Taxi 3 (2003)

Nudná blbosť, ktorá hanobí obidvoch predchodcov. Nápad so snežnými pásmi je naozaj už úchylný a prekombinovaný. Navyše ani po zábavnej stránke nič moc. Aj napriek najkratšej stopáži z celej série. 45%.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Napriek tomu, že filmov o húlení nie je až tak veľa, je len pár, ktoé patria k tej lepšej časti. Tento pokryvkáva tak na hranici. Je to síce snažiaci sa guľomet nahúlených vtipov, no tie nemôžu utiahnuť celý film. Celkovo však poteší, no znova zhasne ako iné filmy na jedno zhliadnutie. 65%.

Jackass: Film (2002)

Otázkou je, či sa toto ako film dá vôbec hodnotiť. Hercami sa títo tupci vôbec nazvať nedajú, no to čo predvádzali bolo skvelé. Nechutné, zvrátené, odpudzujúce, no zároveň geniálne, nápadité a hlavné zábavné. Proste som sa nenudil a rád si to pozriem znova! Už chápem ten boom. 80%.

Blafuj jako Beckham (2002)

Existuje veľká hŕstka anglických komédií, ktoré mi sadnú perfektne, ale táto sa k nim ani zďaleka nepriblížila. Futbal mám rád a ani ten ženský neodsudzujem. Komédie priam milujem, ale toto malo od všetkého ďaleko. Všetko priehľadné, nesmierne rozťahané a ani sa nepamätám, kedy som sa tak tešil na záver filmu. Jedna hviezda je za príjemnú hudbu, ale inak to bolo čistý celulo-odpad! 20%.

Rocky III (1982)

Nech si hovorí kto chce, čo chce, pri celej sérii o Rockym proste nie je o čom! Aj keď je pravda, že dramatická línia, charakterové postavy a pekný príbeh popri ustúpili do úzadia, stále je sa na čo pozerať. Aj keď síce ide o klasickú schému bojových filmov, najprv prehra, trošku tréning a zázračná výhra, mňa to proste dostalo. 70%.

Rocky II (1979)

Jediné to málo, čo môžem vytknúť, je že možno scenár a charakteristika postáv v prvej neboxerskej časti bola o čosi slabšia. Ale inak je to skvelé predstavenie, reálne pokračovanie plné skvelých momentov, hlavne čo sa týka tých boxerských. 80%.

Rocky (1976)

Je len ťažko uveriteľné, a ten, kto nepozná prvú časť obrovsky slávnej série, by len s malou pravdepodobnosťou povedal, že Stallone si nomináciu na Ocara, ak nie minimálne tú nomináciu, naozaj zaslúžil. Skvelý a originálny film. Krásna je najmä vedľajšia romantická línia, pri ktorej som zo Slyho nechápal. A záver nepotrbuje komentár. 95%.

Legendy z Dogtownu (2005)

Súčasnú sk8erskú pokolenagaťovú generáciu moc nemusím, ale tento snímok mi ukázal, že to nebolo vždy tak ako to je. Príjemný, inteligentný filmík, žiadna nervytrhajúca dráma s extra príbehom. Proste film o niečom, a to niečo bol nielen príbeh, ktorý nech neodrádza prosím vás neprajníkov a nesympatizantom tohto športu, ale samozrejme aj herci spravili svoje. Pre mňa napríklad zatiaľ jednoznačne najlepší Ladger. Len by som chcel vedieť, či Hirsch sa kvôli filmu ozaj naučil mágiu sk8boardingu, alebo mali viac práce doubléri. Ale 80%.

Let číslo 93 (2006)

Po zhliadnutí 'Flight 93', som myslel, že film ma neudrží v napätí do konca, lebo budem vedieť ako to všetko skončí, no Greengrass ma úplne vytiahol z dna omylov na vrchol rozčarovania. Perfektne detailný, realistický, nervydrásajúci, ale hlavne smutný, veľmi dojemný film. 85%.

Základní instinkt 2 (2006)

Očakávaný veľký návrat sa nekonal, ale až tak by som to neodsudzoval. So scenárom by sa dali robiť divy, no celé to bolo akosi odfláknuté. Príliš prekombinované, zamotané a nerozuzlené. Zábery na Sharonine prednosti boli dosť časté a aj keď sa nemá za čo hanbiť, častokrát to na upútanie diváka nestačí. Chýbala mi väčšia dávka napätia a hlavne s lepším záverom. 55%.