Neřízené střely (2010)

Reziser ferzan Ozpetek a dalsia jeho buzniada, ktora sa vyhrieva vo vyteplenych  vyse 70 % -ach. Ako tak pozeram na jeho filmografiu buzniady mu idu najlepsie. Mne jew to jedno, len si myslim, ze ako reziser je len stale zrucny rutiner 73  %

Chicagský tribunál (2020)

Nechcelo sa mi do tejto sudnej dramy plnej pravnickych reci. Pch, co nechcelo, bal som sa. Jo, bal. Napokon to nie je az take zle, hlavne ked su tu dobre kulisy, Joseph Gordon lewitt bol herec na urovni - a vie hrat. Su tu zobrazene udalosti zo zjazdu demokratov v meste Chicago - veterne mesto len tak  na okraj.  Komercne to zhorelo, tak 4 -tu hviezdu nedam ani nahodou. Tie reci boli obcas lepsie, obcas horsie, napokon som to v zdravi prezil. Doteraz nie som fanda filmov o sudnych pojednavaniach  : 55 %

Bezvadný den (2008)

Reziser Ferzan Ozpetek a jeho film nielen o medziludskych vztahoch. Tie sice nepatria do vseobecneho rozhladu, no doakzu urobit  zo zivota pekny masaker   : 68 %

Wyjście awaryjne (1982)

Reziser evidentne chcel odlahcit tazivu polsku atmosferu  po  roku 1981, kedy moc v Polskej Ludovej Republike ziskal isty Wojciech Jaruzelski. Polsko zazivalo tazke casy ..... komedia je vsak rezisersky slaba, dialogy nic moc ..... tvorcovia si evidentne davali pozor, aby nenastvali vladnucu komunisticku stranu  a Jaruzelskeho   : 50 %

Saturno contro (2007)

Zarobilo to na seba pekne, len na art je ten film prilis banalny a nebojim sa napisat kazdodenny. Skupina priatelov sa schadza na veceru, - to veru nie je terno  a nejaky extra kvalitny namet na film. Prve dve tretiny filmu  ma hodne bavili, potom ta posledna je uz o nicom a hodne horkosladka ? Tak nejak mi  to prislo   : 50 %

Svaté srdce (2005)

Ferzan Ozpetek je  moj oblubeny reziser, no tymto sliapol poriadne vedla. Komercne to uplne zhorelo, namet je na urovni, aj dialogy. Dejove linie postupne pribudaju a nie su dovysvetelovane, natocene je to aj ako nejaka agitka, ktora ma niekomu a niecomu posluzit. Co znizuje hodnotenie na konecnych 55 %

Okno naproti (2003)

Pocul som o tom uz  hodne. Je to dobre natocene, len dejova linia nijak nestrhne, ba co je este horsie, postupne ako sa blizi koniec filmu tak cely film vyfuci do prazdna. na druhy den som si uz nepamatal, ze o com to bolo   : 55 %

Hamam (1997)

Nadherna atmosfera tureckych kupelov, dialogy na urovni - to je to, co robi tento film krasnym i po  rokoch.  Vysoke hodnotenie neda, lebo reziser len zacinal, a rezia je hodne neskusena - samy tie skusenosti nepridu, ze jo   : 60 %

Harém (1999)

Nudny pohlad na posledne dni Osmanskej Rise. Kulisy dobre, aj zenskej nahoty je hodne - rezisersky je to ale cira rutina, hodne scen je neskutocne rozthanaych a dialogy tiez  slabota, preto len slusny priemer   : 55 %

Hlemýždí senátor (1995)

Europsky humor na urovni, Rumunske komedie sa oplati pozerat, ich humor je Europe podstatne blizsi nez mnohe US umelotiny  . 77  %