Judy (2019)

Film jede po přímé lince, kdy Judy zpívá, někdy je v poho, jindy není, manažer ji dá pár šancí, když je všechny zvojtí, dojemně zazpívá na rozloučenou a je to. Není to špatné, ale je to tak lehounce po povrchu toho životního osudu, že se o Judy Garland kromě toho, že hodně zpívala, umřela mladá a měla ráda svoje děti, nedozvíme literally nic víc.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Skvělý. Jen mě mrzí, že teda Jon Favreau bezprostředně po natáčení utrpěl vážné poranění bederní páteře, z vší té váhy celé franšízy SW, kterou nyní musí nosit na svých zádech.

Boj o moc (2018) (seriál)

Dallas pro tohle tisíciletí. Na začátku jsou všichni dickové, ale postupem seriálu jsou sice pořád dickové, ale na jejich dickovství si zvyknete a máte je rádi. A celé to je to mnohem vtipnější, než jsem čekal. Nějak zvláštně to funguje dohromady. Koukáte se, jak se bohatí lidi navzájem pojebávají a do toho sypou suché fóry a prasárny. Nebyla to pro mě úplně binge záležitost, ale bavil jsem se. EDIT: První sérii se to hledalo, ale druhá a třetí jsou skvělé. Skvělý mix politikaření, nevyřčených rodinných a osobních traumat a humoru. Měním hodnocení na 5* a nemůžu se dočkat další série.

1917 (2019)

Původně jsem si myslel, že mě film bez nějakého silného narativu nikdy nedostane do kolen, ale tenhle šílený běh hrůzami a smutně krásnou poetikou první války je tak neuvěřitelný, že se tají dech. Neskutečná mizenscéna, každých sto metrů jiný svět, jiná nálada a jiná mikro-situace. Nevíte, co cítit dřív, a všechno to letí dopředu, až je najednou konec a vám buší srdce.

Diova krev (2020) (seriál)

Jako Castlevania, jenom lepší. Od prvního záběru se něco děje, a nepřestane až do konce. Pořád nějaká akce, cool bozi, strašidelní obři, souboje, prostě paráda. A do toho dojemný příběh o otcovství, lásce, nevěře... všechno tam je. Pokud hledáte odpočinkový a přitom našlapaný seriál, tohle je ideál. Nezlepší vám to život, ale rozhodně vám to zlepší listopadové dny v karanténě.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Dvojka Borata má víc inscenovaných scén a méně autentického zděšení Američanů, ale fóry jsou pořád stejně pekelné a přes čáru. Nečekaná je tu taky docela propracovaná linka vztahu otce a dcery, která spíš působí jako z nějaké indie letní komedie pro celou rodinu - ale docela funkčně to lepí dohromady jako klasický film, takže proč ne. Maria Bakalova je skvělá a Cohenovi důstojným parťákem. Je to vlastně takový feel good film pro lidi, co nemají rádi feel good filmy.

Gentlemani (2019)

Slabší 4. Je to Guy Ritchie na autopilota - hlášky, kvéry, podrazy, sprosťárny, ale až do úplného konce jsem měl pocit, že mě to vlastně moc nezajímá a koukám jenom na svoje oblíbené cool herce, jak hrají srandovní gangstery, říkají "cunt" a strkají si pistole do obličeje. Speciální cenu by ale zasloužil člověk, co dělal české titulky na Netflixu, za větu: "Bude vejmrda?" Rád bych vás obohatil o informaci, že vejmrda je staročeská variace nastrouhaného křenu s jablkem, podávaná jako příloha vepřového. Až scénu uvidíte, doceníte tento překladatelský freestyle zcela po duchu tohoto filmu.

Chicagský tribunál (2020)

Sorkina mám rád a vždycky mu všechno sežeru - a sežral jsem mu i tohle. Napřed kulometné dialogy a fórky, pak trocha toho zdravého soudního dramatu a na konci Dead Poets Society dojáček, co to doklepne přesně tam, kam má. Za mě paráda.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Působí hrozně nemístně tohle hodnotit. Uvědomuju si, že tu zbytečně umřeli tři lidé a nenarozené dítě. Když se od toho ale se vším cynismem oprostím, tak mi připadne škoda, že dokument je jen taková studená zpráva o zločinu, a úplně rezignuje na snahu pochopit ten bizarní veletoč, co se musí stát v hlavě spořádaného člověka, aby začal vraždit.

Sociální dilema (2020)

Vidím nějakou zvláštní ironii v tom, že dokument mluví o trendu nezdravého zbombastičňování a vyhrocování zpráv na úkor šedé a nudné pravdy, a pak do mě nasype ilustrační hrané záběry kde týpek tak moc kouká do mobilu, až přestane mluvit s lidmi, dá se k extrémistům a seberou ho policajti. Ach jo. Mluvící hlavy jsou tu jinak zajímavé, je docela cool z jak širokého spektra firem pochází, a asi bych byl radši, kdyby jim ten dokument dal víc prostoru (a možná nechal promluvit i někoho z druhé strany), namísto populárně natřeného bububu, end is nigh, všichni jsme zmanipulovaní AI, která nám záměrně ukazuje fotky našich ex.