamyslím nad dějem, pak narazím na druhý problém...skutečný příběh tohoto filmu začíná někde na 40.minutě, předtím se řeší výcvik, ale ne záživně, jako např v 9.rotě, ale nudně a opět v doprovodu přihlouplých keců. Jako němý film by tohle možná obstálo lépe :-)

Rallye smrti (2008)

Drsná zábava dnešního světa..možné brát i jako pravdivý obraz dnešní doby. Děj i dialog místy zakolísá, ale celkově dobrý!!

Rallye smrti 2 (2010)

Dostaví se smích i pláč, ale rozhodně ne kvůli umu a ději. Zoufalá snaha vytřískat ještě trochu z prvního dílu a zbytek se vycpe vatou v podobě nejznámějších keců a scén z věznic. Místo první půlky si pustím Gamer a místo té druhé první díl tohoto filmu a budu spokojený..