Úsvit (2023)

Tvorcovia sa zamerali na aktuálnu tému “inakosti” a následného (ne)rešpektu okolia, pričom samotný námet vedomky zasadili do doby pradávnej, aby to tak nebilo do očí. Pokiaľ chceli vyvolať súcit, nepodarilo sa. Pokiaľ mali záujem o to, aby sa človek nad sebou zamyslel, beriem to! Lenže koľko ľudí bez štipky tolerancie si takýto snímok pustí, a keď si ho aj pustí, koľkí ho budú ochotní dosledovať, keď im dôjde, o čo tu vlastne kráča. To jest otázka. No a krimi nečakajte. Žiadne krimi ..

It's a Wonderful Knife (2023)

Ako nechápem, čo je väčšina prekvapená. Veď to dávali dokopy sráči v “Shudder”. Ja napríklad nie som vôbec sklamaný. Veď slasher je jeden z najprimitívnejších, hororových subžánrov, pri ktorom netreba takmer žiadnu fantáziu, tak “jaké pak copak”. Súhlasím s väčšinou. Úvod solídny, aj to jadro bolo sledovateľné, no posledná tretina, to už je pre toto štúdio a ich tvorbu absolútna klasika. Dojebať čo sa dá. Toto je hlavný znakom ich (večne) spackanej tvorby.

Šťastné a krvavé (2023)

Čakal som to ďaleko horšie popravde, no toto je pomerne stráviteľná jednohubka, ktorá zhruba od polovice aspoň odsýpa, keď už nie je mimoriadne veľkou zábavou, ktorú si bude divák dlhodobejšie pamätať. A viete čo, dám aj tretiu. Veď kto ma zastaví :D A mimochodom, horor to príliš nie je. Je to skôr taká temnejšia rozprávka ..

Mami, můžu vraždit? (2023) (seriál)

Na “ID” viac ako lepší dokument. Nie je tak stereotypne podaný, ako majú vo zvyku, pričom plusom sú dobové zábery či v mnohých prípadoch aj výpovede samotných, “zneužitých” vrahov.

Nech svět světem (2023)

Dejovo to zaberá tak do okamihu kedy divák pochopí, že “o nič nejde”. Potom už len pocitovo dopláva do prístavu, ktorý ho buď očarí, alebo mu to bude úplne jedno, hlavne že je (koniec) na zemi.

Kukačky (2023)

Už tak málo dnes stačí? Viditeľne

The Sacrifice Game (2023)

"Shudder", ako pásový chŕlič priemerno podpriemerných hororov, len zriedka kedy zaujme natoľko, aby človek pri ich výtvoroch permanentne nezíval. Takmer vždy sú tri hviezdy hranou, a tak čokoľvek očakávať od "The Sacrifice Game" by bolo pomerne dosť naivné. No a samozrejme, napriek veškerej snahe tvorcov, ani v tomto prípade sa nejedná o žiadny hororový zázrak, no v tomto prípade, tú tretiu hviezdu naznačujúcu úroveň kvality priemeru, pochopím. Za mňa, však za dva.

Resurrected (2023)

Čisto na námete postavené, bez štipky ochoty zaujať aj inými vsuvkami filmárskeho remesla. Komu sa pozdával "Searching", alebo "Missing", ten možno sklamaný nebude, no pointa, že sa ľudia nemajú jebať do fušiek samotného Boha, príliš v tomto podaní neohúrila. No veď ani nemala ako, keďže Resurrected nič okúzľujúce neponúka ..

15 Cameras (2023) odpad!

Čiže 50 minút človek čaká nato, kým si nejaký dement odfotí čuráka, aby ho následne poslal nejakej "lopate"??

Hladová hra (2009)

Čakal som to ďaleko horšie, nebral som v úvahu pozitívne ani negatívne ohlasy, pričom skonštatovať môžem akurát toľko, že všetci majú vo svojich vyjadreniach čiastočnú pravdu a tak to skúsim dať do nejakého neutrálu. Má to miestami celkom dobrú atmosféru, no a tu bohužiaľ pozitíva viac menej končia. Toto by mal byť snímok v rámci žánru, obohatený prevažne o gore, ktoré sa tu prakticky nevyskytuje, mordovačky ako také sú bez štipky originality, pričom námet je už ako spomenuli mnohý, 100 krát znásilnený bez štipky potenciálu nejakým spôsobom prekvapiť. Čo sa týka záveru, ten je pomerne hlúpo odseknutý a celková pointa, tak tú by ste tu hľadali úplne márne. Napriek kritike, ale tento pokus vyslovene tragický nie je, no toto je skôr pre hororového nadšenca, ktorý pohltí všetko čo ho postretne, ako pre toho, čo očakáva nejaký filmový zážitok. Podpriemer.