• Krátkometrážní

Pouta (2009)

O co tam proboha šlo? Pouta mě již od začátku nechytla. Pocit z prvních 3/4 filmu bych přirovnal k pocitu, jako když hodinu a půl sledujete někoho si přehazovat míček z pravé ruky do levé a zase zpátky. Neskutečně jednotvárné, nezáživné a hlavně nikam nevedoucí. Spoustě filmů jsem odpustil ubohý začátek, protože ten ten nastolil perfektní základ pro dechberoucí závěr, jenže tady ani ten závěr nebyl. Konec se nesl ve stylu "Dejme tam nějaký psychický výbuch a nesmyslné násilí - to bude vypadat chytře a reálně". Jenže nevypadá. A navíc ani nebaví. A ani se na to pěkně nekoukalo - žádná zajímavá kamera, ani pěkné scény - snad mě zaujalo několik přeletů nad výrobní halou, ale zbytek nic. Potenciál tu byl - třeba scény ve vyslechové místnosti s jedním světlem směřovaly k zajímavé hře světla a stínu - jenže ani to autoři nevyužili. Naopak tyto scény omezili a soustředili se na nesmyslné dialogy. Ze závěrečného monologu jsem cítil, že autoři chtěli aby se mě nějak dotknul, dojmul mě - jenže mě se to nedotklo, já nebyl dojat. Pouta se prostě nepovedla. Ale nejsem schopen říct, zda-li za to může slabé zpracování, které potápí skvělý scénář anebo slabý scénář, který neumožňuje pořádné zpracování.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Podobné pořady mě nikdy moc neoslovovaly. Nejsou přímo infantilní, ale chybí mi tam více akce, napětí. Jako malé dítě jsem tento pořad neskutečně žrsl, ale s odstupem času... Je to prostě kravina.

Šumař na střeše (1971)

Muzikály nemám v lásce. Buď mají šíleně stupidní tety a příběh anebo mě ubíjí svou tříhodinovou stopáží. Tento muzikál v podstatě nebyl výjimkou - dlouhá stopáž, která by šla sestříhat na polovinu. Celkově obyčejný děj, který všude podstrkje tradice (skoro jako učebnice), navíc ze mě ne zrovna sympatického místa a doby. Toto všechno ale kompenzuje hlavní postava Tovjeho. Její zahrání hraničí s genialitou. Už od prvního okamžiku jsem ji miloval. Kdyby byl příběh kratší, zajímavější a byl více postavený na Tovjeho monolozích a úvahách, tak bych určitě neváhal dát i pět hvězdiček. Takto však...

Matrix Reloaded (2003)

Už to není ono... Technicky sice stále famózní, snad či i lepší než předchozí díl, ale příběh je slátanina, která na mě nejednou zapůsobila dojmem telenovely. Příběh se snaží být moc "cool", čímž se z něj vytrácí logika a pointa. Je plný prázdných slov. Prostě zklamání

Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, jenže už mi leze krkem přemedializovanost tohoto pořadu, respektive hlavní představitelky. Nápad dobrý, zpracování v začátcích bylo na dobré úrovni, avšak psotupně to jde k horšímu a horšímu. Napadá mě otázka; to je v ČR opravdu takový problém natočit nějakou slušnou reality-show či pořad?

Partička (2009) (pořad)

Na začátek musím podotknou, že mě tento pořad překvapil. Čekal jsem nějakou hrůzu a ono... Ono je to... jakžtakž normální. Občas je však vidět, jak je vše připravené a to tento pořad shazuje. Člověk se směje a najednou mu dojde, jak byl veden za nos. Prozatím dobré, můžu jen doufat, že to tak i zůstane a časem nespadne ke stereotypnosti.

O sexu (2008)

Mě se tento kraťas celkem líbil - občas nějaký dobrý vtípek, celkem to mělo hlavu i patu. Co bych vytknul, tak moc rozliniovaný děj - tady něco, tam něco a člověk se v tom ztrácí. Navíc by mě i celkem zajímalo, jak tento film vnímá cílové skupina - dle mě má teda v hlavě pěknej guláš.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Eh, to jsou mi nesympatičtí kuchaři. Ech, to je divné prostředí. Eu, to jsou teda komentáře u toho vaření. Ep, to je teda znělka. Er, proč já vlastně u toho ztrácel čas?

O češtině (2005) (pořad)

Dobrý nápad, jehož provedení by si zasloužilo větší péči. Ať už jde o scénky, či odborníky z ÚJČ na monitoru notebooku.

Drtivá porážka (2009) (pořad)

UK verze Total WipeOut má sice většinou horší soutěžící, avšak to plně vynahrazuje Hammond. Suma sumárum stejně dobré jako originál.