Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Závěrečný díl série, opět dvojka Gibson Glover a opět Rene Russo. Akce a zase jenom akce, občas se objeví nějaká ta hláška, ale jinak je to furt to stejné dokola. Dívá se na to dobře, ale jsem celkem rád, že už ta série končí, teda aspoň prozatím.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Další akční kultovní pecka...Gibson a Glover jsou skvělá dvojka a když se k tomu přidá ještě Rene Russo tak je o to víc na co koukat. První dva díly nasadily laťku dost vysoko, tento je prostě nějakým způsobem jiný asi se nadá říct lepší či horší prostě jiný. Pořád se na to dobře dívá a hlášky jsou taky pecka.

Smrtonosná past 3 (1995)

John McClane do třetice a opět válí jako dřív. Pár let navíc vůbec nevadí, akce, efekty, akce a zase akce. Nic jiného tu není, příběh je překvapivě řekněme originální, zlato se neodváží běžně v náklaďácích :-)...pěkná dvouhodinová akční jízda. 80%

Smrtonosná past 2 (1990)

"Holly! Here's your fucking landing light. Whoo!"...pokračování dnes už kultovního akčňáku se odehrává v naprosto stejném duchu jako jednička. Problém si najde hláškujícího Johna McClana a mu nezbývá nic jiného než začít zabíjet všechny padouchy. Jedná se prostě o akci, takže kdo hledá něco duchaplného tak tady asi nenajde. Akce je to však na svou dobu fakt prvotřídní. 80%

Stroj času (2002)

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu je námět velmi zajímavě zpracovaný, na stranu druhou pravě to zpracování zvláště druhé části ten celkový dojem dost kazí. Guy Pearce válí jako obvykle a jednotlivá místa a časy kam se dostane jsou taky pěkně popsáná, jen ta "magorárna" ke konci ten dojem trochu kazí 65%

Muž se železnou maskou (1998)

Pokračování Třech mušketýrů se dá skousnout, ovšem nic od toho nečekejte, průměrný film z Francie po pádu Bastily. Film plyne, hudba je jediná víc než nadprůměrná, ale zbytek vyjde tak trochu naprázdno. Maximálně tu a tam nějaká ta úsměvná scéna či hláška, ale tím to hasne.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Asterix a Obelix jsou prostě klasici. I ti hraní. Je to uchylárna, vždycky byla a asi i vždycky bude. Ale na pobavení to bohatě stačí :-)

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Scénář mi přijde trochu originálnější a lepší než minule (když si teda odmyslíte tu absurdnost :-D). Na druhou stranu až na pár triků s autem tady nevidíme nic nového. Dívá se na to furt dobře, ale chtělo by to inovaci.

Okrsek 13 (2004)

Scénář by se mohl asi hodit do koše, nic kloudného na něm není. Ještě štěstí, že to celé, opakuji CELÉ dokáží zachránit David Belle a Cyril Raffaelli. Parkour, skoky, akrobacie + bojové umění to vše vás dostane tak moc, že zapomenete i na to, že děj je děravý a okoukaný, rozbořené město jako kulisy působí poněkud lacině, ale je to skvělé místo pro parkour :-)

Rozpoutané peklo (1997)

Jeden z těch lepších katastrofických "starých" filmů, navíc překvapivě dává i celkem smysl. Pierce je skvělý, triky skoro skvěle, ostatní herecké výkony taky ujdou. K tomu pěkná krajina a máme z toho 3,5 hvězdičky