Něha (2022)

Príbeh nesympatickej mužatky, ktorý istým spôsobom dokaže vyvolať ľútosť, no na strane druhej, človek tak nejak premýšľa, čo k tomuto ľudí vlastne vedie. A možno to bude aj duševná porucha. Lebo toto nie je ani pôvab, ani tá NEHA, i keď z pohľadu citovej, tam isté náznaky sú. Ako dráma toto príliš neoslní, pričom samotný záver taktiež neprekvapí.

Dalgliesh - Season 2 (2023) (série)

Dám celkove štyri, i keď priemerom mi to vyšlo na tri. Keď môžu ojebávať politici, ktorých všetci platíme, môžem aj Ja, a zadarmo :D V prípade druhej serie platí totožný pohľad, ako v prípade prvej. Akurát dodám, že toto sú “skutočné”, kriminálne príbehy s výborným scenárom či námetmi, akurát škoda tej, prakticky nulovej atmosféry, ktorá by samotným filmom dodala tú správnu chémiu. Každopádne, stále lepšie pozerať takúto “suchú” kriminálku, ktorá pôsobí realisticky, doslova postráda akékoľvek nelogické vsuvky či dementné správanie postáv, čo sa teda nedá povedať o novodobých kokotinách s hercami bez štipky charizmy, umelými ceckami, kde jedno pózerstvo strieda druhé, kde sa väčšina námetov odráža od politiky či skurvenych drog. Takto to mám rád.

Odsouzená - Série 1 (2021) (série)

Odsúdená stojí meter aj 23 centimetrov od sudcu, kope jak elektrika a jebnutí žandári sa len prizerajú. Ludra v taláre vyjde von zo súdnej siene, kde ju pred stádom Judášov z Jojky a Markízy, požiada o 20 rokov mladší, slizký kokotko z "Tinderu" o ruku a všetci sú až na tú chuderu čo dostala “doživotie” za krádež bateriek - úplne nadšení a za aplauzu opúšťajú budovu súdu, šak čo tam potom, že to vyzerá ako pytačky v cigánskej osade v Lučenci. Na cele skončí pani sudkyňa so slečnou so ksichtom, že by sa mohla živiť na “OnlyFans”, no zato má tak drsný výraz v tvári, že ešte aj Vémola 6 sekúnd pred začiatkom boja v klietke budí dojem nebinárneho metro-sexuála. No a toto sú úvodné 3 minúty seriálu, ktorý má cez 90%. Keď sa vlastná dcéra otočila vlastnej materi chrbtom, lebo šak Ja som dospelá trinástka čo sa jebe na päste pred školou ako v nejakom "Krstnom otcovi" - stačilo. Skutočnosť neskutočnosť, nech si to pozerá kto chce, ale Carnifex si sám seba váži viac než dosť nato, aby nestrácal čas s takouto kokotinou.

Your Honor - Season 2 (2023) (série)

Kým sa pri prvej sérii dali ešte tie nelogické, scenáristické excesy pre solídny námet tolerovať, druhá je už vyslovene pre slepých a hluchých. Stačili tri epizódy, aby človek prišiel nato, že to malo skončiť prvou sériou a bola by to nezabudnuteľná zábava, ktorá bola iná, zaujímavá a teda mala aspoň čiastočne hlavu aj pätu. Toto je už vyslovene pre slabomyseľných, ktorí dokážu tolerovať čokoľvek, čo sa im dá pod nos. A to nebudem komentovať ten vyslovene nudný dej ..

Největší záhady historie - Atentát na JFK (2023) (epizoda)

Najhoršie na dokumentoch tohto druhu, sú samotní "uvádzači". Jeden pôsobí, ako čistá, liberálna bukvica z "Trestnej lavice", druhý ako reklama na obezitu, no a samotná dáma, ako členka "gang bangu" z "Loan4K". No a potom vnímaj samotné informácie ako dôveryhodne. Čo sa týka informácií z vyšetrovania. Samozrejme Kuba je asi na vine, potom Rusi sú asi na vine, prokurátorom Jimom Garrisonom obvinený antikomunistický spolok okolo "Davida Ferrieho" je asi na vine, samozrejme mafia je asi na vine, čiže samotnú epizódu možno vnímať len ako nejaký súhrn nepodložených informácii bez hlbšieho záberu, ktorá by dala aspoň ako taký náznak odpovedí, no nehanbí sa v samom závere bez akýchkoľvek pochybností konštatovať, že Oswald konal sám, a tu už sa objektivita, rovnako ako samotný nádych dokumentu, úplne vytráca. Na záver len dodám, že keby záverečnú správu Warrenovej komisie písali dnes, pravdepodobne by všetci skončili v base rovnako, ako Kotleba. Mala totiž presne 888 strán.

Dům (2011)

Nech sa dementovi z toho našeho slovenského “Barandova”, čo rozhodol o predabovaní Krobota do slovenčiny (čo má hlas doslova na Oscara!!), minimálne dva roky cicina nepostaví. Toto mohol odklepnúť len totálne jebnutý slovák. Detail, ktorý mohol dodať snímku úplne inú vážnosť a dostať ho tak na úplne inú úroveň, bol doslova a do písmena pochovaný za zaživa, a tak sa z “Domu” stala priemerno podpriemerná dráma bez mimoriadneho dramatu či pointy. Ostuda kurva. Už nech len za Funesa začne tliachať “vtipný Fero” a budeme nakomplet za kokotov. Slovenskí umelci ..

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Vývoj deja je solídne doprepletaný tak, aby divák stále vývojovo tápal. Lenže z celkového hľadiska na mňa samotný počin pôsobí akosi chaoticky, kedy príliš veľa tematických smerov, ani z ďaleka nezaručí kvalitu, ktorá bola tvorcami očakávaná. Nemám Ja veru v obľube takéto guláše, v ktorých sa melie piate cez deviate. Uznať ale musím, že človek takmer do úplného záveru netuší koľká bije, a zato asi aj zaslúžene tá tretia.

Dalgliesh - Season 1 (2021) (série)

Takmer totožná štylizácia rozprávania príbehov ala “Poirot”. Kto má rád klasické kriminálne príbehy, čisto na dialógoch či vyšetrovaní vyskladané, ten bude spokojný. Kto očakáva temnú atmosféru či obdobné prvky napätia, ten bude musieť v nočných hodinách do chladničky. Nepozerá sa nato zle. Je to príjemná oddychovka pre nenáročných v rámci žánru, ktorá v prípade nudy nijak nesklame.

DNA - Season 1 (2019) (série)

A aj tu niekto počas sledovania tejto scenáristickej sračky zapol mozog, či treba nejaký ľahší IQ test porobiť??