Sekretářka (2002)

Geniální a těžce nedoceněný film o "tak trochu jiné" love story.

Složka 64 (2018)

Tohle je můj v pořadí druhý film s oddělení Q. Jednoznačně zatím nejlepší a doufám, že ne poslední.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Horror/mystery seriál, který ocení i dámy, protože na ústřední dvojici se velice dobře kouká, stejně jako na některé další pány v hlavních rolích. Tvůrci si umí velice dobře vybrat schopné a zajímavé herce a scénáristi by měli dostat nějakou cenu za kreativitu, protože seriál se postupně přesune od lovení monstýrek a hledání taťky k neskutečným dějovým linkám, které většinou tvoří celou sérii. Co jsem ale ocenila asi nejvíc - kromě herců, kteří se pro ty postavy co hrajou snad narodili - byl humor. Bráchové (a nejen oni) chrlí jednu hlášku za druhou a pořád to jede. Supernatural sám sebe nebere nijak zvlášť vážně a nebojí se vůbec ničeho, včetně "experimentálních" dílů, které vznikly čistě jako legrace pro pobavení diváků. Taky musím ocenit, že seriál po celou dobu neztratil dech, bavil mě od začátku až do úplného konce. Pro mě jednoznačně nejlepší seriál s hororovou tematikou všech dob.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Strašná blbost, ale mělo to grády. Já už vlastně ani nevím, o čem to celé bylo. Pamatuju si jen, že jsem u toho brečela smíchy, prakticky od začátku do konce.

Deadpool 2 (2018)

Dívala jsem se na to po dlouhém přemlouvání a vychvalování se synovcem. První třetina ještě jakž takž ... druhou třetinu jsem už odpadávala a třetí prospala s občasnými procitnutími, protože synovec řval "VSTÁVEJ TETO JAK MŮŽEŠ SPÁT U DEADPOOLA 2??" Natahovaný a lehce trapný konec jsem s nekonečným úsilím zvládla v bdělém stavu. Už nikdy.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Nápověda: Film je naprosto nezbytné nesledovat ve střízlivém stavu, jinak si ho neužijete.

Ponorka (1981)

Kdyby mi předtím někdo řekl, že mě skoro 4hodinový film o ponorce bude bavit, shlédnu ho celý bez přerušení a pak ještě v úžasu hodinu zírat do stropu, poslala bych ho do háje. Před nějakou dobou jsem viděla americký film Hon na ponorku, který je tematicky podobný. Ani mě to nenadchlo, ani neurazilo, prostě "hmm tak jsem to viděla dobrý". Myslela jsem si, že moji lehkou rozmrzelost způsobilo to, že se vše odehrává v ponorce a kvůli délce - dvě hodiny. Spletla jsem se. Das Boot od Petersena by nemohl a neměl mít normální filmovou délku (viděla jsem 3,5h verzi) Prostě tady jsou 1-2 hodiny málo. Tohle není nablýskaná pohádka o neotřesitelných vojenských supermanech v US stylu, který mi osobně někdy vyznívá jako reklama na armádu. Tady je to spíše naopak, chvílemi jsem si říkala, kdo do té plechové rakve vůbec dobrovolně vleze? Zde je každé vítězství nejisté a vykoupené nekonečným strachem a velkým úsilím, které divák prožívá spolu s posádkou. Politika a válčící strana zde vůbec nehrají roli, i když na začátku se mi trochu eklovalo, že jde o nacisty. Ale tady to prostě není důležité, ti lidi a potřeba přežít by byli stejní i kdyby šlo o angličany, francouze nebo kohokoli. Ono vůbec z filmu jde tak nějak cítit naprostá marnost toho všeho, hlavně na konci. Jednoznačně nejlepší vojenský film, jaký jsem kdy viděla, přestože vojenské téma jinak vůbec nemusím. Možná i jeden z nejlepších filmů vůbec.

Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně (2007) (pořad)

Takže, co se mi nelíbí na US verzi: Všechny díly jsou jako přes kopírák, všudypřítomná otravná a vlezlá rádoby dramatická hudba, nekonečné přehrávání zpomalených záběrů uměle vyhrocených scén, nesmyslné zázračné konce ... opravdu jsou amíci tak blbí, že tento formát potřebují? UK verze je miliónkrát lepší.

Ghost in the Shell (1995)

Nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděla a jaký kdy asi uvidím. Naprosto špičková záležitost, ať už se bavíme o ději, atmosféře, nebo o grafickém a zvukovém provedení, případně o konci, o kterém jsem přemýšlela ještě asi týden. Já prostě nemůžu uvěřit, že tohle vzešlo z té samé země, kde vznikli i pokemoni a nejúchylnější soutěže na světě. Povinnost pro milovníky sci-fi.