Guard Dog (2004)

Doporučuju všem, kteří se chtějí seznámit s tvorbou jednoho z nejosobitějších a nejvtipnějších animátorů současnosti.

Hair High (2004)

Skvělý animáč, který vyniká jak osobitou kresbou a animací, tak scénářem. U některých scén jsem dostával záchvaty smíchu...

Pes Baskervillský (1959)

Na dobu, kdy se film natáčel je to dobrý "horror". Některé detaily oproti předloze mi ale velice chyběly a samotný Sherlock je velice nesympatický týpek. Ale atmosféra to vše zachraňuje.

Úplné bezvětří (1989)

Výborný thriller s bezvadnými herci. Jediné (a dost zásadní) co mě zamrzelo byl konec filmu. Tak moc jsem si přál, aby snímek skončil minutu před tím, než nastoupí "akční finále". Bohužel, otevřené konce asi tvůrci moc nemají v lásce..

Saw: Hra o přežití (2004)

Především hra s divákem, u které bych uvítal možná míň krve. Na pokračování se už dívat nebudu, po takovém finále už nic lepšího přijít nemůže.

Frankenstein (1994)

Konečně zpracování, jaké si předloha zasloužila. Konečně to není samoúčelný horror o podivném monstru, ale příběh o odpovědnosti za svoje činy a příběh o vyděděnosti ze společnosti kvůli povrchním citům. Skvěle natočené.

Tarzan (1984)

Nejlepší možné zpracování klasické látky. Jako dítě jsem z tohoto filmu byl unešený a poprvé v životě jsem ucítil jaké to je v kině ronit slzy. Vše se v tomto snímku povedlo na jedničku, ale nejvíc bych vyzdvihl celkovou atmosféru.

U2: PopMart Live From Mexico City (1997) (koncert)

Tenhle záznam je pro mě jedním z nejlepších živých vystoupení vůbec. Řekl bych, že kariéra U2 tady ještě nesla známky originality, hledání a zábavnosti - a jejich album Pop je pro mně osobně jedno z jejich nej. Plus jejich další skvělé hity a nasazení... Nejlepší momenty: Pop Muzik + Mofo, Sunday bloody sunday a With or without you.

Tintinova dobrodružství (2011)

Myslím, že lépe to dopadnout nemohlo, krásný film pro děti u kterého se baví i rodiče. Srovnání s Indym (dobrodružství, Spielberg, Williams) se nevyhnu. Bohužel oproti dobrodruhovi s bičem - u Tintina se ani jednou nedostavil takový ten pocit, že se o hlavního hrdinu skutečně bojím, že to skutečně baštím i s navijákem. Po technické stránce je tento film naprostý skvost (aby ne, když je titulková listina dvojnásobná než u běžného hollywoodského snímku).

Z pekla (2001)

Geniální atmosferický komiks Alana Moora se stal obětí Hollywoodu a vznikla z toho jen zajímavá detektivka o Jacku Rozparovači. Ale potenciál, který v komiksu číhá tu byl NEvyužitý opravdu trestuhodně. Když už tak doporučuji Vražda na úrovni s Sherlockem Holmesem. Ten snímek sice není podle komiksu Z pekla, ale je jí blíž než tenhle odvar. A milostný motiv Deppa a Graham je na facku scénáristovi (spíš ale myslím producentům).