Pán času (2005) (seriál)

Konečně zase seriál, který ve mě dokázal probudit nefalšované fanouškovské šílenství. Už žádné unilé a sterilní americké seriály, které mi stačí vidět pouze jednou. Ne, k Doktorovi se vracím opakovaně a nepřestává mě bavit. Mým Doktorem (aneb to je ten, na kterého jste se začali dívat jako první - a už navždy vám zůstane zafixován jako onen jediný a pravý Doktor:) ) je Desátý - hlavně kvůli Davidovi Tennantovi jsem si tenhle seriál sehnala. Protože první řada (i přes čestné výjimky) je celkem průměrná a především v ní hraje pro mě naprosto nepřijatelný Christopher Eccleston., který v těch svých kožených kalhotách a budně vypadá (a občas se i chová) jak psychopatickej úchyl:-D Celkově mi jeho humor, mluva, herectví (a ani vzhled:D) nesedlo, takže po první "testovací" epizodě první řady jsem rovnou přeskočila k Christmas Invasion a už to jelo. Úžasný maraton až do Planet of the Dead! A teprve poté jsem si "doplnila znalosti" z první série a nijak toho nelituji. Kdybych to měla sledovat regulérně popořadě, tak se zaseknu někde v polovině a kdo ví, zda bych touhle dobou měla dokoukanou aspoň tu první řadu - pozitivem z téhle řady je ale postava Jacka Harknesse, kvůli kterému jsem si dosehnala Torchwood. Celou "rodinku" jsem si zkompletovala i druhým spin-offem TSJA . 11. Doktor v podobě Matta Smithe u mě nemá šanci překonat výbornou Desítku, ale jako správný Whovian se i nadále těším z barvitých příběhů ze všech koutů vesmíru. Nové řady totiž přinesli pro mě doposud nejoblíbenější společnici - Amy Pond, tvořící s Rorym skvělý, stabilní vztah, za což jsem ráda (kdyby i Amy měla big crush do Doktora, tak bych to asi psychicky nevydržela). A výměna RTD za Moffata na postu scénáristy je zárukou dalších dobrích příběhů. Jednoduše shrnuto: fenomén Doctora Who si přívlastek "nejlepší sci-fi seriál všech dob" rozhodně zaslouží - už jen proto, jak krásně dokáže skloubit minulost, přítomnost a budoucnost. Ti, kdo tomuhle seriálu dali dvě a méně hvězdiček, by měli použít mou "sledovací taktiku" a začít sledovat seriál od druhé série, která je už úplně o něčem jiném. A jestli se po čtyřech či pěti dílech (druhé série) nestanou fanatiky, tak ať jdou klidně o TARDIS dál.

Amélie z Montmartru (2001)

Film, který dokáže člověka naplnit takovou dávkou optimismu, že ten svět přeci není tak špatný, nevzniká každý den. Navíc krásně barvitá vzpomínka na důvěrně známá místa Paříže.

Kmotr (1972)

Svatá filmová Bible mafiánských filmů - Kmotr je skutečným kmotrem tohoto žánru.

Temný rytíř (2008)

Film, který obnovil mou víru v komiksové filmy. A opět i v Batmana samotného.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Už ve dvanácti mě film hluboce zasáhl a od té doby se k němu s radostí stále vracím. Kdo nebyl po skončení závěrečných titulkách dojat, buďto lže, nebo je uvnitř mrtvý.

Moulin Rouge (2001)

Byla jsem na MR v kině. Koupila si kazetu, kterou jsem viděla nejmíň stokrát. Objednala si sběratelskou edici O.S.T. A nakonec si koupila i DVD. Jediný film, do kterého jsem investovala tolik peněz, které za to rozhodně stály....

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Fantasy se vším všudy, a komu se to nelíbí, tak neměl očekávat dalšího Pána prstenů jen proto, že se to odehrává ve stejných exteriérech. Na televizní seriál má slušnou kvalitu až až. Je fajn ponořit se do fantazijního světa, místo neustálého sledování různých "smrtelně vážných dramat" které jsou přijímána lépe - ale koho by pořád bavilo sledovat to, co se ve skutečnosti děje každý den? Seriál/film je především o zprostředkování zážitku, který jinak za běžných okolností nemáme možnost prožít. A kdo si myslí opak, je nudný suchar bez špetky představivosti:P

Dr. House (2004) (seriál)

Pokud vás trápí chřipka či nachlazení, tak se doktoru Gregory Housovi vyhněte širokým obloukem. Pokud trpíte vážným onemocněním - tak se mu vyhněte taky... Je to totiž ďábel. Ne v pravém slova smyslu, ale má k tomu velmi blízko. Jeho povaha se skládá z mrzutosti, cynismu, sarkasmu, ironie, nesnášenlivosti, opovržlivosti... Jednoduše řečeno neoplývá vlastnostmi, které by mohly být považovány za ideál dokonalého muže, a přesto je jednou z nejoblíbenějších postav televizní obrazovky. Jeho tajemství se skrývá v ohromném charisma hlavního představitele, bravurně zahraným britským rodákem Hugem Lauriem, který se zhostil despotického lékaře ikonickým způsobem a vymanil se z područí typických seriálů z lékařského prostředí. Stal se novodobým tajemným detektivem, vyšetřujícím na první pohled neřešitelné případy. Místo doutníku v hojném množství (zne)užívá Vicodin, prášek proti bolesti, ve které si ,,libuje" většinu svého života. Jako správný hrdina musí totiž trpět - pod nadrogovaným nostalgickým pohledem se skrývá tragický příběh o neobvyklé nemoci, spojené se srdcervoucím příběhem o jedné lásce... ale dost už patosu, to House stejně nezajímá. Jeho jedinou vášní je řešení případů a koupání se ve vlastní genialitě, sekýrování svého odborného týmu, trýznění ředitelky nemocnice Cuddyové, a škodolibé popichování svého nejlepšího přítele Wilsona. Seriály z nemocničního prostředí mi upřímně lezou krkem. Ale House ne. Jeho naprosto zbožňuji. Už jen proto, že samotný koncept je spíše kriminální detektivka řízlá tím správným sarkasmem, který udržuje všechen ten patos, spjatý s "nemocničním žánrem," pěkně při zemi a kdykoliv se pokusí trochu vzepřít, je tu vždy cynický Greg House který ho pořádně majzne svou holí přes záda:-D

Tudorovci (2007) (seriál)

Dějepis nebyl nikdy tak zábavný:) Historici si už zřejmě vykroutily krky nad kdejakou nesrovnalostí, ale o to tu přeci nejde - Tudorovci nejsou žádný dokument, ale "jen" seriál s atraktivními kulisami. Ale nelze přehlídnout skutečnost, že je to VELMI kvalitní seriál s úžasnými hereckými výkony, za které by se nemusel stydět kdejaký držitel toho nablýskaného plešouna. Ve srovnání s žánrově příbuzným Římem, Tudorovci vycházejí z tohoto "souboje" se vztyčenou korunou.

Časové pásmo bylo změněno