Zlaté oko (1995)

Brosnan má konečně roli, která mu fakt sedí. Akční drsňák prostě, ale dává smysl i když otevře pusu. První Brosnanova bondovka a vážně stojí za to.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Bondovka je skvělá, akce, triky, příběh...ale osobně ji moc rád nemám. Tak se omlouvám ze možná neobjektivní hodnocení.

Jeden svět nestačí (1999)

Klasika v podání Pierce Brosnana, akční napínavá bondovka, s množstvím vychytávek a opět dvě nádherné bondgirls...abych pravdu řekl nevím která je hezčí. Ale nad tím váhám v bondovkách často :-D

Dnes neumírej (2002)

"I know all about you - sex for dinner, death for breakfast."...Pierce Brosnan se rozhodl skončit v MI6 ve velkém stylu. Příběh je klasicky bondovský, Tamahori vybral skvělé obsazení. Zaporáci působí fakt záporně a od začátku jsem je neměl rád a myslím, že o BondGirls není třeba mluvit...Halle Berry v plavkách a Rosamund Pike v ledovém paláci...obě prostě vypadají úchvatně. Triky a akce jsou taky skvělé (hodička v autech, na vznášedlech nebo i ten souboj na konci. Jediné velké mínus jsou ty vizuální efekty, především práce Ikara působí dost uměle. Ve výsledku 80%

Casino Royale (2006)

Začala nová éra bondovek, akčnější, efektnější, plná explozí, se spoustou ještě krásnějších žen...ale netvrdím že lepší. Jsou prostě jiné. Craig se role ujal skvěle, Eva Green jako Vesper je také úžasná a vážně krásná a příběh Casina je taky úchvatný a závěr ještě k tomu překvapivý. Vážně dobrá bondovka, která to skvěle nakopla...jsem zvědav na tu další a další a možná i tu další :-)

Quantum of Solace (2008)

Druhá část jediné bondovky, která kdy byla na dva díly. Novodobý bond Craig pokračuje přesně tam kde v Casinu skončil, hledá odpovědí a mstí se za smrt poslední bondgirl, kterou údajně jako jedinou miloval, proto hned během první hodiny filmu zavadí o dvě pěknou Olgu Kurylenko a ještě hezčí Gemmu Arterton (bylo mi ji fakt líto :-(....jinak bondovka dobrá, Craigův výkon je taky dost slušný a příběh dost zajímavý a zamotaný. Dále skvělá akce, občas nějaký ten dobrý kec a v neposlední řadě krasná Gemma Arterton...ale to už jsem říkal. 80%

Zlatý kompas (2007)

Fantasy svět...budiž...pěkná pohádka....budiž...slušné obsazení...proč ne?...ale ve výsledku to je a vždycky bude dobrodružná pohádka pro děti, kde nemůže nikdo hledat logiku. Jinak mile překvapí herecké výkony už tak hvězdného obsazení a k tomu všemu nejdrsnější lední medvěd, kterého jsem kdy viděl.

Invaze (2007)

Nevím co k tomu říct...nebýt Nicole a Craiga tak je to tak na jednu hvězdičku. Příběh mě ničím nezaujal, spíš naopak. Přišlo mi to jako docela dost dlouhých 100minut.

Peacemaker (1997)

Pěkná Nicole, akční George a k tomu pár jaderných hlavic. Klasika nějaké té loupeže nuklearních zbraní v trochu jiném podání a s trochu jiným záměrem. To je jediné co je tak trochu originální, zbytek je okoukaná průměrná akční písnička. Zajímavostí je, že ten film je vlastně jen o ústřední dvojici, všichni ostatní jsou dost nevýrazní. Průměr.

Mumie (1999)

Nádhera, pěkný Egypt, příběh dává smysl i na takový fantasy film. Fraser a Weisz jsou vážně dobří a Vosloo je hroznej nesympaťák. Pěkný dobrodružný film, k tomu nějaká akce a tu a tam nějaká hláška. Ovšem ze všeho nejlepší je padající knihovna :-D