Super 8 (2011)

Vzpomínáte na dobu, kdy jste poprvé viděli E.T mimozemšťana?Věřím, že pro většinu lidí silný zážitek.Tohle je E.T pro dospělé.Nemyslím si, že najdete nějak obrovskou originalitu v Super 8, ale budete si říkat jak je to vlastně celkem fajn.Mladí filmaři se mi v hlavní roli velmi zalíbili.Víte proč?Je to jednoduché.Moc lidí nedá do hlavní role partu kluků co natáčej film o zombíkách.Super 8 se sice z většiny části ocitá pouze ve tmě což je myslím trochu škoda.Stručně řečeno bez velkých výlevů.Super 8 je E.T pro dospělé, který ve vás vyvolá pěknou dávku nostalgie díky které se vám prostě zalíbí.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Béčkový horor jak řemen.Naprostá nádhera a skvost!Musím ale oznámit, že český dabing je příšerný :).Braaaaains

Světová invaze (2011)

Další tupý film s vojákama a emzákama.Úvod byl tak naprosto zbytečný a nudný až se mi chtělo plakat.Jakmile se rozhodli jít vojáci do ulici zvolal sem "no hurá" moc hurá to ale nebylo.Bez hudby,špatná kamera,hrozní herci,katastrofální dialogy,neoriginální... No jo pokud se to rozhodnete shlédnout a chcete bezduchou akci vezměte si raději kinedryl.Ta kamera se houpe jako levné autobusové spoje praha - brno.Jedna hvězda za dobrý emzáky a druhá za povedené prostředí.

Telefonní budka (2002)

Ono je to těžké hodnotit.Jde totiž o další film s tématem nápravy.Je to však z roku 2002 a například Saw byl natočen o 2 roky později.Přišlo mi však, že Saw mělo sympatického záporáka a to se přiznám, že kromě prvního dílu jsem ostatní neviděl.Telefonní budka je dobrý film, ale chybí mi zde lépe sepsaný dialog.Možná jednoduše nejsem na takovéto filmy, ale i Colin Farrel je mi dost nesympatický.Navíc mi přijde dost hloupé, že si vybral zrovna muže co prostě jen lhal a choval se zle.To dělá více lidí než je telefonních budek.Nejspíš to mělo naznačit, že to může potkat kohokoliv.Film je krátký takže vás nemá šanci stihnout nudit.Scény jsou napínavé, ale mele se o tom samém.Na jednu stranu je to fakt super zábavnej thriller s hustou atmosférou a napětím jak řemen mě tam však prostě něco nesedlo.Já nevím asi nějaká parádní scéna díky který se pousměji a zatvářím se nadšeně jak je ten režisér dobrej.Svůj účel to však splnilo což je super.Thriller to je jak bič a budete u něj HODNĚ napjatí i plni očekávání.Prostě jeden z těch lepších filmů, ale mě chyběla epická scéna.

Lesní duch (1981)

Píší se rok 1981.Nejkrásnější období hlavně hororových filmů.Režiséři tehdy ještě moc neznámý se začínají objevovat.A hle pozor máme tu Sama Raimiho, který již v těchto letech nepůsobí moc svými filmy přesvědčivě.Zde je ale vše jinak.Pro mě se zrodila hlavní legenda překrásných béčkových hororů s naprosto sympatickým hl.hrdinou.Bruce Campbell je zde tak skvělý, že ho dokonce ani démoni nemůžou zabít.Kdo by nesympatizoval s hrdinou, který má místo ruky motorovku a svírá v druhé paži remingtonku.Prostě nádhera a skvost.Pro mě je však dvojka lepším dílem i když vím, že tohle je jednoduše originální dílo.Smekám..

Plod noci (1990)

No abych řekl pravdu čekal jsem víc.Clive Barker přece jen není jen tak nějakej řezník.Přesto je to člověk, který umí velmi dobře pracovat s násilím a atmosférou.Některou scény se mi velmi líbily a i celkový nápad byl skvělý, avšak myslím, že kniha by byla o moc lepší.Postavy se dokonce dali i počítat jako sympatické a některé potvory i velmi pohledné.Zkřížení zrůdné deformace a sexu - v tom je Barker mistr.Masky jako vždy naprosto skvělé, atmosféra přijatelná.Není to však vyčnívající film ze svých řad.Nápad sice originální zpracování mi přišlo ale takové neomalené a až moc přátelské.Žádné mrazení v zádech.Prostě jen slabší béčkovka od Barkera.Nic nečekejte a budete překvapení.

Insidious (2010)

Jak nečekané.Nikdy bych neřekl, že se dokáže natočit výborný horor v těchto letech.V obléhání filmu Saw (já vím, že je to režisér i Insidious) různých hostelů, hory mají oči a podobných ftákovin se přece jen našel horor, který vyrostl do krásné atmosférické a nápadité květiny.A co víc ona je to duchařina.Konečně někoho napadlo vykašlat se na všechny ty Paranormal Activity a vzít "zákon" do vlastních rukou.Konec statické hloupé kamery a vrzání dveří.Tady jsou hezké potvory a atmosférické scény u kterých je u slabších povah pocit odskočit si.I když tam je několik(tedy dost) lekaček což mě přijde jako dosti neprofesionální provádět v hororech, ale dokážu to odpustit pokud jsou podloženy dobrým nápadem a atmosférou.Začátek a prostředek filmu byl nejvíc hororoví a dokonce i ve mě začalo pár chvil škubat.Od seance už to sice jelo až k fantasy, avšak to je značný znak asijských hororů.Jak mistrovské!I když tohoto rejžu nemám v lásce nyní si na něj dobře posvítím.Šikovný chlapec!

Zhubni! (1996)

Možná mě někteří budou pokládat za burana k hororovému žánru, avšak i Dětská hra od stejného režiséra byla značně celkově stagnující.Přišlo mi, že Tom Holland přišel se skvělým nápadem, ale hloupým zpracováním.Prostě neumí to vygradovat a podat to jak se říká s "koulema" . Thinner je na tom stejně až na sebrání nápadu od stephena kinga.Jako krádež se to však pokládat nedá, když si v tom mistr dokonce i zahrál.Rád bych řekl, že se mistr King doma oddává u šálku kávy myšlenkám, jak nejlépe režiséra umučit, ale nemohu to říci.Pro mě velmi smutná záležitost, která nese sebou jen opravdu málo dobrých částí a tak dávám kvůli velkému respektu k mistru Kingovi dvě hvězdy.Nápad je naprosto skvělý, ale zpracování je hrozivé.Vsadím se, že si ještě celičký filmový štáb dal pořádně do nosu jahodovým koláčem.Nechť je prokleje bílí muž z města!Tfuj!

Mlha (2007)

Velmi mrazivý horor od Stephena Kinga.Opět grandiózní žraso s broukama v mlze.Úžasná narážka na církev a jeho fanatizmus(opět).Originální pojetí skřížené s tak hustou atmosférou jako zmíněná mlha.Neznámí herci jen zvyšují kvalitu filmu snad na maximum.Beznaděj a tichá smrt provázaná celým snímkem zvyšuje depresivní pocit z výsledku a vyústění.Na konci vás prostě bude mrazit ať chcete nebo ne.Další splněná adaptace dle knihy.Lahůdka pro fajnšmekry.

Úsvit mrtvých (1978)

Takové nemastné neslané.Ničím zajímavé a už vůbec ne napínavé a hrůzostrašné.Masky jsou naprosto příšerné a není zde moc k vytknutí.Snad jen, že mám tak nějak jistý respekt.Nikdy jsem si nemyslel, že bych to kdy řekl, ale remake od Snydera je o moc lepší.Zombie zde nejsou nebezpeční.Prostě je oběhnete a fláknete pažbou.Špatný výběr OST jen doplňuje chyby.Velmi pomalí rozjezd tak též.V obchoďáku se to i na chvíli vylepšilo, ale ne moc.Lehký podprůměr.Dávám 2* i když nerad.Prostě tu není nic skvělého co by vás na ty dvě hodiny zabavilo.