Mngwa

petra X

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.9.2020  05:14

Jak tady někdo psal, jde o důstojnou a velmi dobře udělanou tečku za seriálem Breaking Bad. Řekla bych, že Jesse Pinkman a taky fandové seriálu si ji rozhodně zaslouží.

• 26.8.2020  09:26

Mno .. tento film chápu obzvláště po třech letech práce v kanceláři mezi tvory obdobných "kvalit", jací byli vykresleni ve filmu - v kombinaci s oblíbeným modelem open space (vem pokud možno co nejmenší místnost a narvi ji co největším počtem lidí tak, aby každý slyšel každého a nikdo neměl soukromí) je to něco jako desátý kruh pekla, který by nebyl schopen popsat ani Dante. Jediným východiskem z něčeho takového je uhryzat si nohu jako kojot a utéct. BACHA SPOILER: God Bless America imho zcela určitě není obhajoba násilí. Krvavá druhá polovina je samozřejmě přepálená až do absurdna, ale řekla bych, že je to záměr. Lépe tak vyznívá Frankova frustrace a vztek z nekonečného přívalu stupidity a hovadství okolí a nemožnosti na tom cokoli změnit. Přepálenost posouvá děj do kategorie satiry, což mě osobně velmi sedne. Upřímně, kdyby to byl jemný komorní film bez výrazného konce, tak by ta pointa prostě nevyzněla ... Za mě 5 hvězd, velice se mi líbí jak zpracování, tak i myšlenka. Bobcat jede!

• 25.7.2020  21:41
    Teorie tygra (2016)

Není to hodnocení a komentáře tady k nějakém úplně jinému filmu? Protože takovou blbost jsem dlouho neviděla a nechápu, jak tohle nadělení mohlo získat 75 procent a tolik chvály. U sledování jsem pociťovala velmi silně a nepřetržitě něco, čemu se v anglickém jazyce říká "cringe". Tedy pocit vrcholné trapnosti, ze které se až kroutí prsty. Film na mě nějakým podivným způsobem působil jako opravdu hodně nepovedená parodie ... nevím ani čeho. Doteď ani nevím, jak se mi toto veledílo povedlo dosledovat až do konce, asi jsem měla lepší den. Souhlas s komentáři uživatelů s.e.p.p a xxmartinxx.

• 28.6.2020  21:52
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Žádný fanda sci-fi není pořádný fanda sci-fi, dokud neviděl Black Mirror.

• 24.6.2020  17:50

Asi jsem v menšině, ale mě to přišlo jako nebetyčná blbost. Chlap, který vypadá na 40, infiltruje třídu plnou nezletilých puberťáků a ještě sbalí místní buchtu. Řeší do toho manželskou krizi a ..... a co vlastně? Já ani nevím. Postupně mě Štaindlerův přiblblý výraz začal neskutečně iritovat. Přestože to trvalo údajně hodinu a půl, tak subjektivně mi přišlo, že jsem u toho filmu trpěla asi 4 až 5 hodin. Ne, UŽ NIKDY filmy se Štaindlerem!

• 19.4.2020  22:47
    Slunovrat (2019)

Já vlastně vůbec nevím, jak mám tohle zhodnotit. Jsem ohledně tohoto počinu zcela rozpolcená, na jednu stranu to ve mě zanechalo opravdu silné dojmy, což je dobře. Nebaví mě filmy, na které se podívám a řeknu si, jo tak jsem to viděla, dobrý a hned poté se mi vykouří z hlavy. Je to asi jeden z nejujetějších filmů vůbec a po dosledování ve mě vířily všechny možné pocity, nejvíce by přítomný "wtf efekt". Trochu mi vadilo přepálené gore v pozdější části, malinko se to tak posunulo na béčkoidní level. Co se každopádně filmu vytknout nedá je zapomenutelnost. Na tohle zcela jistě nezapomenu.

• 9.1.2020  03:36
    Joker (2019)

Dlouho jsem odolávala, protože komiksovky mě vůbec neberou a skoro jsem se nechala odradit. Ovšem to by byla obrovská chyba, protože tohle není komiksovka, byť se odehrává v Gothamu a navazuje příběhově na Batmana. Celý film byl o přerodu jednoho depresivního magora v Jokera, odehráno naprosto přesvědčivě J. Phoenixem, který se tady neskutečně vytáhl. Jestli za tohle nedostal nějakou cenu, tak ty filmové ceny nemají absolutně žádný smysl. Shrnutí je, že po shlédnutí mě lehce mrazilo v zádech a dlouze jsem přemýšlela o tom, jak je psychické zdraví děsně důležité - tedy filmový zážitek byl opravdu silný, tohle je prostě klenot.

• 2.1.2020  08:13
    Lucy (2014)

No to bylo strašné .. film, u kterého jsem zřetelně cítila intenzivní bolest a atrofii zbývajících mozkových buňek. Už nikdy takovéto "sci-fi" prosím!

• 26.12.2019  16:42
    Heavy Metal (1981)

Jeden z nejlepších animovaných filmů a jednoznačně nejlepší filmový soundtrack všech dob.

• 15.12.2019  04:53
    Heavy Trip (2018)

Severské černé komedie jsou buď naprosto geniální, nebo naprosto blbé - nic mezi tím. Tohle jednoznačně patří do té první skupiny.

• 9.12.2019  16:40

Tohle bylo špičkové. Si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy ve filmu takhle někomu fandila. Herečka v hlavní roli (absolutně úžasná, líp vybrat nešlo) krásně ukázala, jaké překážky a problémy musí neustále překonávat silnější holka a jak se s takovým tělem vlastně žije. A jak je každé vzepření se zažitému stereotypu většinou po zásluze potrestáno, ale někdy i možná odměněno. Po dlouhé době něco z české tvorby, co hodnotím za 5*. Plus imaginární šestá hvezdička za fiktivní show s J. Krausem.

• 8.10.2019  20:34
    Učitelka (2016)

Typická hřebejkovská fraška - černobílý scénář, patos a virtue signalling. Jako vždy u tohoto režiséra mám opět pocit, že se mi někdo snaží hustit něco do hlavy a na tento pocit jsem silně alergická. Asi se moc tlačilo na pilu. Panu Hřebejkovi doporučuju podívat se na opravdu zajímavé, nápadité a napínavé filmy z období totality, aby viděl jak se to dělá a netočil tyhle pohádky. Namátkou: Fair play, Pouta, Životy těch druhých. To jsou filmy, u kterých mě mrazilo po zádech a ke konci jsem napětím ani nedýchala .. tady mě mrazilo maximálně tak z pocitu trapnosti.

• 27.9.2019  09:05
    Bruno (2009)

Ne, ne a ještě jednou ne. Cohenův humor mě obecně úplně míjí, ale zde byly hranice trapnosti překročeny až na level naprostého cringe, kdy mi bylo trapně jenom z toho, že jsem to vůbec viděla. Jedna hvězda za jeden fór, který mi z celého filmu jako jediný připadal celkem vtipný, nicméně celou tu hrůzu to nevykompenzuje.

• 31.8.2019  05:12
    Trhlina (2019)

Tak si myslím, že film byl ztrhán trochu neprávem. Kniha byla samozřejmě bomba, kterou autor nastavil vysokou laťku nejen sobě, ale i případným pokusům o zfilmování. Imho to nedopadlo vůbec tak špatně, jak by odpovídalo místnímu hodnocení. Filmu by neuškodila větší délka, třeba i rozdělení na dvě části. Mám pocit, že některé důležité pasáže z knihy byly možná trochu moc osekané a chyběly potom podstatné souvislosti (například část s poslechem Fischerových nahrávek, které začnou dávat větší smysl až v pozdější části knihy, celkově úvod i první výprava byly dost osekány aby byl čas na poslední část). To je asi jediný větší problém, který s filmem mám, jinak oceňuju povedenou creepy atmosféru, provedení i herce.

• 27.8.2019  04:57
    Mr. Church (2016)

Nedoporučuji tento film sledovat pokud držíte dietu nebo nedejbože půst (jako já). Každých cca 5 minut se tam totiž vaří a ty jídla vypadaly tak děsně dobře, že jsem z toho lezla po zdech. Ale to je trochu off topic. Pro mě je Mr. Church velkým překvapením zejména v souvislosti s Eddiem Murphym. Znám ho jen z více či méně povedených komedií a nějak jsem si ho nedokázala představit v něčem vážnějším. Dokonce mě to trochu odrazovalo a skoro jsem se na Mr. Churche ani nepodívala .. a to by byla velká škoda. Nádherný film, kde Eddie Murphy v hlavní roli naprosto exceloval a doufám, že se ještě dočkáme dalších takových zajímavých hereckých počinů. 4 a půl hvězdy za film plus půl hvězdy za jazzovou hudbu.

• 15.7.2019  19:46
    Blok 99 (2017)

Vlastně jsem původně ani nic moc nečekala. Myslela jsem si, že to bude takové to typické béčkoidní drama o životě dealerů drog, které jsem viděla v různých obměnách už asi 100krát a na které zapomenu hned po skončení titulků. Omyl. Začíná to nenápadně, později začne přituhovat a na konci jsem jen hleděla jak puk. Vince Vaughn mi tady strašně sedí, tím svým nekonečným stoicismem přidává filmu takovou zvláštní surreálnou atmosféru. Tohle musím někdy vidět znovu.

• 6.7.2019  20:00

Mě na tomto dokumentu vlastně vadí jen jedna věc - nikdo tam nevysvětlil, jak je vůbec možné, že je někdo schopen zvládat takovouto pro mě nepředstavitelnou fyzickou zátěž. Nikdo z těch dědulů nevypadal jako Rambo a přesto jsou do pozdního věku schopni takovýchto výkonů. Mě to přijde jako čiré scifi, ale je pravda, že já sama jsem taková ta typická městská chcíplotina ... Zajímavý dokument, kde k dokonalosti chybí už jen o něco méně záběrů na hory a o něco více faktů.

• 20.6.2019  17:54
    Sekretářka (2002)

Geniální a těžce nedoceněný film o "tak trochu jiné" love story.

• 15.6.2019  06:30
    Po svatbě (2006)

Asi jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem kdy viděla. Tohle mě úplně sešrotovalo ... odteď se dívám jen na komedie a westerny.

• 9.6.2019  18:18
    Složka 64 (2018)

Tohle je můj v pořadí druhý film s oddělení Q. Jednoznačně zatím nejlepší .. Vzkaz v lahvi mě až tak neuchvátil, ale u tohohle jsem seděla jak přibitá od začátku do konce. Opravdu solidní krimi.

• 12.5.2019  19:21
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Horror/mystery seriál, který ocení i dámy, protože na ústřední dvojici se velice dobře kouká, stejně jako na některé další pány v hlavních rolích. Tvůrci si umí velice dobře vybrat schopné a zajímavé herce a scénáristi by měli dostat nějakou cenu za kreativitu, protože seriál se postupně přesune od lovení monstýrek a hledání taťky k neskutečným dějovým linkám, které většinou tvoří celou sérii. Co jsem ale ocenila asi nejvíc - kromě herců, kteří se pro ty postavy co hrajou snad narodili - byl humor. Bráchové (a nejen oni) chrlí jednu hlášku za druhou a pořád to jede. Supernatural sám sebe nebere nijak zvlášť vážně a nebojí se vůbec ničeho, včetně "experimentálních" dílů, které vznikly čistě jako legrace pro pobavení diváků. Taky musím ocenit, že seriál ani po takové době neztrácí dech, pořád mě baví i v 14. sérii. Pro mě jednoznačně nejlepší seriál s hororovou tematikou všech dob.

• 3.3.2019  22:48

Je to úchylné, nudné a nepochopitelné. Prostě typický japonský hraný film.

• 12.2.2019  18:57

Strašná blbost, ale mělo to grády. Já už vlastně ani nevím, o čem to celé bylo. Pamatuju si jen, že jsem u toho brečela smíchy, prakticky od začátku do konce.

• 19.1.2019  20:12
    Deadpool 2 (2018)

Dívala jsem se na to po dlouhém přemlouvání a vychvalování se synovcem. První třetina ještě jakž takž ... druhou třetinu jsem už odpadávala a třetí prospala s občasnými procitnutími, protože synovec řval "VSTÁVEJ TETO JAK MŮŽEŠ SPÁT U DEADPOOLA 2??" Natahovaný a lehce trapný konec jsem s nekonečným úsilím zvládla v bdělém stavu. Už nikdy.

• 19.1.2019  19:47

Nápověda: Film je naprosto nezbytné nesledovat ve střízlivém stavu, jinak si ho neužijete.

• 19.1.2019  03:51
    Ponorka (1981)

Kdyby mi předtím někdo řekl, že mě skoro 4hodinový film o ponorce bude bavit, shlédnu ho celý bez přerušení a pak ještě v úžasu hodinu zírat do stropu, poslala bych ho do háje. Před nějakou dobou jsem viděla americký film Hon na ponorku, který je tematicky podobný. Ani mě to nenadchlo, ani neurazilo, prostě "hmm tak jsem to viděla dobrý". Myslela jsem si, že moji lehkou rozmrzelost způsobilo to, že se vše odehrává v ponorce a kvůli délce - dvě hodiny. Spletla jsem se. Das Boot od Petersena by nemohl a neměl mít normální filmovou délku (viděla jsem 3,5h verzi) Prostě tady jsou 1-2 hodiny málo. Tohle není nablýskaná pohádka o neotřesitelných vojenských supermanech v US stylu, který mi osobně někdy vyznívá jako reklama na armádu. Tady je to spíše naopak, chvílemi jsem si říkala, kdo do té plechové rakve vůbec dobrovolně vleze? Zde je každé vítězství nejisté a vykoupené nekonečným strachem a velkým úsilím, které divák prožívá spolu s posádkou. Politika a válčící strana zde vůbec nehrají roli, i když na začátku se mi trochu eklovalo, že jde o nacisty. Ale tady to prostě není důležité, ti lidi a potřeba přežít by byli stejní i kdyby šlo o angličany, francouze nebo kohokoli. Ono vůbec z filmu jde tak nějak cítit naprostá marnost toho všeho, hlavně na konci. Jednoznačně nejlepší vojenský film, jaký jsem kdy viděla, přestože vojenské téma jinak vůbec nemusím. Možná i jeden z nejlepších filmů vůbec.

• 18.1.2019  11:32

Takže, co se mi nelíbí na US verzi: Všechny díly jsou jako přes kopírák, všudypřítomná otravná a vlezlá rádoby dramatická hudba, nekonečné přehrávání zpomalených záběrů uměle vyhrocených scén, nesmyslné zázračné konce ... opravdu jsou amíci tak blbí, že tento formát potřebují? UK verze je miliónkrát lepší.

• 24.12.2018  04:27

Nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděla a jaký kdy asi uvidím. Naprosto špičková záležitost, ať už se bavíme o ději, atmosféře, nebo o grafickém a zvukovém provedení, případně o konci, o kterém jsem přemýšlela ještě asi týden. Já prostě nemůžu uvěřit, že tohle vzešlo z té samé země, kde vznikli i pokemoni a nejúchylnější soutěže na světě. Povinnost pro milovníky sci-fi.

• 29.8.2018  18:32
    Fair Play (2014)

Většinou mě české filmy z dob komunismu iritují. Především proto, že bývají přepjaté, patetické a afektované. Obzvláště pokud jsou od Hřebejka, v takovém případě navíc i postrádají děj a jsou nacpané přeslazenou hudbou, ze které se mi dělá nevolno. Ale tenhle byl opravdu prvotřídní. Bez jakéhokoliv tlačení na pilu, otravných slzopudných výjevů a kýče dokázal naprosto strhnout a ukázat zvrácenost té doby ... ke konci jsem už ani nedýchala a jen čekala jak to dopadne. Režisérka zabodovala, proč jen nemůžeme mít více takových filmů?

• 3.8.2018  10:46

No jo, bylo to úchylné (pro japonský film obvyklé) a taky docela vtipné (méně obvyklé). Když už krvavou úchylárnu, tak takovou, která se nebere vážně. Jinak "Peter" neměl chybu.

<< předchozí 1 2 3 4