Vlkodlak (2010)

Takový vcelku líbivě natočený horůrek, který by mě určitě bavil, ale musel bych být mladší. Jinak jsem vcelku překvapený kolik do toho dostali dobrých herců. Taková nenáročná věc, která možná mohla být i o 15 minut kratší.

Ip Man (2008)

Sice nejsem na tyto ujeté akční bojovky, to by mi muselo být tak 13 - 14, ale přece jenom má Yip man něco do sebe. Libí se mi hlavně to pozadí filmu což je situace v okupované Číně. Vcelku jsem spokojený, film má určitý spád a pokud to je podle skutěčné události jedině dobře. Dávám čtyři, ale jenom když bude dvojka stejně kvalitní.

Bratři (2009)

Čekal jsem spíše něco ve stylu Pearl Harbor, ale toto je zcela jiné. Příběh ze začátku klasický, ale co se děje potom, jsem nečekal. Perfektní drama, které se odehrává uvnitř celé rodiny. Jeden bratr válečný hrdina, druhý vyvrhel a jedna žena, která vše změní. Fakt se mi to líbilo, jen konec mohl být lepší.

Bitva o Passchendaele (2008)

Tenhle snímek měl dopadnou šťastně. Skoro jsem uronil slzičku. Jinak výborný příběh a hodně kvalitně natočený válečný film, i když ho natočili kanaďané. **** Za hezkou herečku.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Hodně slabé dějem, ale bylo skvělé vidět své hrdiny po dlouhé době spánku. Snad se i dočkám další plné série se šesti díly a s obvyklím britským humorem. PS: Český dabing je tu klasa.

Bitva v Ardenách (2009)

Nebylo to ono. Hrdina jenom vyprávěl a emoce se nedostavili žádné. Když připočtu trapné scény a slabý rozpočet dvě hvězdy jsou ještě dobré.

Walk the Line (2005)

Skvělý životopisný film, ve kterém především vynikají herci a hudba. Reese Witherspoonn si dokonce odnesla oscara a musím přiznat, že zaslouženě. Co se filmu moc nepovedlo, bylo to jak málo to vyvolávalo emoce. Nemohu jinak než srovnávat s filmem Ray. Ve filmu Ray, i když je trošku o tom jaký měl handikep, tak vyvolával o mnoho více emocí a hlavní herec do toho dal vše. V obou filmech se zobrazí smrt bratra. Ve Walk the Line se mi to podání nezdálo tak procítěné jako ve filmu Ray. Škoda, tento hudební snímek je i tak vyjímečný a to především hudbou. Doporučuju každému kdo není úplný hudební ignorant.

Sociální síť (2010)

Tak tohle jsem každopádně nečekal a jsem velmi mile překvapen. Jesse Eisenberg si tu roli střihl opravdu skvěle. (A fandím mu do budoucnosti). Celé toto drama o vzniku facebooku je přinejmenším velmi zajímavé. David Fincher tedy opět nezklamal. Za výborný prvek filmu považuji hudbu, která byla skvěle vybraná. PS: Do pěti chybělo málo a záverečná scéna je nejlepší..