jabbo123

okres Vyškov
grafik, webmaster

<< předchozí 1 2 3
    • 31.5.2019  20:28
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Je to na střídačku, takže se nedá nic dělat, ale ty slabší kousky to nutně srazí dolů. Naštěstí je tam několik hodně vyjímečných a vymazlených dílů. Díky stopáži pak není problém zkouknout komplet všechni díly za jeden večer a určitě si najdete to svoje. Jako u podobných (Animatrix) se blbě hodnotí celek, kdyby se to mělo nějak zprůměrovat, bylo by to 70%. Ale podstatné je, že obsahuje díly za 100%. Takže já byl spokojen.

• 31.5.2019  20:24

To nejlepší na konec? Možná ne nejlepší, ale rozhodně nejlepší pseudo-realistické CGI, skvělá akce, roztomilé potvůrky a dost silně emotivní a dramatický závěr. Apropo, nemá tohle něco společného s Metro 2033? Každopádně taky bych si zahrál hru z tohoto universa :-).

• 31.5.2019  20:21

Nějak nemohu překousnout přístup těch dvou manželů. Děje se to po celém světě? Je to taková normálka, jako když najdete hnízdo sršňů? Nebo je to jen tak moc art, že si z toho prostě nic nedělají - autorský záměr. Za mě ale bohužel díky těm dvěma lidem asi nejhorší díl vůbec spolu s rednecks vs aliens.

• 31.5.2019  20:19

Hezká animace i akce na kraťas uplně ideální. Já byl spokojený.

• 31.5.2019  20:18

Připomnělo mi to romány od Henleina. Opravdu osobité, zajímavé. Samozřejmě záleží na divákovi, co si z toho vezme a úplně budu chápat i ty negativní hlasy. Je to prostě umělecký snímek.

• 31.5.2019  20:16

Jeden z nejlepších dílů, kde ultra realistické CGI kupodivu konečně funguje a nestává se z něho uncanny valley - možná je to těmi charaktery, ale krom posledního dílu mi zde postavy přišli nejvěrohodnější. Ale hlavně příběh je takový dojemný a hezky vystavěný. Ještě nikdy jsem asi takhle nefandil výsadkové lodi :-).

• 31.5.2019  20:14

Nádherná podívaná, takový jeden sen, u kterého by každý chtěl, aby trval ještě o něco déle.

• 31.5.2019  20:10

Úplně nejslabší nic. Prostě kluci si dali jointa a řekli si jak by bylo super, kdyby světu vládl oživlý jogurt. Shodou náhod to byly animátoři, tak to dali do pár minut celkem nezajímavé animace.

• 31.5.2019  20:08

Moc hezká animace a akce, ale naprosto nic originálního. Taková studie pro studenty animovaného filmu než cokoli víc.

• 31.5.2019  20:06

Nepříliš nápaditá lowframe animace na téma farmáři vs brouci. Bohužel ani ty mechové to tentokrát moc nezachrání. Animace se sníženým fps mi obecně vůbec nesedí, zvlášť když je umělá a místy jakoby ji autoři zapomněli zapnout a film pár vteřin jede plynule. Rozhodně zatím nejslabší.

• 31.5.2019  20:05

Oživlá manga, velmi zajímavé zpracování - je to rozhodně něco jiného. Myšlenkou se snaží být něco trochu víc načež se uzavírá zpátky do toho čím doopravdy je - výtvarným klipem.

• 31.5.2019  20:04

Jednoduchá matematika, tři slova - Adamsovský humor + kočka = 100%

• 31.5.2019  20:03

Ano, tohle chceme! Sexy CGI dospělý vymazlený příšery. Sem s nima. A rovnou do arény. Tuny masa, který mají váhu. Sem tam něco upadne. A nakonec trochu té lásky. 15 minut spokojenosti.

• 12.5.2019  00:38
    Upgrade (2018)

Achjo, já mám na ty filmy nějak smůlu poslední dobou. Nejdřív velké zklamání Smrtící stroje a teď tohle. Slyšel jsem o tom chválu a je to blbost jako řemen :-( Pár hezkých úhlů kamery to nezachrání.

• 3.3.2019  01:37

Po dlouhé době film o kterém se mi dařilo vyhýbat se trailerům, recenzím a slyšel jsem pár negativních ohlasů. A za mě veliké a milé překvapení. Jenom by mě zajímala ještě dál linka Crimson Dawn, její nové šéfky a toho počmáranýho :-). Možná jako comics?

• 20.12.2018  17:29

Tak tohle je ovšem něco jiného. Pro mě jeden z největších filmových zážitků a překvapení vůbec. Umocněný tím, že jsem o filmu nevěděl zhola nic, jen, že se asi nejedná o komedii. Na tomhle kousku je ze všeho nejvíc sexy scénář, který je prudce inteligentní, uvěřitelný a naprosto omamující. A samotný závěr... Jen u minima filmů se mi stává, že zpochybňuji svůj vlastní úsudek, sám si říkám, jestli nejsem třeba trochu paranoidní. Všechno do sebe zapadlo naprosto perfektně a vlastně mi dalo ještě něco trochu navíc. Karyn Kusama je nyní v mém hledáčku.

• 17.12.2018  13:27

Normálně filmy dokoukávám, ať už jsou jaké jsou. Ale téhle nudné frašce jsem víc než 30 minut nehodlal dát. Je až absurdní jak se autorům povedlo celý snímek udělat tak, aby NEBYL ani vteřinu vtipný. To musel být záměr.

• 14.12.2018  22:27

Jedinou hvězdičku za vkusnou scénu s 3D tiskárnou. Trapné hlášky jako z deníčku puberťáka, který zkouší napsat svůj první naprosto cool scénář. Dialogy vyloženě bolí, postavy jsou ploché jako hrudník japonské gymnastky, akce je úplné minimum, vlastně více méně jen v posledních 10 minutách. Zbytek času sledujeme útrpně natahovanou nudu bez špetky originality. Chudák Goldblum a Dave Bautista. ...

• 14.12.2018  12:22
    To (2017)

Za mě určitě velké překvapení a určitě bych To od Andyho Mushietta zařadil do top hororů roku 2018. Předlohu jsem četl hodně dávno, takže nemůžu moc posuzovat věrnost příběhu, ale i tak si vybavuju, že tento nový počin je mnohem věrnější než první film z roku 1990. Perfektní atmosferické retro, ze kterého je úplně cítit smysl pro detail a mistrné využití klasických postupů devadesátkových hororů. Perfektní kamera a efekty, dětští herci nejsou sice TOP, ale rozhodně neuráží. A závěr první kapitoly opravdu epesní, nemůžu se dočkat druhé, dospělé kapitoly. U tohohle kousku jsem se bál s radostí, jako bych byl o 20 let mladší.

• 1.12.2018  15:05
    Venom (2018)

Od filmu jsem po prvních komentářích a recenzích moc neočekával. Už samotná informace, že bude film PG13 ve mě vyvolala docela pochyby. Na druhou stranu, Tom Hardy hrát umí, takže jsem byl spíše opatrně zvědavý. A ouha, ono to nebylo vůbec špatné. Krev proudem neteče, pár ukousnutých hlav vás ale nemine a Venom zůstává věrohodně brutální a démonicky děsivý a přitom dostatečně komiksový. Opravdu se podle mě, co se zpracování komixového filmu, řadí mezi špičky žánru. Efekty sice nespolkli tolik rozpočtu jako nejspíš Avengers, ale rozhodně neuráží a díky dobré kameře vypadají hodně organicky. Pokud se jedná o rozjezd, pilotní díl série, určitě se budu těšit na další díly, zvláště díky příslibu mého oblíbeného padoucha, kterého by si příště mohl zahrát Woody Harrelson. Nijak bych neřešil, že film staví "původní" origin venoma úplně někam jinam, ale v rámci komiksů samotných se Venom objevoval v různých iteracích. A je třeba také zmínit, že skutečně bez Toma Hardyho, by tenhle film nemohl fungovat. Já jsem dostal víc, než co jsem čekal.

• 25.11.2018  18:22

Mnohem lepší. Tentokrát je policie hodně jiná :-), macecha se konečně více projevuje a vidět princeznu, skřítka a démona na tripu stojí taky za to. Navíc scéna s vymítáním ďábla a samotný exorcista Velký Jo, jsou opravdu vtipné. Ještě to není ono, ale jak jsem doufal, začíná se to hodně rozjíždět a různé skupiny postav začínají být promyšlenější, tak snad bude jen lépe a lépe.

• 25.11.2018  17:51

Stejná úroveň jako první díl. Sem tam se najde správně ujetý humor, ale je ho málo a postavy jsou stále hodně stereotypické. Pořád čekám, že se to trochu víc rozjede.

• 25.11.2018  17:49

Ověřená a řemeslně kvalitní animace, hudba a dabing (spoustu dabérů poznáte i ze simpsonů). První díl mě docela zklamal, ale beru to jako rozjezd. Není to tak osobité jako první série simpsonů nebo vlastně všechny díly Futurami, kterou považuju za nejlepší počin. Ovšem to byla práce celé řady tvůrců a možná proto jí nedošel dech. Disenchantmen, epizoda první se zatím jen nadechuje. Základní linka příběhu je stereotypická až hanba. Princezna rebelka se nechce provdat, zatímco chamtivý a po moci toužící otec - král na tom trvá, kvůli upevnění politické moci a bohatství. Zatímco oincezna by se nejraději vydala do světa za dobrodružstvím a spoustu chlastu. Prince je namišlený idiot, takový Zapp Brannigan ve fantasy světě. Rytíři, místní "policie" zase jako kdyby z oka vypadli Clancy Wiggumovi a jeho parťákům ze sipsonů. A tak dále a tak podobně. Naštěstí pár úletů, které nás na těhle seriálech baví se i v prvním díle stačí mihnout. Namátkou "Pozor na Rasistickou antilopu". Ale není jich dost. Fantasy prostředí přitom nabízí mraky a mraky látky pro kvalitní pop kulturní parodii. Tvůrci se zřejmě ale chtějí vydat svou cestou a příliš pop kulturních narážek jsem zatím nezaznamenal. Jsem zvědaví jak se to vyvine dál.

• 20.11.2018  13:54
    Jesus Camp (2006)

Viděl jsem už spoustu dokumentů o kontroverzních tématech, ale Jesus Camp mi z nich přišel asi nejděsivější. Na sledování takového množství malých dětí, kterým je ustavičně vymýván mozek je cosi démonického. Stejně tak postoj, jejich rodičů, kteří je dobrovolně posílají do tábora náboženských fanatiků. Otřesné.

• 18.5.2018  17:59
    Gauguin (2017)

"Jsi divoch, Paule Gauguine, tak jako my všichni. Ty jediný ses ale rozhodl, že na to nechceš zapomenout." Krásná básnička v temném tyrkysu a dokonalé kompozici bez zbytečných slov, filmařské umění vyjádřené obrazem s tou nejkrásnější barevnou tóninou a laskavým smyslem pro umění. Výběr jedné části umělcova života umožnila tvůrcům nechat čas plynout pozvolna a víc než nějaká faktografická biografie se z něj stala příjemná pocitovka. I když někdy hodně smutná.

• 13.5.2018  21:51
    Pračlověk (2018)

Film o tom, jak by to vypadalo, kdyby se v pozdní době kamenné hrál fotbal? Co se může pokazit? No vlastně docela dost věcí a je dobře, že v případě Early Man se toho nepokazilo tolik. Příběh je podle osnovy z učebnic filmografie a zkušenější divák už většinou dopředu ví co se bude asi dít za deset minut. Bohužel. Nejvíce mě iritoval ten nejstereotypnější záporák, jakého jen tvůrci mohli vymyslet. Opravdu bez špetky charakteru nebo nějaké invence. Postavy celkově jsou hodně ploché, ale zbytek ansámblu už neurazí. Naštěstí film docela dobře využívá tématu a zasazení do pravěku a má několik kouzelných prvků, které film povznášejí lehce nad průměr (divočák, komunikační systém mezi záporákem a královnou, kachnosaurus, instant replay). Děti zklamané podle mě nebudou a rodiče se neunudí k smrti. Taková jednohubka, která rychle uplyne, nezůstává po ní pachuť na jazyku a za měsíc si na ní nejspíš nevzpomenete. 70%

• 1.4.2018  07:55

Tomu říkám fantasy pohádka! A vtipná k tomu. Konečně hrdina proti své vůli, který se po deseti minutách zázračně nenaučí bojovat s mečem jako šermíř a kouzlit jako Gandalf - naopak, nenaučí se to vůbec a situace řeší tím co umí z našeho světa. Převážně mobilním telefonem. :-D A dost často situaci ještě víc zkomplikuje. Naštěstí má při sobě Koštěje Nesmrtelného, Babu Jagu, sličnou žabodlačici a vodníka! Celou dobu jsem se bavil, triky i hudba jsou výborné a příběh nikterak neuráží. Skvělá kamera a povedená choreografie akčních soubojů. K páté hvězdě mi asi sházela o něco střídmější stopáž - tak o 15 minut méně záživnějších scén. Jinak ale překvapení a vřelé doporučení.

• 1.4.2018  05:49

Dvě hvězdy jenom za zpracování a řemeslnou práci animátorů. Po příběhové stránce tento animák nedoporučuji ani pro děti - pokud nechcete aby si mysleli, že když zničíte slunce, nastane na Zemi doba ledová. Nechci od pohádky nějaký realismus, ale úplné hlouposti a nedostatek kreativity už vůbec ne. A tenhle film je jen snůškou docela pěkných obrázků, bez kvalitnějšího příběhu nebo zajímavých postav. A přitom premisa samotná není úplně špatná i když ani třeskutě originální, rozhodně se to dalo pojmout mnohem lépe. Takže spíše podprůměrný animák, který nemohu doporučit nikomu.

• 29.3.2018  03:11

Jak už psal zelda82, je až neuvěřitelné jak orginální a neotřelé dokážou být animáky od DC (potažmo WB) a nezáživně plitké 100x dražší hrané adaptace jim nesahají po příběhové stránce ani po kotníky. Hell to Pay, který se točí kolem jedené vypečené karty je nekompromisní, krvavý a dospělý animák. Víc takových!

• 18.6.2017  07:33
    Život (2017)

(+) výborná beztížná kamera a několik pěkných vizuálů (+) design a evoluce potvoráka (+) využití krve v beztížném stavu (+) kvalitní herecké obsazení i výkony (-) patetické scény, máme tu ty chvilky vesmírné poezie a vynucené ukázky "lidskosti" (-) málo mrtvých, čekal jsem, že se Calvin ještě víc bude vyvíjet (-) příliš mnoho žánrových klišé, tedy i předvídatelných situací, včetně konce, který byl zřejmý už od vymyšlení "geniálního" posledního plánu. Sečteno a podtrženo, řemeslně kvalitně odvedená žánrovka s dobře budovaným napětím a několika "pěknými" gore scénami, která ale ničím nepřekvapí a občas je tam až moc té "lidskosti" a poetičnosti, kterou už jsme viděli tisíckrát.

<< předchozí 1 2 3