Pro pár dolarů navíc (1965)

Výborný film. Imho o něco slabší než Hodný, zlý a ošklivý a o něco lepší než Pro hrst dolarů. Lee van Cleef měl vynikající "ksicht" pro role tvrďáků a (nebo) gaunerů. Clint Eastwood vynikající jako vždy. 90%.

Zodiac (2007)

Jedním slovem výborný thriller. Jeden z nemnoha filmů tohoto žánru, u kterých jsem se trochu bál. Vynikající Fincherova režie. Je drsný, co si Zodiacovy oběti musely prožít. Jen tak dál a více podobných filmů, Mr. Fincher!

Muž v ohni (2004)

Mně se tenhle film líbil, Denzel byl dobrý jako vždy, malá holčička si získala moje sympatie a do kritiky režiséra se tu pouštět nechci :-)

Lví král (1994)

Na tomhle filmu jsme kdysi byli se základkou v kině a pamatuju si, že jsem to úplně hltal. Krásný film s výborným grafickým zpracováním a podmanivou hudbou.

Prohnilí proti prohnilým (1990)

To se teda na Montmartru dějou věci! To určitě tisíce turistů (z nichž mnozí si zamilovaně hledí do očí) netuší, když stojí před Sacré Coeur :-)

Těžký zločin (2002)

Tenhle film mám celkem rád, Morgan Freeman mě ještě nikdy nezklamal, svůj standard si podle mě odvedl i tady a film celkově vyznívá slušně, 60%.

Obávaný bojovník (2006)

Velice slušný akční snímek. V žánru jednoznačně nadprůměr. Asi něco bude na rčení "Pýcha předchází pád..."

Podezření (2000)

Asi se najde nemálo lidí, kterým tento film přijde nudný. Mně se to však líbilo- výslechy, příběhy odehrávající se v hlavě Henryho Hearsta.. Podezření pro mě prostě bylo příjemným překvapením, 75%.

Archanděl (2005) (TV film)

Od té doby, co jsem viděl Casino a Quantum, mám Daniela Craiga zafixovaného jako Jamese Bonda. Tento film pro mě tedy byla taková bondovka, bondovka trochu slabší a odehrávající se v Rusku. Že by pokračování Srdečných pozdravů z Ruska?? :-)

Výměna (2008)

Trochu jsem se po přečtení obsahu filmu obával, aby tento snímek nebyl moc sentimentální. Byl jsem však velice příjemně překvapen. Vtáhlo mě to do děje a moc jsem si přál, aby přišel šťastný konec. Konec až tak úplně šťastný nebyl, ale byl otevřený a nechával v divákovi určitou naději a prostor pro představivost. Je skoro až šílené, že takhle nějak to opravdu bylo. Film je o naději, o boji za své dítě i o boji proti policejní mašinerii. A snad nikoho už nepřekvapí opět mistrovská režie Clinta Eastwooda.