Za vším hledej ženu (2022)

Když Vašutovi táhlo na padesát, tak jeho poprcávání před kamerou bylo ještě vtipné a hlavně uvěřitelné. Tady má však těsně před důchodem a navíc posledních deset hrál pouze v reklamách na Prostenal a Lidl, takže jeho obsazení je střelou úplně mimo. Šťastná má vůbec zvrácenou představu o romantické komedii. Postavy jsou bezcharakterní zrůdičky. Vše naštěstí zachránil zábavný živel Tereza Rychlá.

A pak přišla láska... (2022)

Holý se ani na druhý pokus nepoučil. Sice poukazuje na nesmyslnost všemožných ezo hovadin, ale zároveň točí, jako kdyby podobné procesy podstoupil. Tomicová dostala kopačky podezřele blízko době natáčení filmu, který plive na chlapy, takže zrovna její spolupráce na scénáři je těžká křeč.

Zrcadla ve tmě (2021)

Holý evidentně býval mladistvý intelektuál, ale takový blábol prostě nemůže opustit střižnu. Lidi, neblázněte. Art může být skvělá věc, ovšem nevyžádané strašení tanečním divadlem je fakt humus. Koho bude iritovat 36 otázek lásky, tak se z bonusového úkolu určitě posere.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Segel si vzal na paškál fenomén zásnub a hodně záleží na tom, zda divák přistoupí na jeho hru. Jde o koně z Apatowovy stáje, a tak zde samozřejmě hrají prim vulgarity, perverznost a černý humor. Obsazení je však boží (za mě Blunt a Brie) a dvě hodiny ve společnosti nesourodé dvojice utečou jako voda.

Kopačky (2008)

Segel se s tím vůbec nemazal. Pro uspokojení dámské části publika ukázal kládu a nezapomněl ani na pánské osazenstvo. Bell je bez debat jasná desítka a Kunis v Hula Hula verzi se ani nevejde na stupnici. Prakticky celý děj filmu je umístěn do atraktivní lokace a povedly se zakomponovat i tradiční Apatow vibes.

Medená veža (1970)

Hlavní roli dostaly po zásluze Tatry. Medená veža má velmi jednoduchý příběh o lidské hlouposti a žárlivosti, který je v pravidelných intervalech prokládaný záběry na horské hřebeny. Kruté finále je možná trošku na sílu, ale Vášáryová byla raketa a rozumná stopáž je zase zárukou, že ve filmu není jediné hluché místo.

Vikingové (1999)

Při natáčení Vikingů se evidentně střetlo několik tvůrčích vizí a logicky tak vznikl paskvil, který střídá světlé momenty s tragikomickými. Vůbec však není jasné, o čem to původně mělo být. Crichtonova předloha zřejmě nebude takové terno. Tajemní nepřátelé jsou jen primitivové. Seveřany vede český rodák Kulich. Do toho tam celou dobu Banderas žvatlá něco španglicky a hraje si na Araba.

Superbad (2007)

Superbad je ideální komedie pro mladistvé i zastydlé puberťáky. Na pomyslné špici se drží ve všech možných kategoriích od bromance, přes coming of age až po full of cum filmy. Největší hvězdou je samozřejmě zabiják McLovin a zařazení policejní dvojice mezi středoškolskou omladinu má pro bystřejšího diváka také svůj význam. Umístění snímku v modrých číslech je další smutnou zprávou o míře pokrytectví značné části uživatelů databáze. V tom věku jsme totiž byli všichni. Dokonce i na přísnější IMDb svítí hodnocení 7,6.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rodriguez a Tarantino zmatlali dva filmy do jednoho. První je ukecaná gangsterka s jasným rukopisem Tarantina. Pomyslným předělem je taneček Salmy Hayek, který je zároveň vrcholem celého filmu. Tarantino si do jejího čísla chytře připsal i svou úchylnou postavičku a dost si to užil. Druhý je zřejmě pokusem o akční horor plný krvelačných upírů, ale ten už moc zábavný není.

Odstřelovač (2007)

Formát sám proti všem snad nikdy neomrzí a v konspiračním hávu to platí dvojnásob. Fuqua je navíc vždy zárukou vysokého tempa. Celou dobu drží plyn na podlaze a na nějaké pauzy pro zívání není místo. Příjemným zpestřením jsou samice Mara a Mitra, které dobře vyvažují chlapácké poměřování pindíků.