Gomora (2008)

kamorra a aj Koza Nostra boli mafianske organizacie v Taliansku na juh od Neapolu. preco bol v 50. a 60. rokoch Koza nostra a dalsie mafie tak mocna ? Ta jej moc vznikla z niecoho ze jo  a to konkretne z Mussoliniho Talianska -  pobrezie od nackov pri vylodeni sa Spojencov na Sicilii cistila mafia. Spojenci dodavali mafii zbrane, tanky, utocne zbrane, samopaly atd atd atd  .......  preto bol aj prechod Spojencov talianskym juhom taky rychly, uzemie od nackov uz mafia vycistila, a s roztrusenymi zbytkami si spojenecke armady rychlo poradili  : 89 %

Quo vadis, Aida? (2020)

Masaker v Srebrenici je na wikipedii dobre informacne podany, tak ja to tu nebudem opisovat zas a znova. Bude tu trochu podvojneho uctovnictva hrozy a vseobecneho rozhladu.  Len tak strucne - s odrezanymi hlavami hrali miestne chlapciska z bosnianskej armady futbal, fajne baby opekali na ohni zaziva. Izetbegovic bol predseda Predsednictva socialistickej republiky Bosny a Hercegoviny, postaral sa o umiernenych srebrenickych moslimov tym, ze sa ich zbavil / a tak dal prechod svojim -a nielen svojim - krvilacnym chutkam/. Udava sa pocet 7 000  az  8 000 obeti, ono to vzniklo od vojakov NATO, cca 3000 ludi padlo pri akomsi uteku do zajatia Srbov a dalsich 5 000 chlapov bolo nezvestnych. Preto sa udava  8000. A to iste cislo udava aj Cerveny kriz , ktory tam posobil /preco tam nebol aj cerveny polmesiac, to  mi doposial  nikto nevysvetlil/.  Umiernenym moslimom nevadilo spoluzitie so Srbmi, na vine bol jednoznacne Izetbegovic a jeho krvilacne chutky. este roku 2015 - 20 rokov po masakri je tam situacia medzi ludmi  zla, ta nenavist tam je doslova vsade, clovek sa tam citi vyslovene spatne a uteka odtial. Neopravene a rozbombardovane baraky dodnes stoja, uprostred nadhernej prirody v tieni  stromov stoji rozbity barak ..... 95 %

In guerra per amore (2016)

Ako uzivatel verbal permanentne atakuje Birdmana a nazyva ho trapna debilni picovina pro dementy. Takisto ja atakujem tento  film a po tom svinstve zvanom Mafia vrazdi jenom v lete 2013 aj ja kludne nazvem tento film trapnou debilnou picovinou pre dementy. Tento film otvorene nenavidim a tento film musi byt zniceny - nema pravo na existenciu. 2 %

Balzamovač (2002)

Tak toto nebola drama ani  nahodou, ale ciry art. Garronne ako rezsier asi pochopil, ze humor je aj v komediach vec vazna a preto sa rozhodol zabrusit radsej do artovych vod. Zaradenie filmu ako drama fakt nechapem, z dramatickych momentov tam toho bolo minimum  :  76 %

Estate romana (2000)

Za rok 2000 som zaznamenal dva fajne talianske filmy-Azzurro od rezisera  Rabagliu a tento Estate Romana od este zacinajuceho Garronneho. Rabagliov film je podstatne vyssie, tu nehra napokon ani jeden znamejsi taliansky herec a herecka. Pribehovo sa to da pozriet, len ako komedia drhne, Garronne asi zabudol, ze humor je vec vazna, humor je ako krehka nadoba, staci malo a rozbije sa. 52 %

Ospiti (1998)

Casy, kedy talianska komedia nemala  co ponuknut, napokon, uz po Druhej svetovej doslo k amerikanizacii talianskej kinematoigrafie - vid filmy BS/TH.   40 %

Běž, chlapče, běž (2013)

Hola kost, Teda Holokaust /nerobim si z toho srandu, len nie som komp tak mi vypadol spravny nazov a klasicky/holokaust nespochybnujem/ sa povezie s Nemcami este pekne dlho, mozno aj 1 000 dalsich rokov. kazdopadne malokedy sa stane, ze kvalitna tema znamena kvalitny film, tu je tomu tak, reziser Danquart sa teda predviedol. Prekvapili pozitivne hlavne vykony detskych hercov  : 95 %

Lásky čas (2013)

Pohodova kludna oddychovka jak ma byt, pekna laska to  bola on + ona, Rachel mcAdams bola naprosto skvela, kulisy tiez na urovni, Curtis ako reziser sa ukazal, ze je schopny natocit i slusny oddychovy film   : 80 %

Život je úžasný (2013)

Polsku kinematografiu moc nemusim, no tych 84 % dam nech nejem  : 84 %

Mými hrdiny byli vždy kovbojové (1991)

Posledny rezisersky pocin Stuarta Rosenberga, po tomto filme uz nic nenatocil, asi to bol pekny prepadak, i tematicky slabe, nevyrazne   : 7 %