Van Helsing (2004)

Jediný vtipný okamžik-,,Řekněte, nejsme krásný pár?" ptá se Dracula princezny s pohledem do zrcadla, ve kterém on není vidět. Jinak jsem se nasmála až běda, ale nešlo o vtip, ale o směšnost a prostoduchost celého snímku. Když se to bere s nadhledem, tak proč ne, vlkodlaci, upíři, Frankenstein, doktor Jekyll, Dana Morávková, Maryška a létající transylvánští koně, ale vezmu-li to vážně, tak jediná slušně uchopená postava byl hrabě Dracula a jinak děs, běs a hrůza. Kdyby ty peníze dali Rumunům na topení, vynaložili by s nimi líp:)

Vzpomínky (2006)

Celý film jsem si říkala-hurá-konečně někdo natočil věc, která všem dokáže, že minulost nelze ovlivnit. Film, který se vykašle na šťastné konce a sentimentální záchrany v poslední chvíli. A ono to do sebe všechno tak dokonale zapadalo, ať dělal Washigton cokoliv, pokaždé vyšlo najevo, že s tím už dávno osud počítal a opětovnému výbuchu nelze uniknout stejně tak, jako nutně musí dojít k vraždě černé dámy. Ideálním závěrem by tak byl záběr na atentátníka pohlížejícího z mostu na své dílo zkázy. Jenže tady jsem zapomněla, že tenhle orchestr řídí USA a pod jejich taktovkou zas není možné uniknout klišé happy endu naprosto vybočujícímu předchozí linii filmu a neodpovídajícímu scénáři. Za konec bych nejraději dala Deja vu jen tři hvězdy, ale i tak jde celkově o zajímavou podívanou, takže nadprůměr.

Síla lásky (2009)

,,Tys zabil boha!" Krásný příběh o tom, jaké dilema musel Darwin řešit předtím, než se rozhodl vydat práci zásadně měnící pohled na život. Skvělé herecké obsazení, výborný scénář a půvabná hudba. Rozhodně doporučuji:)

Všemocný (2011)

Vizuálně moc pěkná věc, nápad rozhodně originální a a a a to je asi tak všechno. Scénář se asi v polovině začne chytat stébla a neví, kam dál, co s tím, jak všemocnému přece jen trochu utnout tipec a neudělat z něj boha nebo uzurpátora nebo nebožtíka...navíc neustále přibývají další a další, kteří buď drogu také užívají, nebo na ni znají recept a z tajemného kruhu jako by neexistoval smysluplný únik. Limitless zkrátka nedostal ty správné limits, do kterých by zapadnul a neskřípal.

Kazatel (2011)

Bettany alias vykázaný kazatel, hafo počítačových i lidských upírů, město ovládané církví(postavit se církvi znamená postavit se bohu) a ,,dojemný" klišé příběh o lásce, válce a zradě. Pro někoho naprostá ztráta času, pro ty, kteří trpí na Paulovi depresivní mnichy a jednou za čas zkouknou i B s několika slušnými efekty a úsměvnými vložkami typu-ZPOVĚDNÍ KABINA 5 JE VOLNÁ-jde o celkem vkusnou oddechovku:)

Nový začátek (1977)

Krásná taneční čísla, zajímavý vhled do baletního světa a snímek, který přes svůj ,,věk" rozhodně dokáže zaujmout i dnes. V porovnání třeba s Černou labutí musím přiznat, že na mě zapůsobil Nový začátek víc. Zbytečně nepřekračuje hranici nemožna a mnohem více diváka vtáhne do něžně drsného světa piruet.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Několik opravdu vtipných scén, pár zajímavých potyček a nádherná příroda. Jenomže na druhou stranu několik opravdu trapných kousků, pár nudných soubojů a příliš dlouhá stopáž( třetí díl v tomhle ohledu nikoho nepoučil). Silně převažuje první část snímku odehrávající se v Londýně, kde se ještě k taktovce dostala progresivnější hudba, duchaplnější dialogy a neokoukané triky. Druhá polovina stagnuje( reakce Španělů na pramen mládí je sice docela zajímavá, ale nijak věc neokoření) a zachraňují ji pouze něteré Jackovy kousky a svérázné koníčky kapitána Barbosy. Postavy z minulých dílů kupodivu film dokázal vynahradit(ačkoliv Černovous nesahá Jonesovi ani po chapadla), jen slečna Elisabeth měla v sobě poněkud víc vášně, energie a vzdoru(ačkoliv, se scénářem Penelope Cruz by asi taky tolik nevynikla). Nakonec mi vychází díl trochu slabší než trojka, ale to možná jen proto, že na třetí díl jsem si nakonec přes všechny nedostatky zvykla, ale tenhle zatím vydýchávám. Lepší dvě hvězdy v rámci ságy a tři v rámci žánru.

Hanna (2011)

Originální klišé? Zajímavý příběh o ničem? To mě v souvislosti s Hannou napadá. A ono to tak opravdu je. Děj prakticky nulový, akce sice dost, ale tak nějak pořád stejná( za chvíli se přejí) a rozhodně nejde o nic objevného ani v rámci postav a námětu. Jenže jde o takový spletenec žánrů, objevují se zajímavé detaily, neustálé střídání prostředí působí na plátně velmi dobře a kladně hodnotím i výborné herecké výkony(a to všech obsazených).Takže nakonec mně z toho vychází příjemná 4* věc se zvláštním kouzlem(minula sice srdce, ale někam se přeci trefila:))

Thor (2011)

Je vidět, že se jedná o zpracování komiksu-fůra věcí dohromady, z které nakonec nic moc nevyjde. Přeskakujete ze scény do scény, pořád čekáte, kdy přijde nějaká kontinuita, kdy se přestaneme zaobírat, proč to celé tak je a začnete s opravdovým jádrem příběhu, jenomže on snímek skončí a vám dojde, že ono někde v půli už se přestalo se zkratkovitým vysvětlováním minulosti a začalo ,,drama", bohužel to nebylo k postřehnutí. Navíc, aniž bych cokoliv dopředu viděla, četla či se doslechla, tak postavy jsou tak jednoznačné a děj tak jednoduchý, že v prvních pěti minutách pochopíte úplně všechno. Navíc bych od takového akčního trháku čekala trochu víc akce(když je příběh primitivní, tak aspoň nějaký čupr souboj, jenže tyhle bitky byly spíš směšné než dechberoucí-pořád jen máchání kladivem, létání, snad jen ten souboj tělo na tělo v blátě ušel).Jediné, co za to stálo, byl celkem solidní humor a Loki(mohla by to být super figura pro zamyšlení, kdyby si s ní dali scénáristé více práce)-proto ty dvě hvězdy, jinak bych šla klidně ještě níž. Znám mnohem lepší komiksová zpracování(akce-300, Sincity, psychologie-Constantin,Temný rytíř, humor-Kick Ass). Jde o zbytečně přeceňovanou věc:)

Zkus mě rozesmát (2011)

Za poslední dobu jde o jednu z nejzdařilejších komedií, které se daly v kině zhlédnout. Některé scény sice nemusel Dugan ani natáčet, stačilo kdyby si je vystříhal ze starších snímků, nicméně přišlo i pár novinek a přes všechnu Sandlerovu bezatraktivní neotesanost mu musím přiznat určitý komediální talent. Jennifer Aniston se svou filmovou dcerou měly ovšem hodně navrch. Navíc u komedií ne vždy platí originalita=zaručený úspěch a klišé=zaručený propadák, je to spíš záležitost podání. Just Go With It mě proto zkusilo rozesmát, a to víceméně úspěšně, takže zasloužené 4hvězdičky.