Past (1999)

"It's impossible. But doable."...Poněkud děravé a nedotažené, ale i tak ohodnotitelné na 4*. Mám rád takové ty filmové loupeže a když tam hraje Zeta-Jones jsem ještě šťastnější. Connery taky stojí za to a akční scény újdou. Děj sice plyne, ale scénář na mě působí jako trochu nevychytaný, ale co se dá dělat. I tak oddechových 109 minut v příjemné společnosti Seana a Catherine.

Osudové léto 2 (2011)

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. Na jedné straně je to pěkný sportovní film o snu jedné holky, na druhé straně to působí spíš jako perfekcionistický příběh z dílen hollywoodu. Obě tyto stánky mají mnoho plusů i mínusů. Jeden z faktorů, který je na obou stranách je délka 108 minut působí sice jako hrozně dlouhý film de facto o ničem, ale když se člověk vžije hlouběji do příběhu tak až na pár "natahovacích" scén je to naprosto v klidu. Naprosto neznámé obsazení taky filmu jen prospěje, ale režie za moc nestojí a příběh jako takový taky není ideální. Ovšem když si člověk odmyslí tu hollywoodskou (kalifornskou) přehnanost je to celkem v pohodě film, který si těch 60% zaslouží.

Ve službách války (2008)

Mrknul jsem se na to jen kvůli Levittovi a Abbie Cornish...ti dva mě nezklamali a zvládli to dobře, i když oba měli hodně málo prostoru. Zbytek je už jen průměrný až podprůměrný rádoby válečný film, který se točí kolem patriotismu apod. Nic moc, i díky Levittovi a Cornish 3*

Koření života (2007)

Celkem jsem se na film těšil, protože mám rád jak Catherine tak Aarona, ale tomu co Hicks uvařil chybí hóóódně koření. Ze začátku to působí celkem dobře a příběh "Co mi to život všechno nadělí" jde bohužel do kytek s příchodem Aarona na scénu. I když základ příběhu by nemusel být zaručeně tak špatný, ale kombinace spíš zbytečného Aarona, Catherine, která neví co chce a s prominutím debilní český název toho filmu mě nutí hodnotit jen průměrem. PS: nejsympatičtěji na mě působila Abigail a nebyl to žádný extra výkon, takže jde vidět, že ten zbytek za moc nestojí :-D

Juno (2007)

Abych pravdu řekl, nevím jak se film mohl dostat tak vysoko, ale to je každého názor. Na mě nepůsobí nějak zvlášť mimořádně. Příběh je možná trochu originální i jeho podání je řekněme zajímavé a i Ellen Page předvádí dostatečně dobrý výkon, ale pořád to není ono. A nominace na Oskara je taky dobrý extrém :-D

Vyfič! (2009)

Ani nevím kdo si v tomto případě zaslouží pochvalu jako první a) Drew Barrymore, která kromě toho, že dost dobře (drsně) hraje, tak se především katapultovala do role více než dost slušné režisérky. Výběr místa, výběr herců (k tomu se ještě dostanu), k tomu trochu romantiky a drsný film je na světě. b) Ellen Page, která mě oslovila podstatně víc než jako Juno, předvádí neuvěřitelný výkon a na bruslích jí to fakt celkem sedí....a když se skloubí A a B tak vznikne podívaná, která mi ještě nějakou tu chvíli bude strašit v hlavě.

Vlajky našich otců (2006)

"This isn't just any island to them. This isn't Tarawa, Guam, Tinian, or Saipan. This is Japanese soil, sacred ground. Twelve thousand Japanese defenders in eight square miles, they will not leave politely, gentlemen! It's up to us to convince them."....Filmy z druhé světové miluju a když jsou z Pacifiku je to ještě lepší. Bohužel z vlajek mám podivný pocit. Na jedné straně stojí skvělý příběh, nádherná atmosféra bitvy o Iwo Jimu. Jenže na straně druhé je velká část dějem který má fungovat jako propaganda války v americe, jenže na mě to působí tak, že skvěle rozjetou podívanou utnou mítinky a divadlo pro američany. Škoda, ten film měl na víc :-(

V zajetí rychlosti (2005)

"You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime."...Dvěma slovy: Sportovní nádhera. Hopkins se stal na 120 minut skutečným Burtem Munroem za které dosáhl svého životního snu. Od chvíle co se člověk dostatečně dostane do děje (což je asi po prvních 30 minutách) se vytváří gradující až dojemná atmosféra a snad každý divák v napětí očekává jak to s Indiánem vlastně dopadne. I když je to vlastně "one man show" i zbytku obsazení si dost všimnete. Prostě nádhera od začátku až do konce. 90%...."If you don't go when you want to go, when you do go, you'll find you've gone."

Okamžik zlomu (2007)

"You warned me he was smart. You didn't warn me you were stupid."...Když se řekne Okamžik zlomu, představím si pouze dva lidi. Hopkinse a Goslinga stojící na opačných stranách zákona. Ti dva dokázali z filmu vytěžit skoro maximum hlavně díky jejich společným výkonům na place, taktéž napjatá atmosféra v případě jakéhokoli jejich střetu je nádherná. Na druhé straně stojí pouze fakt, že film je zbytečně natahovaný a celý problém s novým zaměstnáním působí na diváka jako zbytečná výplň, stejně působí i Rosamund Pike, s tím rozdílem, že na ni se aspoň dobře dívá. Pěkný krimi thriller za 80%

Jumper (2008)

"You're not a hero David, you're a jumper. You don't save the girl."...Skvělý nápad, bohužel trošku mizerně provedený. Myslím, že snad každý kdo film viděl tak chtěl Haydenovi schopnosti. Jenže schopnostma to končí. Herecké výkony nestojí za nic, ani většinou suveréní Jackson nepředvádí nic extra. Některé nápady ve filmu bych rovnou označil jako totální blbosti, například myšlenku s Paladinama. Naštěstí se to snaží aspoň trochu zachránit některé vychytané a až úsměvné scény, jako třeba doubledecker nebo vyloupení banky, ale ani to filmu moc kladných bodů navíc nepřidá. A bohužel celkový dojem nezachrání ani Rachel Bilson či AnnaSophia Robb, na které se sice dobře kouká, ale nemůžou být na scéně celých 90minut filmu (což je škoda :-D)...Nakonec je to teda aspoň slušných 60%. PS: jsem zvědav jak tohle bude pokračovat