Kniha džunglí (2016)

Len zriedka kedy človek nenachádza slova. No a toto je presne ten prípad. Dokonalý snímok pre všetky vekové generácie.

Domov šedých motýlů (2008)

"Ranné" dospievanie je najdôležitejšia časť pre vývoj zdravo mysliaceho človeka. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje túto etapu je rodič. Ten má zároveň najväčší podiel na tom, akého jedinca do spoločnosti "vysiela". Veľmi pekný film o realite "dnešnej" doby.

Qie ting feng yun (2009)

Hong Kong rovnako nikdy nenatočí tak kvalitný snímok ako South Kórea, ako Mourinho nebude hrať tak "ľúbivý" fotbal s lobdou ako Pep. Napriek tomu, že ma pomalé tempo napriek solídnej téme dokázalo dostať takmer do kómy, snímok svoju kvalitu má. Záver je pre mňa taktiež tŕňom v oku, takže smelo smelá trojka.

American Guinea Pig: Bloodshock (2015)

Pre niekoho je nočnou morou pád lietadlom či dopravná nehoda. Pre druhého, ocitnúť sa v rukách šialených psychopatov, pre ktorých ste iba obyčajným experimentom ... Amatérska "podívaná" v skromnej farbe, ktorá mňa nijak mimoriadne nenadchla. Nemám totiž príliš veľké pochopenie pre nízky badget od ktorého sa odráža všetko podstatné. Gore fajnové ako Kebab od Turka, s ktorým válka musí bejt, no sánka ostáva na mieste, bez akéhokoľvek upadnutia z pôvodnej polohy. Kto očakáva, respektíve dúfa v nejaký dej či nebodaj v story, ten musí byť padnutý na hlavu. Do skupinky "Horro´s not for everyone" tento kúsok ale definitívne spadne - 60%

I Am Not a Serial Killer (2016)

John je svojský, dospievajúci teenager s diagnózou sociopata, ktorého veškeré okolie rovesníkov vníma ako úplného podivína. Keď sa v jeho rodnom mestečku Clayton, v priebehu 48 hodín, objavia dve doslova zohavené telá, všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o konanie šialeného, sériového vraha. Nakoľko je daná problematika pre mladého muža doslova vyhľadávaným artiklom, rozhodne sa, že urobí všetko preto, aby identitu zabijaka odhalil sám. Lenže jeho protivník, ani z ďaleka nie je len tak nejakým obyčajným vrahom ... Billy O'Brian je tvorcom pomerne zdarilého "Experimentu" na kravách z 2005. Nakoľko moje zvedavé očko neostalo bez povšimnutia, že sa opätovne pustil do projektu, ktorý by mi vzhľadom k námetu mohol sadnúť, nedalo sa inak, iba ho "ne-od-ignorovať". No a čuduj sa svetu, námet rovnako ako v spomínanom počine - prekročil tieň spracovania. Keby sa našla odvaha či chuť skonštruovať tento snímok trošku odvážnejšie, doslova a do písmena povedané: pritlačilo by sa na pílu, v tomto okamihu by som písal o nadšení, ktoré milovníka scifi hororu len zriedka kedy postretne. Takto ostávam len pri ľahko nadpriemernom hodnotení, ktoré presne vystihuje môj celkový dojem z tejto milej jednohubky - 60%

The Evil That Men Do (2015)

Benny je spoločne so svojím partnerom Santiagom, jedným z najväčších dodávateľom drog v okolí. Ktokoľvek sa objaví v blízkosti ich skladu, s čo i len minimálnou predstavou zbohatnutia na ich úkor, nedožije sa rána. Keď sa jedného dňa objaví jeden z neznámych priekupníkov, ktorý prinesie malú, desať ročnú Marínu, pôvodne unesenú kvôli výkupnému, začína vzájomná dôvera vo vzťahu oboch mužov rapídne upadať. Kým by sa jej jeden rád zbavil, v druhom sa ozýva svedomie i súcit zároveň. V sázke sa tak nečakane ocitá nielen vzájomný vzťah dvoch dlhoročných spoločníkov, no najmä celý biznis. Prvá hodina sa napriek krátkej stopáži neskutočne vlečie. V podstate by sa dalo povedať, že sa okrem neustáleho klábosenia absolútne nič nedeje. Človek by povedal, že aspoň z pohľadu tých vzťahov bude dochádzať k nejakému tomu vyhroteniu či dramatu, bohužiaľ, ani v tomto prípade, "kde nič tu nič". Na postery je motorovka. Kto by ju rád videl viac ako len jeden krát v akcii (aj keď kurva solídne), nech si pustí Texaský Masaker, lebo tá je iba bohapustou dekoráciou. Jediným kladom sa tak stáva kvalita spracovania. No pekná kamera ani z ďaleka nezaručí zážitok, ktorý by si divák od thrilleru zrovna sľuboval. Bieda, a ja môžem opäť smelo skonštatovať, že som sa dal opäť raz pekne ojebם - 50%

Magi (2016)

Skutočne veľmi ťažko sa mi hodnotí táto Turecká duchárska vymätačka. Na jednej strane síce disponuje dostatočne zaujímavými pasážami, hodnými samotného subžánru, no na tej druhej, kvalita prevedenia je smelo porovnateľná s mnohými amatérskymi snímkami. Keď k tomu prirátam tú premrštenú stopáž, ktorá jej doslova podráža "nohy", celkový dojem len sťažka môže dosiahnuť úroveň najvyššieho hodnotenia. Najmä prvá polovica je fakt dosť veľká nuda, no chvála bohu, v tej druhej, inak monotónne tempo, aspoň z časti naberie na obrátkach. Mňa osobne najviac potešil námet, snaha o budovanie hutnej atmosféry či pár scén v ktorých boli celkom solídne zvládnuté masky. Čo sa týka zásahu do emócií diváka formou laku, tu tvorcovia úplne upustili od akejkoľvek snahy o realizáciu. Popravde, od záveru som taktiež očakával omnoho viac. Keby dostalo priestor aspoň nejaké to gore, ktoré by snímok príjemne osviežilo, možno by celkový dojem nevyznel tak rozpačito. Miesto toho som sa však dočkal viditeľne vyčerpaného badžetu, ktorý "Magi" zaradil presne tam, kam celou svojou váhou patrí. Čiže do skupiny TV hororov s kvalitou primeranou k svojim možnostiam - 55%

Křtiny (2010)

Wrona mnohých zaujal snímkom s ľahkým nádychom mysteriózna pod titulom "Demon". Keďže mi je žáner drámy blízky, skúsil som aj ranu "naslepo" v podobe "Krštenia". No a čuduj sa svete, videl som dva snímky ako cez kopirák zrobené, takže komu sa pozdával prvo menovaný, toto taktiež nebude najhoršia voľba pre unudený podvečer.