Život v časech "Panství Downton" (2014) (TV film)

Moc mě oba díly bavily. Jednak je naprosto fascinující, jak lidé v době viktoriánské Anglie žili, druhak to přidalo další hodnotu už tak skvělému seriálu jako Panství Downton bezesporu je. Protože právě zde jsem pochopila i spoustu hereckých nuancí a vizuální i zvukových detailů, které jsem jinak při sledování přehlížela. V tom seriálu je opravdu spousta úžasných detailů, které my neznalí úplně vypouštíme a pak když vám o nich někdo poví - jako tento dokument - tak si jen říkáte WOW proboha to je tak promakaný. :D Chápeme se, že?

Vánoční kronika (2018)

Zapla jsem to bez valného očekávání a ze začátku jsem si říkala, že to bude fakt hezký rodinný film. A najednou bác! scény jako z Need for speed. Jakože vážně? To mi moc nesedlo (celkově ty akční scény). Každopádně... sumasumárum... jsem se u toho nasmála a nejednou se přistihla, že se blbě tlemím. I ty Santovi příšerky se mi líbily. Takže já s hodnocením nemůžu jinak. ;) /// 18.12.2023 V naší domácnosti se z toho stala klasika.

Klaus (2019)

Po počátečním rozčarování jsem se jen smála a dojímala. Je to opravdu krásný příběh.

Panství Downton - A Moorland Holiday (2014) (epizoda)

Závěrečný dvojdíl mě opět strhnul svou atmosférou a já si sledování opravdu užila. Bylo to krásné, přátelé. A já se upřímně těším na další řadu.

V pasti - Série 2 (2018) (série)

Druhá série je super. Líbila se mi víc, jak první a to tam prosím nebyl sníh :D to už by bylo extra pokoukáníčko ;). Po pomalejším rozjezdu přijde smršť skvělých dílů, ve kterých sice nenajdete akci jak v amerických filmech a seriálech, přesto se pořád něco děje a nenudí to. Navíc je to, mimo detektivní linku, prošpikováno mnoha tématy jako migrace, homofobie, puberta, výchova, dlouhodobé partnerství... je toho dost. A za mě fakt super. Jestli bude další řada a já pevně doufám, že jo, mají ve mně věrného diváka.

Panství Downton - Epizoda 6 (2014) (epizoda)

Díl, který ukazuje, že i přes léta a prožitá utrpení jsou lady Mary i lady Edith sobecké pipiny. Ne, že bych zrovna Edith nechápala, ale i ona by mohla pochopit, že to ona si zvolila to, jak to bude a že pro její dceru byla matkou paní Drewová a že byla opravdu milující a dobrou matkou. No, ještě že existuje zmrzlina a šampaňské, protože to přece vše spraví.

V pasti - Epizoda 8 (2018) (epizoda)

Chtěla jsem si nechat poslední dva díly na zítra. Ale copak to jde?! Houstne nám to, houstne. A je to fakt dobrý.

V pasti - Epizoda 7 (2018) (epizoda)

Ta teta je taky materiál. Žilka ještě nerupla, ale už k tomu není daleko. Jinak je to napínavý jako guma v gatích a já nemám nejmenší potuchy, kdo je vrah.

V pasti - Epizoda 6 (2018) (epizoda)

Nevypadlo náhodou z někoho před pár díly, že je Thorhildur chytrá holka? Mně přijde, že je spíš blbá jak troky. Aneb: To mi chceš zničit život?! - Broučku, to překonáš. Uff! Jinak... má to spád panečku. Rozhodně se nenudím.