Úplné zatmění (1995)

Kvalitní a dobu vystihující. David Thewlis je výborný, DiCaprio asi taky, ale jako herec je pro mne maximálně nezajímavý, takže nemohu posoudit. Každopádně oba dva své role zahráli perfektně a Rimbaud je skvěle odporný a hodný pořádné rány. Myslela jsem, že prokleté básníky mám ráda, ovšem tenhle film mě donutil to ještě hodně přehodnotit.

Sherlock Holmes (2009)

Nemám ráda, když si amíci předělávají a po svém przní cizí legendy a příběhy. Nemám ráda Downeyho. Mám ráda klasického, anglického, sucharského a typického Holmese s věrným, hloupě působícím Watsonem. Ale sakra, tohle bylo fakt fajn. A to jsem se bála, že se u toho zase budu vztekat. Už to teda krom looku nemá s Anglií moc společného, rovněž Holmesova "odhalení" byla jednoduchá a prvoplánová, žádné složité hádanky se nekonají a celé je to hodně předvídatelné. Ale všechny postavy jsou velice zajímavé a zábavné, Watson je mi nakonec mnohem sympatičtější takhle a toho Downeyho si snad asi i oblíbím. Má to spád, chytlavost a skvělou hudbu. Trochu mi vadily některé triky,( viz. vana a potopení loďě) působily poněkud levně. Rovněž typicky americké akční "zápasy" by mohli být kratší. Není to Holmes, je to popcorn nejhrubšího zrna, ale baví, takže palec nahoru!

Ztracení chlapci (1987)

Hahahah...sakra...cože to mělo být? Protože horror to není ani náhodou, a na komedii tam není nic k zasmátí, všechno je spíš k smíchu. A takhle blbé herecké výkony jsem neviděla ani v Troma filmech....tyhle trumfne snad jen Uwe Boll. Jako samotný film naprostá ztráta času a části mozku. Ale na puštění s kámoši, kdy se chceme něčemu pořádně vysmát a nadávat na směšnost, tak to je jasná volba. Je mi líto. A to mám obvykle tenhle styl ráda a atmosféru to má.

Čtvrtý druh (2009)

Konečně dobrej film o UFO, pod kterým není podepsán Spielberg. Třikrát hurá! Výborně natočené, byť herecké výkony nejsou nic moc a místy hodně teatrální. Rovněž se mi zopakoval fakt, že Mila není dobrá herečka (přesto ji mám ale ráda). Velmi mě potěšilo, že tvůrci mají skutečně nějaké povědomí o tomhle fénoménu (viz. Sumerové) a nekopírují pouze už zažíté mýty a pohádky z jiných filmů. Budu za kašpara, ale klidně a ráda tomuhle filmu uvěřím. (Ano, věřím v mimozemšťany, ale z Vesmírnejch lidí a podobnejch hovadin nejsem.) Prostřihy filmu a "skutečných záběrů" tady - narozdíl od mnohých podobně udělaných filmů - fungují. Naopak, gradují napětí daleko lépe, než by to udělaly kdejaké drahé počítačové triky. A ani mi nevadí, že alieny neukázali...ba, tahle věc se tady dokonce stává plusem, zatímco jinde bych kvůli tomu házela vajíčka na televizi. Bravo! Celkově? Vřele doporučuji všem, co ví něco o Sumerech a podobných starých kulturách, či třeba jen těm, kterým se líbil seriál Uneseni. A srovnávat tento film s PA nebo Blair witch je blbost, tohle je trochu jiná kategorie.

Pravdivá romance (1993)

Velmi dobrá, zábavná a milá oddychovka. Sice to není taková jízda, jakou jsem čekala, přesto to ale nezklamalo. Hlavní hrdina hovořící s Elvisem je fakt super. Zajímavé na filmu je, že hlavní role obsadili nijak zvlášť velká esa, zatímco různé štěky (o to zajímavějších postav, viz. např. hnusáckej pasák nebo mafián) připadly velkým bossům (nejlepší jsou Oldman a Walken). Trochu ale zamrzí, že tak zajímavé postavy nemají ve filmu větší prostor a stejně jako se objevily, tak i mizí. Přiznám, že podruhé si to už asi nepustím, na to tu jsou lepší filmy v podobném stylu, ale na jeden fajn večer to bohatě stačí.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Mě se teda dostalo přesně toho, co jsem podle názvu očekávala. To znamená hlavně spousta zatraceně sexy upírek, nějaké to hláškování (i když slabé) a pár opravdu vtipných scén. Pobavila jsem se, pokoukala jsem a až na pár okopírovaných nápadů (svěcené kondom-bombardéry viz. Od soumraku do úsvitu apod.) a bezkrevné, spíš jakési spermaoidní smrti upírek nemám co vytknout. Velkým plusem je postava kněze, celková vizuální a atmosférická stránka, a ještě...no prostě ty kočky...

Zkažená mládež (2007)

Nebýt silného příběhu, o tomhle filmu by se sotva slyšelo. Možná, že bez filmových přikrášlovátek působí reálněji, ale jako film je to čistý průměr. Avšak jako varování a poukázání na tuhle problematiku funguje.

Enigma (2001)

Hodně zmatené, a jak už bylo řečeno, snímek neví o čem vlastně je. Všechny postavy jsou hluché a na konci jsem se neubránila spánku.

Oliver Twist (2005)

Knížka funguje, ale u filmu to neustálé kecání je jen ke škodě. Takhle je to jedna velká nuda. Navíc jsem zezačátku nevěděla, jestli se dívám na ironický snímek, nebo je to myšleno vážně. Ono totiž všechny ty kostýmy a výkony všech postaviček působí jako z komedie. Problémem je, že tam není čemu se smát. Představitel Olivera hrát neumí a většinu času bych mu nafackovala i já.Pozitivně mě překvapil Kingsley, jeho Fagin byl velice sympatický. Pořád ale platí, že film je skoro na usnutí.