Úžasný Ázerbájdžán! (2012)

Bez žiadnych pochýb - manipulatívny dokument. Akonáhle dostáva priestor len jedna strana, nemôžeme hovoriť o objektivite. Druhou stranou veci však je, že toto celé pripomína všetko ostatné, len nie demokraciu. Veľmi ma “pobavil” ten “teploš” čo vyhral Eurovíziu za AZERB., ktorý na otázku, či počul, čo sa deje s obyčajnými ľudmi, ako sú potláčané ľudské práva a podobne, odpovedal: “No, niečo sa mi dostalo, ale to viete, veď Ja som hlavne spevák a hudba predsa spája”. No ty kokot, tak to je solídne pokrytecké, alibistické, pričom presne kvôli takýmto ľuďom, ide celý svet do sračiek. Hlavne že má tu cenu doma na ktorej sa môže penetrovať. P.S.: A nie, Eurovízia vôbec, ale že vôbec nie je spolitizovaná pričom Ukrajina vyhrala absolútne zaslúžene, no hlavne objektívne 🤦‍♂️

Síť klamu (2022) (seriál)

Prvá a posledná dvoj story stoja za pozornosť, ostatok je odpad od Netflixu, ktorý sa čoraz viac začína objavovať v ich tvorbe. Netflix začína tápať ..

Síť klamu - Stingray, 2. část (2022) (epizoda)

O tom, ako ľudia žijú v “súkromí” a majú tú svoju “slobodu”. Nevedomosť a hlúpota ľudí je priam neuveriteľná ..

Síť klamu - Sexuální vydírání (2022) (epizoda)

Divák by mal posudzovať formu spracovania dokumentu a hodnotu “odkazu”, ktorú zanecháva ako posolstvo ľudu. Nuž ale v tomto prípade sa vyhnúť “predsudkom” je priam nemožné.

Síť klamu - Nejsem nacistka (2022) (epizoda)

O fašistickej ideológii za veľkou mlákou. Aké šokujúce. Henta skurvena krajina po skončení druhej SV “schovala” množstvo nacistov, ktorí následne pracovali pre tajne služby. Boh žehnaj Amerike ..

Síť klamu - Když SWAT zabíjí (2022) (epizoda)

O drbnutej mládeži dnešnej doby, ktorá si mýli realitu so životom za displejom komputerov, pričom miesto zdravého honenia pod perinou, volia nadmerné mačkanie džojstikov. Česť výnimkám, nie všetci adolescenti sú takí, no vďaka liberálnemu postoju spoločnosti, smerujeme presne do takejto piče ..

The Most Dangerous Animal of All (2020) (seriál)

Dokument do detailu rozoberá podklady z knihy "The Most Dangerous Animal of All", ktorá sa zaoberá odkrytím identity sérového vraha Zodiaca. Divák by mal v prvom rade vedieť, že sa nedočká žiadnej rekonštrukcie prípadov, ani podrobného vyšetrovania oných zločinov, či nebodaj nejakej časovej osy, ktorá by všetkým ozrejmila dôvody, príčiny, motív, a teda čokoľvek podstatné, čo by spájalo s ohavnými činmi a samotným páchateľom. Celý dokument je len o tom, že jeden trubiroh napísal knihu a vy sa v dokumente dozviete, či má reálny podklad, alebo ide o kokotinu najhrubšieho zrna. Viac k tomu nemôžem napísať, lebo by som skĺzol k spoilerovaniu a to s úcty k Vám jednoducho nechcem. Za mňa ide o čisto priemernú vec, na konci ktorej som nevedel či mám plakať, alebo sa smiať ..

Had (2021) (seriál)

Každý, kto ma z celého srdiečka miluje vie, že som nadšencom tvorby o sériových vrahoch. Popravde, bez štipky sebareflexie, nepoznám nikoho na tejto pofidérnej stránke, kto má v rámci tejto témy napozerané viac, ako moja láskyplná maličkosť. Sledovať dobre spravovaný dokument, je proste emocionálna bomba. Pozerať priemerne spracovaný seriál o dĺžke 8 hodín, je kurevská vražda. Prvé tri epizódy sú doslova zbytočnosť, keď jadro seriálu konečne chytí tempo, záver opätovne upadne do akéhosi polospánku, ktorý ani z ďaleka nenapĺňa očakávania, hodného takejto story. Čo ma ale serie najviac, samotný “Had” ani z ďaleka nie je tak podaným hadom, akým naozaj v skutočnosti bol. Ďalšia vec, nie je nič horšie ako sledovať tematicky tvorbu podľa skutočnosti, ktorá je podaná tak mdlým spôsobom, prakticky bez výrazného zásahu do emócii. Toto neviem prečo dosahuje 82%, no ostatným dám radu do života zadarmo. Keď chcete aby Vás niečo v rámci takéhoto námetu zasadilo do fotelky, musíte zmeniť žáner. A tým je bez pochýb - DOKUMENTÁRNY (a však v dobrých rukách).

Midwichské kukačky (2022) (seriál)

Do piče, dať takémuto niečomu 5 hviezd, to je normálne na lakeť na zátylok (ale aj mne vie prejebať, každému môže šmyknúť remeň, nehnevám sa). Za mňa je to rovnako nevýrazné, spomalené, nezáživné, ako remake "Village of the Damned" z 95´. Jediný rozdiel je v tom, že toto je rozťahané na 7 hodín, a Ja tak nejak premýšľam, načo bolo toto kurva dobré, keď ten námet už znásilnený bol, pričom tento rozhodne žiadnou originalitou neprekvitá. Chcel som po dvoch epizódach zajebať dve, absolútne objektívne (!!), potom som si povedal, dám tomu ešte šancu, a teraz som po 6 epizódach, jednu pred koncom (!!), jak jebnutý (!!), na rovnakej emocionálnej vlne, akoby som to vôbec nečakal. Ja toto teda fakt nemôžem nikomu odporučiť, jedine, že by ste boli doslova a do písmena tak jebnutý ako Ja, pričom by Vám nevadilo zavraždiť svoj vlastný, drahocenný čas.