Vrahův polibek (1955)

Velmi jednoduché, ale na to že Kubrick teprve začínal, tak je to velmi povedené- Hudba, napětí a také konec :)

Veřejný nepřítel (1931)

Slabší jak "Scarface", které přišlo hned o rok později. I tak se jedná o zajímavý film o zkorumpované americe.

Kupec benátský (2004)

Celkem půvabný film, který je podle divadelní hry Shakespeara. Takže čekejte ty zvláštní dialogy, chvílemi jsem se v nich ztrácel, ale měli na sobě určitý půvab. Kupec Benátský = Al Pacino to táhl neskutečně nahoru a díky jeho dichtivosti po mase i špičkovému výkonu dávám 4* ...................Dialogy mi připoměli tohle o trochu méně dramatické dílo http://www.csfd.cz/film/13368-titus/., které se mi zdálo o trochu lepší.

Avatar (2009)

"This is Great" ! Nejlepší film 09 (v těsném spřežení je s ním District 9, který má velmi podobný nápad - ale Avatar byl dotáhnut k větší dokonalosti). Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy mohl spatřit přesto s velice jednoduchým příběhem. Rozjezd byl pomalí, ale pomalu to gradovalo k akčnímu konci. V které žijí modří lidé, který připomínají šelmy. Děj filmu nás zasadí přímo do středu války mezi lidmi a mezi těmito mužíčky. Díky první akci, která nastane vás "Cameron" zasype akcí a emocemi, které do vás pálí jak z kulometu a jen opravdu chvilkami dobíjí zásobníky. V té chvíli je jen malá mezírka a pak to do vás zase napálí a vystřílí do vás celý zásobník. Mimochodem obrovský konkurent pro Terminátory 1,2. Hned po týdnové projekci v kině, jsem měl strašnou touhu vidět znovu :)))))

Stmívání (2008)

Jako horor (pošpinění všech starých klasických hororů o upírech a vlkodlacích), akční (trapné efekty, který byly tupé až to bolelo)- Odpad! 2x 0/10 ! Jako Fantastasy - no krajina a prostředí spolu s hudbou působily zajímavě 6/10 - tohle musím prostě pochválit. Jako romantický film (určený pouze pro teenegery převážně chodící do školy 7/10, pro normální publikum 4/10. Jako komedie - 6/10 (vše bylo podáno vážně, ale já jsem se u toho chvílemi dost nasmál.) 5/10 ////Jinak Bella je pěkně hloupá čůza ///// -celkový dojem jako film 40%

Živý v Joburgu (2005)

Takovej úvodní film pro District 9, ale to ještě bez efektů a větší stopáží dokumentu. Vše obalené ve výborné hudbě.