Stav ohrožení (2014) (seriál)

Thrillerové drama o únosu autobusu s dětmi bohatých a vlivných rodičů, včetně prezidentova syna. Ač to vypadá na Hostages s rozsáhlejšími možnostmi směřování děje, vidím to spíš na epizodní využití jednotlivých rodičů proložené skuhráním unesených teenagerů. Zatímco Hostages řeklo hned v prvním dílu, o co jde a dokázalo stanovený cíl krásně rozvinout, zde zatím netušíme. To by samozřejmě nevadilo, ale vadí mi očividná věková přístupnost seriálu = tvůrci si opět nedovolí za každou cenu zabíjet postavy (seriál jde rovnou o příčku dolů na rozdíl od syrovějšího a reálnějšího The Following). Pilot mě tedy v setrvání u seriálu nepřesvědčil, ale i tak dávám za smysluplné dialogy poměrně slušných 60 %.

Strážci Galaxie (2014)

Velice kvalitní podívaná, ve které se žánry přehupují jak na horské dráze. Takže pozor, pokud nebudete naladěni na stejnou vlnu, protože jinak vás smete. Já nebyl smeten, ani jsem ji zručně nesjížděl, ale byl jsem pokojně unášen do úžasného (nebojím se říct až geniálního) finále. Poslední čtvrtina této týmovky je totiž přesně to, co se mělo dít celý film. Nicméně možná jde právě o mé pozdní naladění - věřím, že na druhé shlédnutí to bude ta nejlepší jízda! Prozatím: 80%

Táta Jack (2014) (seriál)

Komedie o hláškujícím tatíkovi mě svým stylem humoru celkem zaujala. Jako oddychovku bych ho sledoval i dále, ale... 60% [seriál bohužel ZRUŠEN]

Those Who Kill (2014) (seriál)

Celkem zajímavě podaná kriminálka ve stylu seriálů Hannibal a The Following, která byla bohužel velmi rychle zrušena. 65% [seriál bohužel ihned ZRUŠEN]

Tokarev (2014)

Nicolas Cage je bohužel posledních 5 let v totální žumpě. Jako jeho stálý fanoušek ale mohu tento nenápadný thriller doporučit. A to i navzdory poměrně špatného hodnocení, jelikož v tomto případě je důvodem spíše nálepka "odepsaného herce". Thriller Tokarev je sice levnější, ale zajímavá kombinace 96 hodin + Johna Wicka a když divák přehlédne tragickou choreografii i zbytečné Cageovo přehrávání, tak se tato akční jednohubka dá bez problémů shlédnout celá. Pointa celkem stojí za to. 65% ... P.S. Takový Left Behind, to je teprve peklo pro diváka na úrovni odpadních Babovřesek! :-D

Transformers: Zánik (2014)

Když si přemítnu předchozí díly 1. 5*, 2. 5*, 3. 4* a v každým byla minimálně jedna zapamatování hodná scéna, nehledě na to, že první 2 díly mě dostaly i příběhově (emočně). Tady byla sice povedená první polovina, ale druhá půlka už byla jen nesourodá smět prázdných výbuchů. Bay to prostě přehnal - pouze řemeslně precizní akce a hezká tvářička nestačí. Fakt jsem se těšil na konec, takže na 5 a 6 už do kina ne-e. :-( 50%

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Seriál, který zpracovává knižní přelohu po svém. No ... spíš si tvůrci vzali z knihy postavy a vytvořili seriál, kde "královská policie" řeší epizodní problémy kolem dvora, poddaných a samotných mušketýrů. Až na výběr dámského osazenstva jsem ale se směrem děje (nějaká ta hlavní linie se přecijen okrajově řeší) a výsledným zpracováním poměrně spokojen. 70% [2. série BUDE]

Úsvit planety opic (2014)

Jednička překvapila, dvojka nezklamala. Serkis i Kobbell naprosto dokonalí a příběh o dost lidštější než u leckterých filozofických dramat. 90%

Vezmi si mě (2014) (seriál)

Komediální seriál o páru, který spolu žije přes 6 let bez svatby. Pilotní díl se motá kolem nesprávně proběhnutých žádostí o ruku, ale celé je to spíše trapné než vtipné. Seriál totiž selhává již v ústřední dvojici, která mi vadila od první minuty - zejména ONA (a to jak herečka, tak i žvatlající role)! Další epizodě šanci nedám. 40%