Ztroskotaná láska (2005)

Je to ptákovina,m ale když to tak berete, docela se zasmějete:)

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Velice dobře propracovné příběhy. Moderní nádech, vtipné, zároveň drásavé, nechybí jim půvab a síla jako předlohám a přitom jde o moderní snímky podbarvené skvělou hudbou, s nadprůměrným scénářem a pevnou režií. Na české diváky působí dobře jednak i neokoukané slovenské tváře a libozvučnější, romantičtější slovenština. Rozhodně jde o úspěšný projekt, v kterém by se mělo pokračovat.

Čtyřicítka na krku (2008) (TV film)

Nic komplikovaného, celkem důvěryhodné a zábavné, na prázdninový deštivý večer ideální romantická věc:)

Dokonalý trik (2006)

Práce Balea byla zajímavá a důvěryhodná, ale Jackmanovo kouzlo svou nemožností odehrát se ve skutečnosti atmosféru dokonalého-přesto pořád JEN TRIKU pobořilo, navíc Nolan neukončil ani nikterak nenastínil, kam směřuje osud Johanssonové(věděla, že má Bayle dvojče, při čem měla pomáhat, bude s ní Bayle žít?).Zase jeden dobrý nápad nedotažený do konce:)

Šéfové na zabití (2011)

Některé postavy bych klidně zabila ještě před natáčením, aby zbytečně neničily celkový dojem a první polovina snímku by mohla ztratit na váze minimálně o třetinu planých řečí. Ale jakmile začne sběsilý maratón vloupaček, slovních a kokainových tahanic, závodů v Priusu a potenciální oběti se začnou ohrožovat navzájem, už přestávám cokoliv namítat. Konečný výsledek pro mě-lepší 3*.

Zkažená úča (2011)

Až na pár světlých momentů jde o příliš bezobsažnou a velice lacinou věc. Jedna hvězdička za JEJÍ a JEHO a druhá za nejlepší antireklamu(antireklama taky reklama) v historii, o kterou se postaral Justin Timberlake sám na sebe...

Ospalá díra (1999)

Taková krvavá pohádka. Ačkoliv mám Johnyho i Burtona opravdu ráda, tak Ospalá díra mě poněkud zklamala. Napřed jsem poněkud naivně čekala, že nepůjde o žádné čáry. Pak jsem alepsoň doufala, že se vše nezvrhne v hloupost, v níž jde jen o proudy krve řinoucí se ze všech hlav ve vesnici. Ale bohužel přesně tak Sleepy Hollow působí. Žádné zázračné dějové zvraty, je průhledná až do morku kostí a svéhlavý rytíř zkrátka jen mlátí všechny kolem sebe. Dvě hvězdy jen za nadčasové konstáblovy nástroje a to, že jsem se(nečekaně) smíchy za břicho popadala(a smích přidává na dobré náladě). PS: Kdyby byl snímek natočen v době, kdy se děj odehrává, byla bych ho mohla brát jako skvělou kontrarevoluci proti tehdejšímu soudnictví. Na takovéhle bláboly věříte vy, budiž, naposledy Vám dáme za pravdu a od nového roku se pojede podle moderních metod. Dneska je taková snaha zybtečná:)?

Těsně vedle (2007)

Tady je někdo spíš úplně vedle!

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Nechápu, kdo Amores Perros přeložil jako Láska je kurva. O tom přece snímek vůbec není. Jak už originální titul nastiňuje, jde spíš o to, co v životech lidí představují ,,Milovaní" psi...,ale o lásku mezi mužem a ženou, nebo sourozenci či přáteli jde samozřejmě také. Typicky španělská věc, neotřelá, nemilosrdná, mystická, tvrdá a dost reálná. Nevím co jí schází do páté hvězdy, asi fakt, že na konci odebírá postavám veškerou naději a to je na mě příliš nekompromisní.Kopíruje-li Iňarritu ,,obyčejné" životy, měl by do jejich arény alespoň na okamžik připustit trochu štěstí, ale takové triumfy mi tu chybí.

Sin Nombre (2009)

Creo que he visto una luz al otro lado del río:)