Castlevania - Season 3 (2020) (série)

Po sympatickom, no pomalejšom začiatku prišlo posledných pár dielov, ktoré ma posadili do kresla. Postavy so smrťou Draculu dostali svoje príbehy a je vidieť, že tvorcovia majú čo povedať. Nie mnoho diel si môže dovoliť zabiť Draculu a plnohodnotne pokračovať, Castlevania však ukazuje, že svoj smer nestratila a tak i tretí arch poníma naprosto po svojom. Tretia séria tak ponúkla štyri rôzne príbehy, žijúce a dýchajúce vo svojom vlastnom svete. A my zisťujeme, že ten Dracula tam síce mal svoje miesto, ale to zaujímavé sa skrýva v postavách okolo neho. A ja sa teším, ako to tvorcom funguje.

Castlevania - Žně (2020) (epizoda)

Dramatický vrchol série, umne poskladaný a perfektne dovedený do konca.

Castlevania - Season 1 (2017) (série)

Upírske anime môžem, tu je skvelý vizuál i dabing, príbeh sa črtá fajn, ale už zo stopáže je jasné, že prvá séria je len úvod. Ako taký funguje na výbornú a ja som is ho užila.

Potvora - Série 1 (2016) (série)

Myslím, že Fleabag patrí k tomu málu women-oriented seriálov, ktoré sa budú veľmi páčiť mužom. Pretože hrdinka je ostrá a veci hovorí na plnú pusu, má rada sex, nechce sa viazať a život ju zomlel. Je to lúzer s hroznými rodinnými vzťahmi, ktorý kvôli osobnej traume nechce nikoho pustiť k sebe a postupnému odhaľovaniu dôvodov sa venuje prvá séria. Chápem, že hrdinka si tak k mnohým nájde cestu, ja na tom ale nevidím zas toľko invencie, vtipné je to menej než som myslela (ten suchý britský humor tu funguje len tak na pól) a témy, o ktorých hovorí, naozaj nevidíme prvý raz, takže v dramatickej rovine neprichádza k žiadnym prekvapeniam. Seriál má potenciál byť dramatickou peckou, pretože dokáže málom povedat veľa a Phoebe Waller-Bridge je neopozeraná a iste inteligentná tvorkyňa. That being sad, prvá séria je lepší priemer.

Proč? 13x proto - Série 3 (2019) (série)

Videla som len dva diely a rozhodla sa s týmto seriálom, ktorý som v prvých dvoch sériách chválila, nadobro skončiť. Seriál úplne opustil všetko, čím bol, a premenil sa na klasickú teen drámu bez hlbšieho významu. Áno, možno to stále ukazujú dôležité veci, ale už len z povinnosti, dušu to stratilo.

Palm Springs (2020)

Chýbalo mi tam to niečo, čo by Palm Springs vytrhlo z lepšieho priemeru. Je to príjemná záležitosť s vcelku fungujúcou ústrednou dvojicou, a kvitujem, že film vo svojej komickej rovine nikdy neskĺzava do trápnosti. A vlastne i tie okolnosti sú tu vcelku originálne. Len je to zároveň trochu... nijaké.

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Pre mňa seriálová udalosť roka. V prvej sérii som sa do Mandaloriana zamilovala, pre jeho retro feeling a epizódne dobrodružstvá, vďaka ktorým sme len spoznali postavy a mnohé planéty a druhy. Z tohto seriálu mám jednoducho čistú fanúškovskú radosť. Teším sa, že druhá séria pokračuje vo svojej sci-fi western jazde, pridáva vymakaný vizuál a pár minút stopáže, a že opäť netlačí na pílu s posunom v príbehu. Neviem ako ostatní, ale ja sa nikam neponáhľam :)

The Mandalorian - Kapitola 10: Pasažérka (2020) (epizoda)

Chápem tých, čo chcú silný príbeh a nie tieto malé dobrodružstvá, no ja musím povedať, že presne tieto retro mini dobrodružstvá sú to, čo od Mandaloriana čakám a čo na ňom milujem. Sme ešte len na druhom diele a jedná sa o prvotriednu sci-fi western adventure, takže to, že si na tie zásadné momenty počkám, mi vôbec nevadí. Myslím, že celý tento projekt je hlavne o ceste, nie o cieli, a že je na fanúšikoch si vybrať, či si ho užijú alebo nie.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál so skákajúcou kvalitou, ale tam, kde boli Simpsni kedysi na vrchole, tam sa písala história.