Stupeň 7: Konec světa (2005) (TV film) odpad!

Hahaha, děs....musím si teď zase dát dohromady oči, protože z těch střihů, kamery a filtrů už nevím, zda ještě fungují správně. O scénáři, hercích, dialozích....škoda mluvit, asi každý ví, co je to zač. Viva la Nova!..kašpaři.

Lantana (2001)

Velmi dobré, skvěle zvládnuté postavy, psychologie a setkávání jednotlivých figurek a dějů. Mám jen pár výtek k nelogičnosti ve vedlejších dějích, třeba ohledně způsobu pátrání policistů apod. Každopádně, to jsou jen drobnůstky, které nejsou důležité, hlavní je zde ta propletenost vztahů, pohnutky a rozkreselní pocitů postav. Toto vše je na jedničku.

23 (2007)

Bla bla bla, bla bla bla, bla. Asi tak. Nelogika na každém kroku a matika to nezachrání...Postavy blbé, jednduché a průhledné. Stejně tak i děj.....nuda k ukousání, stereotyp, předvídatelnost a ..bla bla bla....

Cesta (2009)

Hodnotím čistě film bez znalosti předlohy. Příběh je silně klišovitý, často zdlouhavý a s pár mezerami, to vše ale vynahrazuje vynikající postapokalyptická atmosféra, která však není njiak násilná a křečovitá. Výborný je také výběr hlavních představitelů, synek je opravdový anděl. Při druhém puštění se už asi budu nudit, přesto to někdy ráda zkouknu znova.

Tajemství (2006)

Tak tedy....forma bezesporu děsivá. Celý dokumet vypadá jako oblbující teleshoping pro amíky po lobotomii. Věčné opakování, výrazy a zanícení účastníků a hlavně zezačátku tak příšerné příklady - auto? Vila s bazénem? Kopec prachů? Majetek, majetek a majetek.... Naštěstí sdělení dokumentu je zcela jinde, zkrátka po tomhle nikam do krámu nepůjdete, tohle není žádný útok na peněženky, či jakákoliv propagace nových hmotných metod k získání štěstí. Buď zakroutíte hlavou, nebo si z toho něco vezmete pouze myšlenkově. Co koneckonců můžete ztratit? Celkově jsem se v dokumetu nedověděla nic nového, jen shrnuje a zvýrazňuje věci, které už dávno víme, jen jim nevěnujeme pozornost či je bereme jako náhody a osud, navíc celá metoda je zde zjednudušená. Ono to ale skutečně funguje a všechny věci tam vyřčené jsou zcela reálné a pravdivé. Cílem dokumentu je pouze přesvědčit lidi, aby to zkusili, no a i pro odpůrce, co tím zkazíme? Maximálně pak možná budem u škarohlíků na ulici vypadat jak roztlemení blázni. Ale funguje to. Takže? Beru-li to čistě jako dokumentární počin, nebylo by to ani za jednu hvězdičku, přenesu-li se však přes ten patos a kýč a vezmu to jen jako sdělení, čisté a nadšené -a hlavně- nikomu neškodící (protože přesně tímhle tenhle dokument je), je to skvělá věc, která vám něco dá a nic za to od vás nechce.

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Dokument, který se sice pokouší vzít vše z obou stran, přesto ale stejně nic neříká, nepřináší nic nového a nakonec do nás instaluje názor, že všichni konspiranti jsou ve skutečnosti sobeční fanatici, co nemají soucit s pozůstalými. A to jemně, nenápadně, aby stále zůstal pocit, že tenhle dokument je objektivní.

Lekce neslušného chování (2008)

Velmi příjemné, zábavné, oddechové a vkusné. K tomu Anglie, skvělí herci a jejich postavy. Nevím, co dodat, protože je to přesně to, co by to být mělo a nic nevyčnívá a ani nechybí.

Ben X (2007)

Do okamžiku "setkání" se s Benovou vytouženou je to dobré a poutavé, šikana uvěřitelná a postava Bena sympatická. Avšak pak se film zlomí do romantické kýčovité křeče a závěrečná pointa celku dost ubere. Škoda.

Hancock (2008)

Začátek je fajn, sice jsem se nezasmála, ale nedá se říci, že by to bylo nějak vadné. Bohužel, jakmile nastoupí rádoby mytologická minulost superhrdinů, jakmile to Hancock začně brát vážně, celý film jde do koše. K tomu mezery v logičnosti děje a ještě větší mezery v logičnosti jednání postav. Musím však říct, že mě děj filmu překvapil, čekala jsem něco jiného, i po všech těch recenzích. Nevím ale, jestli to bylo překvapení pozitivní či negativní.

Princezny (2005)

Věrné a nikterak přehnané, milé a osobní. Film ženy nikterak nesoudí, pouze popisuje, zcela objektivně a citlivě, kterak složitý a těžký je život prostitutek, rovněž tak jejich mysl a sny. Velmi příjemný a lidský film, přesto mě nikterak nezasáhl, pustit si to znovu není na škodu, avšak pamatovat si to nadlouho nebudu.