Sand Castle (2017)

Celkem zdařile natočené drama, které sleduje vojáky uprostřed novodobé války. Lidsky natočené, ale scénáristicky chudé.

Mrtví neumírají (2019)

Jednoduchá zombie jednohubka odkazující na nespočet zombi filmů. Kde se sypou hlášky a odkazy jeden za druhým, ale film sám o sobě nemá pevný základ.

Joker (2019)

Nejsilnější komiksový zážitek. Přesně ten typ filmu s vlastnostmi, během kterých člověk ani nekontroluje hodinky a jen tupě zírá. První polovina mě hodila do hluboké mrazivé deprese a druha polovina do naprostého filmového uspokojení. V průběhu je i pár vtípků a situací, které mi způsobovali výbuchy smíchu, které byli jednou spíše lidské a podruhé zrůdné. Bylo tedy na vás, co vás rozesměje a co vás znechutí. Rozhodně se postava Jokera nevyhne srovnání s ostatními herci, který hráli tohohle komiksového záporáka. Určitým způsobem mi snímek připadne jako prequel pro Jokera z "Temného rytíře", jelikož tam už byla postava ve svém vývoji o něco dál. Modlím se, ale za to aby se Jokeři nesrovnávali. Každý předvedl naprosto něco jiného a působivého. Nemusíte být fanoušci komiksů, aby jste si film vychutnali. Okolnosti a charaktery jsou vykresleny, ale nemusí být dogmatem. Joaquin Phoenix je extrémně pečlivý herec, který se snaží hrát do posledního detailu a tak jako jeho kolega Christian Bale shodil extrémní množství váhy, aby podtrhla psychologii postavy. Tak jak tomu bylo u Balova snímku "Mechanik".....Ještě bych chtěl pochválit hudbu, která podtrhávala psychologii postavy či záběry na Gotham. Což oba tyto elementy mi připoměli opět Nolanova "Temného rytíře". Todd Phillips se netajil, že se nechal inspirovat snímky jako: "Taxikář, Zuřící býk či král komedie" v hlavních rolích s Robertem De Nirem. Všechny tyto úžasné snímky jsem jako málokdo v kině shlédl a cítil jak se mi matně vracel dopad všech snímků a s přibývajícím dějem jsem nával filmových odkazů téměř nezvládl stejně tak, jak jsem u toho zápasil u "Deadpoola 2" Velmi silný a hodnotný snímek plný odkazů, které zvýraznili atmosféru snímku. Vyvstává mi jedna otázka...proč Todd Phillips ztrácel a mrhal talent nad ptákovinami typu Pařba ve Vegas apod., když dokázal vytvořit tak neuvěřitelné působivé dílo.

Zakletý v čase (2009)

Další s romantický filmy o cestování v čase "Lásky čas" či "Věčný svit neposkvrněné mysli" byli však o něco dál, ale i tak se jedná o nadprůměrný snímek s nezapomenutelným Ericem Banou.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Strašně tupý film, který táhne průměrnou sérii XXX do úplných sraček, 1* za nostalgii z prvního dílu a celého nápadu o takovém typu agenta jako je XXX.

Paranormal Activity (2007)

Dlouhou dobu jsem se téhle sáze vyhýbal, ale nyní ji dávám šanci. Horor formou realistického dokumentu už mě dostal na kolena v "Rec", tohle není výjimkou. Ovšem "Rec" byl kvalitativně trochu dál a také představa zla byla jiná. Rozhodně by neměl film uniknout fanouškům hororu a ideální by bylo se na film podívat o samotě, kdy jakýkoliv zvuk při či po shlédnutí vám nažene husí kůži.

Pašerák (2018)

Eastwood je neúnavný, ani v 88 letech neztrácí dech a dokáže uchvátit.

Říše drog (1991)

Film, který poskytl předlohu jedné z největší her všech dob "GTA: San Andreas". Snipes je tady téměř tak velký řezník jak v Demolition manovi. Být trošku chytřejšího scénáře a hlavně vykreslení postavy Ice-Te, tak bych šel s hodnocením i výše.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Kolísavá kvalita x-menů došla na své dno. Bohužel je to slabší než apolypsa či poslední vzdor, ani Zimmerovi se to svou hudbou nepodařilo vytáhnout.

Změna stavu (1980)

Chytrý film s velmi špatným typem děsu, který praská jak krásně nafouklá bublina. Jako by se film snažil být nějaké ultra mystické dílo, ale já zůstal nedotčen. Výkony debutujícího Williama Hurta a psychodelické vizuální orgie typu Vesmírné oddysey nic nezachrání.