Mumie se vrací (2001)

Jednička byla super, dvojka je trochu moc překombinovaná a přehnaná...Pyramida, král Škorpion, na desetkrát probouzené mumie. Škoda, dalo se to zvládnout i líp a navázat na jedničku. Duo Fraser a Weisz je pořád stejně dobré, Johnson jako Škorpion je taky v pohodě, jen Vosloo je mi hrozně nesympatický...no co už mumie...70%

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

První díl byl parádní, druhý ušel, ale tohle je slabota. Příběh by možná i své kouzlo měl, ale je to trochu moc překombinované :-(...Yetiové, Shangri-la, nesmrtelné strážkyně, terakotová armáda a k tomu armáda nemrtvých...ale no tak to už je fakt moc na jeden film. Fraser sice válí, Ford se snaží o to stejné a na Isabellu Leong se akorát tak dobře dívá. Prostě průměrná mumie a ještě k tomu bez mumie :-(

World Trade Center (2006)

Snaha vyděl na katastrofě se asi moc nepovedla. Celý film je o tom jak skupina hasičů vleze do baráku a ten na ně spadne. Další hodinu jen kecají v troskách a pak je možná i někdo zachrání. Rozhodně se to dalo udělat efektivněji a zajímavěji. O herecké výkony a podobné věci tady ani nejde, protože de facto není co hrát. Jediné co stojí za to je pád WTC. To je ale tak všechno. 50%

Kód Navajo (2002)

Cage mi do válečného filmu nesedí, spíš nějaký akční. Jinak příběh z historie, aneb jak to bylo za války ve Vietnamu je neslaný nemastný a zbytečně dlouhý. Celkem zklamání za 50%

Ghost Rider (2007)

Bohužel, celý film je o chabém příběhu a nějakých těch efektech. Nicolas nehraje nic moc a nezachrání to ani jeho kaskadérské kousky na motorce, které mu celkem jdou. Záporáci taky nestojí za nic a Eva Mendes nemá nějak moc prostoru. Koukatelný akční film, který ničím nepřekvapí. Dívat se na to samozřejmě dá a je to i zajímavé, ale jednou to bohatě stačilo. Děsím se dvojky. 50%

Taxi 4 (2007)

Doufám že další díl nepřidají, stačilo to už. Pořád se na to dá dívat, sice by se to dalo zkrátit na polovinu, ale mohlo by být i hůř.

Taxi 3 (2003)

Stále dobrá akční komedie, tentokrát se sněhem, pěkným autem, dobrým řidičem a spoustou dobrých keců a scén. Jde to sice ze sérií z kopce, ale pořád se na to dá koukat.

Taxi, taxi (2000)

Dost dobré pokračování, Naceri se vrací do role drsného taxikáře...opět pěkná podívaná plná akce, pěkných kousku s auty a dobrých hlášek. Překvapivě si to celkem udržuje laťku původního filmu.

Taxi (1998)

Kouzlo francouzské akční komedie vážně nejde popsat slovy. Besson se předvedl, akční komedie plná pěkných akčních scén, dost dobrých hlášek a komických situací. Kdo by byl býval tušil, že na základě tohoto vznikne celá série ve stejném duchu a stále vysoké kvalitě. Naceri mile překvapil.

Probuzení v Renu (2002)

Průměrná komedie, zajímavý námět, slušné obsazení + pár dobrých vtipů = 86 minut zábavy, kterou však podruhé zažít nepotřebuju 50%