Joker (2019)

Dlouho jsem odolávala, protože komiksovky mě vůbec neberou a skoro jsem se nechala odradit. Ovšem to by byla obrovská chyba, protože tohle není komiksovka, byť se odehrává v Gothamu a navazuje příběhově na Batmana. Celý film byl o přerodu jednoho depresivního magora v Jokera, odehráno naprosto přesvědčivě J. Phoenixem, který se tady neskutečně vytáhl. Jestli za tohle nedostal nějakou cenu, tak ty filmové ceny nemají absolutně žádný smysl. Shrnutí je, že po shlédnutí mě lehce mrazilo v zádech a dlouze jsem přemýšlela o tom, jak je psychické zdraví děsně důležité - tedy filmový zážitek byl opravdu silný, tohle je prostě klenot.

Lucy (2014) odpad!

No to bylo strašné .. film, u kterého jsem zřetelně cítila intenzivní bolest a atrofii zbývajících mozkových buňek. Už nikdy takovéto "sci-fi" prosím!

Heavy Metal (1981)

Jeden z nejlepších animovaných filmů a jednoznačně nejlepší filmový soundtrack všech dob.

Heavy Trip (2018)

Severské černé komedie jsou buď naprosto geniální, nebo naprosto blbé - nic mezi tím. Tohle jednoznačně patří do té první skupiny.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Tohle bylo špičkové. Si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy ve filmu takhle někomu fandila. Herečka v hlavní roli (absolutně úžasná, líp vybrat nešlo) krásně ukázala, jaké překážky a problémy musí neustále překonávat silnější holka a jak se s takovým tělem vlastně žije. A jak je každé vzepření se zažitému stereotypu většinou po zásluze potrestáno, ale někdy i možná odměněno. Po dlouhé době něco z české tvorby, co hodnotím za 5*. Plus imaginární šestá hvezdička za fiktivní show s J. Krausem.

Učitelka (2016)

Typická hřebejkovská fraška - černobílý scénář, patos a podprahový virtue signalling. Jako vždy u tohoto režiséra mám opět pocit, že se mi někdo snaží hustit něco do hlavy a na tento pocit jsem silně alergická. Asi se moc tlačilo na pilu. Panu Hřebejkovi doporučuju podívat se na opravdu zajímavé, nápadité a napínavé filmy z období totality, aby viděl jak se to dělá a netočil tyhle pohádky. Namátkou: Fair play, Pouta, Životy těch druhých. To jsou filmy, u kterých mě mrazilo po zádech a ke konci jsem napětím ani nedýchala .. tady mě mrazilo maximálně tak z pocitu trapnosti.

Bruno (2009)

Cohenův humor mě obecně úplně míjí, ale zde byly hranice trapnosti překročeny až na level naprostého cringe, kdy mi bylo trapně jenom z toho, že jsem to vůbec viděla. Jedna hvězda za jeden fór, který mi z celého filmu jako jediný připadal celkem vtipný, nicméně celou tu hrůzu to nevykompenzuje.

Trhlina (2019)

Tak si myslím, že film byl ztrhán trochu neprávem. Kniha byla samozřejmě bomba, kterou autor nastavil vysokou laťku nejen sobě, ale i případným pokusům o zfilmování. Imho to nedopadlo vůbec tak špatně, jak by odpovídalo místnímu hodnocení. Filmu by neuškodila větší délka, třeba i rozdělení na dvě části. Mám pocit, že některé důležité pasáže z knihy byly možná trochu moc osekané a chyběly potom podstatné souvislosti (například část s poslechem Fischerových nahrávek, které začnou dávat větší smysl až v pozdější části knihy, celkově úvod i první výprava byly dost osekány aby byl čas na poslední část). To je asi jediný větší problém, který s filmem mám, jinak oceňuju povedenou creepy atmosféru, provedení i herce.

Pan Church (2016)

Nedoporučuji tento film sledovat pokud držíte dietu nebo nedejbože půst (jako já). Každých cca 5 minut se tam totiž vaří a ty jídla vypadaly tak děsně dobře, že jsem z toho lezla po zdech. Ale to je trochu off topic. Pro mě je Mr. Church velkým překvapením zejména v souvislosti s Eddiem Murphym. Znám ho jen z více či méně povedených komedií a nějak jsem si ho nedokázala představit v něčem vážnějším. Dokonce mě to trochu odrazovalo a skoro jsem se na Mr. Churche ani nepodívala .. a to by byla velká škoda. Nádherný film, kde Eddie Murphy v hlavní roli naprosto exceloval a doufám, že se ještě dočkáme dalších takových zajímavých hereckých počinů. 4 a půl hvězdy za film plus půl hvězdy za jazzovou hudbu.

Blok 99 (2017)

Vlastně jsem původně ani nic moc nečekala. Myslela jsem si, že to bude takové to typické generické drama o životě dealerů drog, které jsem viděla v různých obměnách už asi 100krát a na které zapomenu hned po skončení titulků. Omyl. Začíná to nenápadně, později začne přituhovat a na konci jsem jen hleděla jak puk. Vince Vaughn mi tady strašně sedí, tím svým nekonečným stoicismem přidává filmu takovou zvláštní surreálnou atmosféru. Tohle musím někdy vidět znovu.